Żywiołak: koncert w Forcie Sokolnickiego

2023-04-04

Żoliborski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Żywiołak w Forcie Sokolnickiego!

Żywiołak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Grupa ma za sobą dziesiątki występów polskich i zagranicznych i doczekała się statusu “pioniera” folku eksperymentalnego. Nowa płyta Żywiołaka zatytułowana “Dekonstrukcja historyczna I”, to próba wyciągnięcia zapomnianych znaczeń z dobrze znanych nam wszystkim świąt i ukazania tych znaczeń w muzycznym kontekście rodzimych wierzeń pierwotnych. To również próba zderzenia się artystów z niezwykle skomplikowanym w Polsce tematem spuścizny szczątków mitologii słowiańskiej. „Dekonstrukcja historyczna”, to ważny głos w kwestii kulturowej świadomości społecznej i bardzo mocny dyskurs o kondycji polskiej tożsamości, prowadzony niezmiennie od pierwszego albumu zespołu.