Półkolonie letnie: LEGO® robotyka, Minecraft, YouTube School, druk 3D i wirtualna rzeczywistość

2024-06-14

Oferta EDUpunkt – centrum nowej edukacji (www.edupunkt.com.pl). Z przyjemnością informujemy, że trwają zapisy na półkolonie letnie, które odbywają się w Żoliborskim Dom Kultury! Tegoroczna tematyka: LEGO® robotyka, Minecraft, YouTube School, druk 3D i wirtualna rzeczywistość. Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Formularz zgłoszeniowy on-line: https://forms.gle/Yhdz844ZuXX3uDPg7.

ŻOLIBORZ Żoliborski Dom Kultury, Fort Sokolonickiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51

 • 5-9 sierpnia: Minecraft + YouTube School + robotyka LEGO® + VR
 • 12-16 sierpnia: Minecraft + druk 3D + robotyka LEGO® + VR

Więcej informacji: http://www.edupunkt.com.pl/menu_55.html
UWAGA: liczba miejsc jest ograniczona

Przykładowe relacje z zeszłorocznych półkolonii wakacyjnych:

Zajęcia wprowadzają dzieci w świat najnowocześniejszych technologii. Najważniejszy nasz cel to kreatywne połączenie nauki z zabawą. Każda z aktywności jest połączona z kreatywną zabawą. Bardzo ważne jest dla nas racjonalne wyważenie pracy przed komputerem z pracą manualną, zabawą oraz ruchem na świeżym powietrzu.

Każdego dnia pracujemy z klockami LEGO® WeDo oraz LEGO® Mindstorms EV3. W trakcie warsztatów z Minecrafta stawiamy przede wszystkim na wartość edukacyjną gry oraz naukę programowania. Podczas półkolonii to dzieci stają się reżyserami wydarzeń także podczas warsztatów z wirtualnej rzeczywistości! W tym roku proponujemy Wam również udział w zajęciach z druku 3D podczas których projektujemy własne modele i drukujemy je na drukarkach 3D. Podczas warsztatów z YouTube School dzieci nagrają swoje własne filmy, zmontują je i dodadzą efekty specjalne. Zaprojektujemy także gadżety do sklepu YouTubera typu: koszulki, kubki, gadżety szkolne. Dzieci, które uczęszczały na organizowane przez nas kursy lub półkolonie kontynuują naukę na kolejnych etapach. Żadne zadania się nie powtarzają.

Szczegóły organizacyjne:

 • Cena: 1050 zł
 • RABAT ZA POLECENIE 30 zł za każde polecone dziecko
 • Możliwość polecenia maksymalnie 5 klientów (do 150 zł)
 • Rabat 5% dla rodzeństwa
 • Rabat 10% dla przy zapisie na drugi i każdy kolejny turnus
 • Rabat za polecenie nie sumuje się z rabatami za rodzeństwo i kolejny turnus

– 5 dni zajęć kreatywnych (poniedziałek-piątek)
– godziny 9.00-17.00 (możliwe przyprowadzanie dziecka na wcześniejszą godzinę bez dodatkowej opłaty)
– pełne wyżywienie, opcja diety: bezmlecznej, bezjajecznej, bezglutenowej lub innej
– nieograniczony dostęp do napojów
– wiek: 5-12 lat
– ubezpieczenie NNW
– trenerzy z wieloletnim doświadczeniem
– ponad 12 tysięcy dzieci przeszkolonych przez eduPunkt
– zapisy: tel. 512 820 142, biuro@edupunkt.com.pl

Harmonogram półkolonii

9.00-9.15 Powitanie uczestników i zabawy integracyjne
9.15-9.30 Prezentacja multimedialna: wprowadzenie w świat Minecrafta (1-sze zajęcia)
9.15-9.30 Slajdy dotyczące danego zadania z Minecrafta (każde kolejne zajęcia)
9.30-9.45 Drugie śniadanie
9.45-11.45 Projektowanie i zabawa z Minecraftem
12.00-13.30 Zajęcia ze sztuk walki, dla dzieci, które nie mają ochoty na tego typu zajęcia: plac zabaw
13.30-14.00 Obiad (zupa, drugie danie, kompot)
14.00-14.15 Filmy i animacje dotyczące historii LEGO®, itp.
14.15-14.30 Slajdy dotyczące zagadnień związanych z danym modelem robota LEGO®
14.30-16.30 Budowanie i programowanie
około godziny 16.00 Podwieczorek
16.30-17.00 Realizacja własnych pomysłów, rozbudowywanie modeli o dodatkowe funkcje, zabawa robotami

Dzieci pracują w podziale na 2 grupy. Jedna z grup rozpoczyna dzień zajęciami z Minecrafta, druga grupa zajęciami z LEGO®. We środę oraz czwartek zamiast zajęć z LEGO® odbywają się warsztaty z YouTube School lub druku 3D (w zależności od turnusu). Zajęcia z VR odbywają się na terenie Żoliborskiego Dom Kultury przez cały tydzień.

Podczas półkolonii dzieci mają zagwarantowane pełne wyżywienie: drugie śniadanie, obiad (zupa, drugie danie, kompot) oraz podwieczorek. Ponieważ najważniejsze jest dla nas zadowolenie Państwa i dzieci, posiłki przygotowuje nam jedna z czołowych firm na polskim rynku, zajmująca się gotowaniem dla najmłodszych: www.pepenero.pl. Na Państwa życzenie możemy przygotować także posiłki dieteyczne: dieta bezjajeczna, bezmleczna, bezglutenowa, lub inna 😉

Poniżej opiszę szczegóły dotyczące poszczególnych typów zajęć, jakie odbywają się na półkoloniach. Dzieci pracują przy komputerach, każda z aktywności jest połączona z kreatywną zabawą.

 1. LEGO® robotyka: zajęcia polegają na pracy z klockami LEGO® Education, które wyposażone są w czujniki i silniki. Są to mobilne zestawy, które dzieci samodzielnie programują. Programowanie odbywa się na komputerze. Dzieci za pomocą algorytmów wprowadzają roboty w ruch. Poniżej przesyłam przykładowe linki do zdjęć, które obrazują to jak dzieci pracują podczas zajęć z LEGO® Education:
 1. Minecraft: zajęcia polegają na pracy przy komputerze. Podczas warsztatów stawiamy przede wszystkim na wartość edukacyjną platformy. Tematyka zajęć zahacza o bardzo wszechstronną wiedzę. Dzieci wykonują określone zadania na przykład: budują piramidy, zamki, windy, pułapki, itp. Przykładowe tematy jakie omawiamy na zajęciach to:
 •     Niesamowite wynalazki
 •     Zaginione cywilizacje
 •     Podwodny świat
 •     Wyprawa Robinsona Crusoe
 •     Rzeźba i malarstwo w wersji Minecraft
 •     Chrońmy zwierzęta. Gatunki zagrożone wyginięciem
 •     Chrońmy Ziemię. Sadzimy własne rośliny
 •     Zaginione miasta
 •     Mosty świata
 •     Kosmiczne wyprawy

Poniżej przesyłam przykładowe linki do zdjęć, które obrazują to jak dzieci pracują podczas zajęć z Minecrafta:

 1. YouTube Schoool: zajęcia polegają na opracowaniu własnego kanału internetowego. Dzieci mają za zadanie przygotować swój autorski pomysł, zaprezentować go przed kamerą, przygotować gadżety do własnego sklepu internetowego typu koszulki, kubki, itp. Wszystkie gadżety dzieci zabierają ze sobą do domu. Na samym końcu nasi trenerzy pomagają zmontować dzieciom własne filmy, dodać dźwięk i ewentualne efekty specjalne. Poniżej przesyłam przykładowe linki do zdjęć, które obrazują to jak dzieci pracują podczas zajęć z YouTube School:
 1. Druk 3D: zajęcia polegają na zaprojektowaniu własnego modelu 3D, który potem drukujemy na drukarkach 3D. Projektowanie odbywa się przy komputerze, wydruki dzieci zabierają ze sobą do domu. Poniżej przesyłam przykładowe linki do zdjęć, które obrazują to jak dzieci pracują podczas zajęć z druku 3D:
 1. VR: zajęcia polegają na wykonywaniu określonych zadań w wirtualnym świecie (używamy okularów VR). Poniżej przykłdowe zdjęcia z zajęć:

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszam do kontaktu.

Może Cię również zainteresować…