Marii Kazimiery 20
01-641 Warszawa

Wtorek 15:00 – 20:00
Środa 11:00-19:00
Czwartek 15:00-19:00 
Piątek: 11:00-19:00 
Sobota 10:00-16:00

+48 517 303 038

harmonogram wydarzeń

Wszystkie wydarzenia w MAL-u są bezpłatne.

Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.
Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie lub odwołania wydarzenia.

Dlaczego każdy MAL jest inny?

Co to jest MAL?

Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) to możliwość bezpłatnego korzystania z oferty lub przestrzeni różnych miejsc położonych blisko domu. Działania w ramach MAL-u prowadzą pasjonaci, możesz wziąć w nich udział,  kiedy masz na to czas i ochotę.Znajdź MAL-e blisko domu, a oszczędzisz czas na dojazdy i poznasz osoby z Twojej okolicy.

W MAL-u możesz:

  • poszerzać swoje pasje, inspirować się, uczyć nowych rzeczy
  • pobyć z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
  • ciekawie spędzić rodzinny czas
  • realizować swoje pomysły

Dlaczego każdy MAL jest inny?

Oferta i charakter każdego miejsca zależy od prowadzącego (w tym jego możliwości lokalowych i finansowych), ale i od pomysłowości i energii mieszkańców i mieszkanek go odwiedzających. Ważne jest jednak to, co łączy wszystkie MAL-e: otwartość, elastyczność, współpraca i lokalny charakter.

Dlaczego mogę skorzystać z oferty i przestrzeni MAL-u za darmo?

MAL-e opierają się na społecznym zaangażowaniu mieszkańców i mieszkanek – to oni realizują tu swoje pomysły, prowadzą spotkania, rozkręcają wspólne inicjatywy. Każdy daje coś od siebie, a walutą jest zaangażowanie i chęci, a nie pieniądze. Większość MAL-i finansowana (lub współfinansowana) jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Pozostałe miejsca proponują bezpłatną ofertę i darmowo udostępniają swoją przestrzeń gdyż osoby je prowadzące widzą wartość we współpracy z mieszkańcami i włączaniu się w życie okolicy. Jednym ze strategicznych celów Miasta zgodnie ze Strategia Warszawa 2030 jest wspieranie tworzenia odpowiedzialnej wspólnoty mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Dowiedz się więcej o tym celu i Strategii Warszawa 2030.