Deklaracja dostępności
Żoliborski Dom Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://zoliborskidomkultury.pl/.
- Data publikacji strony internetowej: 22 września 2022 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 22 września 2022 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Jesteśmy w trakcie zmiany całkowitej strony internetowej, która będzie zgodna ze standardem WCAG.
Treści nieobjęte przepisami
- Filmy zostały opublikowane przed wejściem ustawy o dostępności cyfrowej.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji: 23 lutego 2023 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 30 marca 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Justyna Smerda Czopek - mejlowo dostepnosc@zoliborskidomkultury.pl lub telefonicznie tel. 786 591 122.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Iwona Mirosław- Dolecka - Dyrektor Żoliborskiego Domu Kultury,
- Adres: ul.Mickiewicza 22,
- mejl: sekretariat@zoliborskidomkultury.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Sekretariat
Adama Mickiewicza 22 01-551 Warszawa
01-551 Warszawa
Parking
- Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Parking jest płatny.
- Parking jest ogólnodostępny miejski.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
- Wejście do budynku jest niedostępne dla osób poruszających się na wózku oraz dla osób mających problem z poruszaniem się. Nie ma podjazdu ani windy. Nasi pracownicy chętnie udzielą pomocy. Dzwonek znajduje się na ścianie, po lewej stronie od drzwi wejściowych, na wysokości około 125 centymetrów. Drzwi wejściowe otwierają się na zewnątrz, nie wymagają dużej siły do otwarcia. Klamka znajduje się na wysokości około 100 cm. W drzwiach wejściowych jest próg o wysokości 4 cm.
- Do wejścia prowadzą schody.
- Przy schodach znajduje się poręcz.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
- Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
- Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
- Skorzystaj z dzwonka przy drzwiach.
Przestrzeń za wejściem
- Przestrzeń za wejściem prowadzi do poczekalni. Można tu usiąść i poczekać na spotkanie. Kolejna pomieszczenia są już pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi, dostępne tylko dla pracowników.
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Ciągi poziome
- Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
- Wszystkie korytarze są dostępne.
Ciągi pionowe
Pomieszczenia
- Pomieszczenia nie są dostępne dla osób na wózkach.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
- Łazienka znajduje się po prawej stronie od wejścia, prowadzą do niej drzwi przesuwne na lewą stronę
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- W toalecie jest zamontowana linka do wzywania pomocy.
- Na ścianach są zamontowane poręcze.
Centrum Lokalne Żoliborz
Rydygiera 6B
01-793 Warszawa
Parking
- Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 1 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
- Parking jest bezpłatny dla osób posiadających kartę parkingową.
- Na parking można wjechać wprost z ulicy Rygiera. Znajduje się on na prawo od budynku Centrum Lokalnego Żoliborz. Dzieli go od niego pas zieleni z ławkami, roślinami ozdobnymi, droga na miejsce parkingowe z Centrum Lokalnego Żoliborz jest utwardzona, ale z drobnymi z kamyczkami, mogące powodować trudność w poruszaniu się.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
- Centrum Lokalne Żoliborz znajduje się w wolnostojącym, przeszklonym budynku parterowym. Wejście znajduje się z boku budynku, po prawej stronie patrząc od ulicy Rydygiera. Do wejścia prowadzi szeroka na 1,5 m żwirowa alejka, która oddziela bryłę budynku od ozdobnej, białej konstrukcji ze stalowych szyn, która otacza cały budynek.
Wejście znajduje się na poziomie chodnika (z niewielkim progiem) i nie ma schodów. Lokal zajmuje przestrzeń na jednym poziomie. Drzwi otwierają się do wewnątrz.
Przestrzeń za wejściem
- Dla odbiorców do dyspozycji jest licząca 90 m2 duża sala z kuchnią oraz toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nasi animatorzy są zawsze dostępni w godzinach pracy Centrum Lokalnego Żoliborz i chętnie udzielają pomocy.
Najbliższe przystanki transportu publicznego:
Autobus: PL. GRUNWALDZKI 13/14 w odległości ok. 30-150 m, linia: 221
Tramwaj: PL. GRUNWALDZKI 07/08 w odległości ok. 250 m, linie: 22, 28, 33, 35 oraz PL. GRUNWALDZKI 03/04 w odległości ok. 300 m, linie: 1, 4, 6, 17, 27
Metro: Dw. Gdański w odległości ok. 1,5 km, linia: M1
Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
W drzwiach znajduje się niewielki próg w postaci metalowej listwy z gumową uszczelką.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 150 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
Drzwi są przeźroczyste i nie są kontrastowo oznaczone.
Przestrzeń za wejściem:
Wewnątrz lokalu, po przebyciu około metra od wejścia po lewej stronie stoją trzy wieszaki, na których można zostawić kurtki. Po prawej stronie zaś znajduje się korytarz prowadzący do toalety. Włącznik światła znajduje się na zewnątrz toalety, na prawo od drzwi, na wysokości osoby siedzącej.
Na wprost od wejścia głównego znajduje się ciąg komunikacyjny. Prowadzi on do biurka animatorów oraz wyjścia ewakuacyjnego. Po prawej stronie, za skrętem prowadzącym do toalety znajduje się część kuchenna. Część kuchenna nie jest dostępna dla osób na wózkach. Po lewej znajduje się część wspólna, w której odbywają się wydarzenia oraz w której odbiorcy spędzają swój wolny czas. Jej układ jest zmienny w zależności od potrzeb. Najczęściej na środku znajduje się ciąg komunikacyjny prowadzący w głąb dłuższego boku budynku. Po lewej stronie znajduje się rząd wysokich na 1 metr stołów i krzeseł, a za nim szafka z książkami i zabawkami, w rogu budynku znajduje się kącik dla dzieci z wykładziną, na której należy zdjąć obuwie. Po prawej stronie głównego ciągu komunikacyjnego za stanowiskiem animatorów znajdują się dwa stoliki z krzesłami i fotelami, dalej przy dłuższej ścianie znajdują się półki z książkami i grami przedzielone przez stolik barowy. Przy stoliku barowym stoją krzesła barowe.
Przed budynkiem nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością, ale Centrum Lokalne Żoliborz dysponuje ogólnym miejscem parkingowym na użytek działań placówki, położonym ok. 10 m od budynku. Animatorzy na prośbę osób zainteresowanych wydają kartę parkingową uprawniającą do parkowania w tym miejscu.
Do Centrum Lokalnego Żoliborz i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Zapewniamy wodę dla psa.
W placówce nie ma pętli indukcyjnych.
Do dyspozycji są słuchawki wyciszające.
Blaty stołów są dostępna dla osób poruszających się na wózkach.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma również zestawów do audiodeskrypcji.
W placówce jest możliwość skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
Ciągi poziome
- Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze.
- Wszystkie korytarze są dostępne.
Pomieszczenia
- Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
- Po prawej stronie ok. 1 m od wejścia znajdują się stale otwarte drzwi o szerokości 94 cm do korytarza prowadzącego do toalety. Korytarz ma długość ok. 2 m i prowadzi do drzwi toalety o szerokości 94 cm. Przestrzeń manewrowa przed drzwiami wynosi ok. 1,5 m. Włącznik światła znajduje się na zewnątrz toalety, na prawo od drzwi, na wysokości osoby siedzącej.
- Drzwi otwierają się na zewnątrz.
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- Pochwyty są po obu stronach umywalki, umywalka znajduje się na wysokości 85 cm. Wysokość sedesu wynosi 46 cm.
- W toalecie jest przewijak dla dzieci.
- W toalecie jest zamontowana linka do wzywania pomocy.
- Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Fort Sokolnickiego
Stefana Czarneckiego 51
01-521 Warszawa
Parking
- Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Parking jest płatny.
- Parking przed Fortem jest miejski, ogólnodostępny, płatny.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
- Do wejścia głównego prowadzi brama, która ma otwór drzwiowy 80 cm. Klamka jest okrągła. Istnieje możliwość otworzenia bramy i komfortowego wejścia. W tym celu prosimy o kontakt z naszym pracownikiem pod numerem tel. 786 591 122. Ze względu na historyczny statut budynku droga do wejścia głównego zbudowana jest z nierównego bruku, który może powodować trudności w poruszaniu się. Nasi pracownicy chętnie pomogą.
Przed bramą jest dzwonek po prawej stronie umieszczony na wysokości 160 cm.
Po wejściu na patio z przeszklonym dachem należy kierować się w prawo do głównego wejścia - duże brązowe drzwi. Drzwi mają otwór 90 cm z progiem wysokości 4 cm. Po wejściu do Fortu przestrzenie są dostępne dla osób poruszających się na wózku.
Przestrzeń za wejściem
- Po wejściu do Fortu Sokolnickiego przestrzeń jest płaska. Obecnie dla odwiedzających dostępna jest tylko przestrzeń na parterze. W budynku na chwilę obecną brakuje oznaczeń braila.
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Ciągi poziome
- Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze.
- Wszystkie korytarze są dostępne.
Pomieszczenia
- Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w korytarzu w toalecie damskiej, przy której jest widoczne oznaczenie piktogramem - toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Po wejściu do toalety należy kierować się na koniec korytarza.
- Drzwi otwierają się na zewnątrz.
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- W pomieszczeniu znajduje się toaleta z transferem z prawej strony. Pochwyty sa zamontowane po obu stronach miski ustępowej. Zachowana jest przestrzeń manewrowa. Umywalka posiada dostęp dla osób poruszających się na wózkach i ma po obu stronach pochwyty.
- Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- W każdej lokalizacji Żoliborskiego Domu Kultury można skorzystać z tłumacza PJM on-line. Tłumacz dostępny jest w godzinach pracy Domu Kultury. Istnieje możliwość kontaktu z każdym naszym pracownikiem poprzez mail i sms. Dane kontaktowe i działy dostępne są pod adresem: https://zoliborskidomkultury.pl/zespol
Na wszelkie Państwa pytania odpowie Koordynator Dostępności - Justyna Smerda Czopek pod adresem mailowym dostepnosc@zoliborskidomkultury.pl