Ludwika Rydygiera 6b
01-793 Warszawa

Wtorek: 12:00 – 20:00
Środa: 12:00 – 20:00
Czwartek: 12:00 – 20:00
Piątek: 12:00 – 20:00
Sobota: 10:00 – 18:00

+48 517 161 789

Grudzień: harmonogram wydarzeń

Wszystkie wydarzenia w CLŻ są bezpłatne.

Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.

 • Każda środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim jest Janusz, który zdołał wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (takze tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • Każdy czwartek / 15:00-17:30 / Obiady czwartkowe – gotuj z tego, co uratujemy

Ania i Marek co środy odbierają dla nas niesprzedane jedzenie z pobliskich sklepów i restauracji. Nigdy nie wiemy co się trafi, ale z części produktów próbujemy ugotować coś pysznego. Chcesz się przyłączyć? Nie ma sprawy! Zasada jest jedna – każda osoba pomaga w kuchni! Jeśłi chcesz coś przynieść, też nam będzie miło. 🙂

 • Każdy czwartek / 17:00-19:00 / Dzikie Matki
 • Zapisy: Instagram dzikie_matki

W czwartki robi się u nas naprawdę dziko! CLŻ wypełniają dzieci, które mimo, iż żyją w mieście, to są wychowywane w duchu obcowania z dziką naturą. Co tydzień mamy mają inny temat zajęć, zawsze przygotowanych przez inną osobę z grupy. Chcesz dołączyć? Zapraszamy rodziców chętnych z dziećmi. Liczba miejsc ograniczona.

 • Każdy piątek / 12:00-14:00 / Spotkanie z położną
 • Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!

Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa! Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć?

O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • 1.12 Sobota / 18:30-20:00 / Hipno Medytacje
 • Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl

Wieczorki Hipno Medytacje, to cykl szeroko opowiadający o hipnozie, jako narzędziu psychoterapeutycznym, który w bezpieczny sposób pozwala doświadczyć stanu hipnotycznego transu. Przejdziecie w stan głębokiego odprężenia, podobny do tego pojawiającego się przy zaawansowanej medytacji i być może odbędziecie wiele pięknych wewnętrznych podróży i transformacji. Spotykamy się w każdy ostatni piątek miesiąca. Zaprasza Paula Schula.

Od prowadzącej: Paula Schula, a formalnie Paulina Sibilska – magister psychologii ze specjalizacją m. in. w coachingu, hipnoterapeuta w trakcie certyfikacji. Dyplomowany terapeuta wielowymiarowy. Osobiste głębokie transformacje wzbudziły we mnie fascynację możliwościami ludzkiego umysłu. Chętnie pracuje z kobietami nad tym co jeszcze nieuświadomione i nieoczywiste. Ogromną przyjemność sprawia jej bycie przewodnikiem w odkrywaniu nowych ścieżek, które prowadzi do wielkich zmian. Łącząc pracę na poziomie mentalnym nie zapomina o mądrości ciała, które często informuje nas o wielu aspektach dużo wcześniej. W swojej metodzie stawia na wsłuchanie się w siebie i holistyczne podejście do zmiany.
 
 • 8.12, 12.12, 16.12, piątek / 11:00-12:30, 18:00-19:30, 18:00-19:30 / Sztuka dobrostanu
 • Zapisy przez Strefę Zajęć ruszają 10 dni przed zajęciami

1 zajęcia / SOS CIAŁO: Łagodne ćwiczenia na bazie zdrowego kręgosłupa, pilates core i jogi rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące codzienny stres, wzmacniające mięśnie, zwiększające elastyczność kręgosłupa i pogłębiające świadomość ciała i priopriocepcję – czucie głębokie. Praktykę zakończymy sesją automasażu z olejkami uwalniającymi napięcie i stres.

2 zajęcia / WIĘCEJ ENERGII MNIEJ STRESU: Poznasz Mudrę Mocy oraz energetyzującą praktykę długowieczności poprawiającą mikrokrążenie, odblokowująca meridiany i dodającą energii. Nauczysz się 3 technik oddechowych podnoszących poziom życiowej energii. Na zakończenie doświadczysz regenerującej i zasilającej głębokiej relaksacji z aromaterapią i dźwiękiem wysokowibracyjnych dzwoneczków Zaphir.

3 zajęcia / RELAKS: 90 minutowe zajęcia z łagodnej jogi zdrowy kręgosłup z elementami pilates core (trening mięśni głebokich) z sesją relaksacji z aromaterapią dla odreagowania stresu, podniesienia poziomu życiowej energii i zadbania o równowagę psychofizyczną. W programie:

 • Łagodne ćwiczenia jogi zdrowy kręgosłup rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące codzienny stres, wzmacniające mięśnie, zwiększające elastyczność kręgosłupa i pogłębiające świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie)
 • Techniki oddechowe zastosowane przed i w trakcie ćwiczeń uwalniające stres, dotleniające i wzmacniające płuca
 • Sesja 30 minutowej głębokiej relaksacji na koniec – wyciszająca układ nerwowy, regenerująca organizm
 • Aromaterapia- w trakcie sesji dyfuzowane będą olejki klasy terapeutycznej. Zastosujemy olejki również na ciało w formie mgiełki i olejku do automasażu.

Regularny trening relaksacji sprzyja zachowaniu równowagi emocjonalnej, szybszej regeneracji i uzupełnia zasoby co pozwala łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami. Głęboka relaksacja wycisza układ nerwowy, uruchamia siły regenerujące organizmu, stymuluje układ odpornościowy oraz podnosi poziom sił witalnych i obniża lęk i niepokój. Poprzez uruchomienie sił regenerujących w organizmie i wyciszanie układu nerwowego poprawia koncentrację i pamięć oraz pobudza kreatywność. Zapraszam do tego pięknego doświadczenia.

 • 7.12, 21.12, czwartki / 12:00-15:00 / Zagrajmy razem. Planszówki 60+
 • Zapisy: 501 046 798

W imieniu Stowarzyszenia Rozwiń Się zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą ćwiczyć pamięć i poznawać nowe osoby do Centrum Lokalnego Żoliborz przy ul. Rydygiera 6B. W dwa czwartki w miesiącu od 12:00 do 15:00 będziemy spotykać się by grać wspólnie w gry planszowe. Liczba miejsc ograniczona.

Wyobraź sobie miejsce, które wygląda jak nowoczesne wnętrze modnej kawiarni. Miejsce, w którym możesz się napić kawy, realizować swoje pasje, poczytać, popracować zdalnie, spotkać się ze znajomymi, pograć w planszówki, a wieczorami uczestniczyć w darmowym koncercie lub warsztacie medytacji, czy szydełkowania. Miejsce, w którym walutą nie jest pieniądz, ale hobby, rozmowa, a nawet ciasto na wspólny sąsiedzki stół. Czy widzisz już to miejsce? Czy wiesz, że to miejsce z Twoich marzeń już istnieje i to bliżej, niż się spodziewasz?

To piękny przeszklony pawilon przy ulicy Rydygiera 6B, który nosi nazwę Centrum Lokalne Żoliborz. Jest to miejsce aktywności lokalnej Żoliborskiego Domu Kultury. Co to znaczy? To taki dom kultury, tylko inny, niż zazwyczaj. Kawiarniana przestrzeń, której działanie opiera się na zasadzie wzajemności – służy osobom z sąsiedztwa do realizowania swoich pomysłów i budowania relacji z innymi osobami z bliższej lub dalszej okolicy poprzez wymianę kompetencji i zasobów. Przykład Ty przynosisz kawę na warsztat, a Twój sąsiad lub sąsiadka go prowadzi!

Animacją społeczności CLŻ zajmują się Ewa i Leszek. Zachęcają wszystkie chętne osoby do aktywnego współtworzenia programu centrum. Masz pomysł na wydarzenie? Talent, który chcesz pokazać przed innymi ludźmi. A może umiesz sprawić, by to oni sami odkryli go w sobie? Świetnie! CLŻ, to miejsce dla Ciebie!

A co Cię czeka w CLŻ?

 • darmowa kawa i herbata ze składkowego sąsiedzkiego stolika
 • w pełni wyposażona bezpłatna sala na bezpłatne otwarte spotkania dla społeczności Żoliborza i organizacji pozarządowych
 • zielona przestrzeń wokół z placem zabaw, boiskiem do gry w bulle i w
 • gry zespołowe
 • świetnie wyposażona kuchnia z wyspą
 • kącik zabaw dla dzieci
 • punkt wymiany książek
 • gry planszowe do skorzystania na miejscu
 • darmowe warsztaty przygotowane przez osoby, organizacje lub firmy z sąsiedztwa
 • wsparcie konsultacyjne w pisaniu wniosków na inicjatywy sąsiedzkie
 • wolontariat
 • sala i WC dostępne dla osób z niepełnosprawnościami