Chodź do Fortu! Lipiec

2024-06-18

CHODŹ DO FORTU! To wakacyjny cykl wydarzeń dla mieszkanek i mieszkańców Żoliborza. Spędzasz lato w mieście? Chcesz uciec przed upałem? Masz wolny weekend? Chcesz posłuchać dobrej muzyki? Spędzić super czas z dzieckiem Chodź do Fortu! 💥

Wstęp zawsze bezpłatny!

  • 06.07 / sobota / 19:00 / Patrick The Pan

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta pochodzący z Krakowa. ,,Self-made man. jest nie tylko tekściarzem i kompozytorem, ale i cenionym producentem. Wydał 4 albumy, koncertował na Open’erze, OFF Festiwalu czy Męskim Graniu. Choć artysta, jak sam śpiewa “od techno woli ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Umiejętnie balansuje na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego grania. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery.

Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadło. Współpracował między innymi z Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kaminskim, Dawidem Tyszkowskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak. 25 czerwca 2021 roku ukazał się czwarty już album artysty pt. “Miło Wszystko”. Płyta przyniosła artyście wyróżnienie w postaci nominacji do Odkryć Empiku 2022.
  • 20.07 / sobota / 12:00-13:00 / Dong co ma święcący nos. Teatr Uszyty 
Przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara z książki pt.”Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. Spektakl pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle. Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia złożona ze starych przedmiotów codziennego użytku, a całość dopełnia niezwykła muzyka.
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna i Andrzej Kopczykowie, scenografia: Barbara Guzik, Andrzej Kopczyk, muzyka: Michał Kowalczyk.
  • 27.07 / sobota / 18:00 / Ptaszkowie Śpiewali – koncert dla dzieci 

Zespół został stworzony we wrześniu 2021 roku przez wokalistkę i instrumentalistkę Karolinę Balmas- Pęczułę znaną z folkowych zespołów Kipikasza i Dziadowski Projekt, Kapela Lubartowska. Od kiedy została mamą zapragnęła tworzyć wymarzoną muzykę dla dzieci, wypełnioną tym co dla niej najważniejsze. Artystka mieszka w podlubelksiej wsi, skąd czerpie inspirację. 3 miesiące później do Karoliny dołączył jej wieloletni przyjaciel Piotr Rybczyński- realizator dźwięku oraz multiinstrumentalista znany z wielu projektów lubelskiej sceny muzycznej. Artyści wspólnie tworzą projekt eksperymentując z różnymi stylami muzycznymi, w które doskonale wpisuje się tradycja, przyroda, nowoczesność i zabawa.

Może Cię również zainteresować…