Marii Kazimiery 20
01-641 Warszawa

Wtorek: 11:00 – 21:00
Środa: 13:00 – 21:00
Czwartek: 11:00 – 21:00
Piątek: 13:00 – 21:00
Sobota: 13:00 – 21:00
+48 572 726 768

GRUDZIEŃ: harmonogram wydarzeń

Wszystkie wydarzenia w MAL-u są bezpłatne.

Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.
Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie lub odwołania wydarzenia.

 • 2.12 / 18:00 / Wernisaż wystawy z warsztatów “Moja przygoda z rysunkiem”

Zapraszamy na wernisaż prac powstałych w ramach cyklu zajęć “Moja przygoda z rysunkiem”, prowadzonego przez naszą wolontariuszkę Teresę Staszkiewicz. 

 • 2.12 / 15:00-17:00 / Wege gotowanie z Anuszą
 • Liczba miejsc ograniczona, zapisy tel. 517303038, e-mail mal.zoliborz@zoliborskidomkultury.pl

Nie wiesz, jak odczarować warzywa, wzbogacić dietę kolorami i smakami prosto z ogródka? Nie wiesz, czy tofu jest zawsze fu, co to tempeh i po co u licha są płatki drożdżowe? A może po prostu kochasz wspólne pichcenie i spotkania przy stole? Jeśli tak, to wydarzenie jest dla Ciebie. Naszym orężem będzie marchewka i brokuł, w herbie soczewica, a na ustach pieśń o pomidorach. Działamy warzywnie, spontanicznie, luźno trzymając się przepisów. Poznamy to co w kuchni wege najciekawsze i najbardziej wartościowe. Dowiemy się co jest niezbędne, jeśli chcemy zwiększyć ilość roślinnych, smacznych propozycji w naszym jadłospisie; nauczymy się jak wydobyć z warzyw i roślin strączkowych to co najsmaczniejsze i ograniczyć marnowanie jedzenia. Większość składników będzie na miejscu, ale w zależności od ustaleń i możliwości uczestników będziemy się umawiać na dokładanie do wspólnego garnka.

 • 2.12 / 19:00-21:00 / Sąsiedzka kolacja zimowa

Zapraszamy na wspólną kolację w sąsiedzkim gronie. Zbieramy się, aby wspólnie przygotować i zjeść posiłek, ale przede wszystkim pobyć razem. Przy stole zawsze przyjemnie! Taka kolacja to świetnia okazja do poznania nowych smaków, sąsiedzkich przepisów, do dysput w przyjemnym towarzystwie i snucia wspólnych sąsiedzkich planów. Zapraszamy mieszkańców z bliskiego, bądź całkiem dalekiego sąsiedztwa. Oczywiście w każdym wieku!
Do zobaczenia!

 • 13.12 / 18:00-19:30 / Alpe Adria: pokaz zdjęć z wyprawy rowerowej PTTK UKTR Vagabundus

Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści z wyprawy rowerowej po Łotwie i Estonii. Bedzie można zobaczyć urok białych nocy z perspektywy dwóch kółek. Rowerzyści z grupy PTTK UKTR Vagabundus chętnie opowiedzą o swoich działaniach i odpowiedzą na wszelkie pytania. 

 • 14.12 / 16:00-19:00 / Spotkanie świąteczne z partnerstwem “Marymont”

Zapraszamy na świąteczne warsztaty i stpokanie w gronie mieszkańców Marymontu. 

 • 15.12 / 18:00-20:00 / Kolędy piękne i mało znane – warsztat i jam session z Robertem Lipką
 • Zapisy przez Strefę Zajęć

Zapraszamy do wspólnego śpiewania pięknych i mało znanych kolęd z Robertem Lipką. Po części warsztatowej odbędzie się jam session. Można przyjść ze swoimi instrumentami! Robert Lipka – akordeonista i animator kultury, współpracuje z szeregiem zespołów muzycznych, solistami, grupami teatralnymi, prowadzi amatorskie chóry seniorskie i wielopokoleniowe, m.in. Cała Praga Śpiewa. 

 • 21.12 / 18:00-20:00 / Kolacja świąteczna

Zapraszamy na sąsiedzką kolację świateczną. Prosimy, żeby każdy – w miarę możliwości – przyniósł ze sobą coś do jedzenia! 

 • Wtorki 12.12, 19.12 17.00-19.00 Wszystkie ściegi prowadzą do malu – wspólne haftowanie

Wspólnie poznamy różnorodne ściegi! Zapraszamy do wspólnego haftowania osoby początkujące i te bardziej zaawansowane. 

 • Środy / 10:00-11:30 / Chór Mam

Zapraszamy wszystkie mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Nie musisz umieć śpiewać. Bez przesłuchań i ocen! Zapisy na Facebooku przez grupę “Zapisy na Chór Mam na Żoliborzu” Zapisy na Facebooku przez grupę “Zapisy na Chór Mam na Żoliborzu”

Dlaczego każdy MAL jest inny?

Co to jest MAL?

Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) to możliwość bezpłatnego korzystania z oferty lub przestrzeni różnych miejsc położonych blisko domu. Działania w ramach MAL-u prowadzą pasjonaci, możesz wziąć w nich udział,  kiedy masz na to czas i ochotę.Znajdź MAL-e blisko domu, a oszczędzisz czas na dojazdy i poznasz osoby z Twojej okolicy.

W MAL-u możesz:

 • poszerzać swoje pasje, inspirować się, uczyć nowych rzeczy
 • pobyć z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
 • ciekawie spędzić rodzinny czas
 • realizować swoje pomysły

Dlaczego każdy MAL jest inny?

Oferta i charakter każdego miejsca zależy od prowadzącego (w tym jego możliwości lokalowych i finansowych), ale i od pomysłowości i energii mieszkańców i mieszkanek go odwiedzających. Ważne jest jednak to, co łączy wszystkie MAL-e: otwartość, elastyczność, współpraca i lokalny charakter.

Dlaczego mogę skorzystać z oferty i przestrzeni MAL-u za darmo?

MAL-e opierają się na społecznym zaangażowaniu mieszkańców i mieszkanek – to oni realizują tu swoje pomysły, prowadzą spotkania, rozkręcają wspólne inicjatywy. Każdy daje coś od siebie, a walutą jest zaangażowanie i chęci, a nie pieniądze. Większość MAL-i finansowana (lub współfinansowana) jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Pozostałe miejsca proponują bezpłatną ofertę i darmowo udostępniają swoją przestrzeń gdyż osoby je prowadzące widzą wartość we współpracy z mieszkańcami i włączaniu się w życie okolicy. Jednym ze strategicznych celów Miasta zgodnie ze Strategia Warszawa 2030 jest wspieranie tworzenia odpowiedzialnej wspólnoty mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Dowiedz się więcej o tym celu i Strategii Warszawa 2030.