Wystawa grafik #jestemsilnabo… i spotkanie z Martą Frej w Forcie Sokolnickiego!

2023-05-18

Żoliborski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – wystawę grafik Marty Frej #jestemsilnabo oraz spotkanie z autorką!

Marta Frej to polska malarka, ilustratorka, feministka i animatorka kulturalna. Zarządza Fundacją Kulturoholizm. Projekt #jestemsilnabo… mówiący o sile kobiet przerósł oczekiwania samej artystki. Punktem wyjścia do cyklu obrazów Marty Frej było zaproszenie kobiet do dokończenia zdania „Jestem silna, bo…” oraz wysłania zdjęcia, które zostało rysunkowo przetworzone przez artystkę i zestawione z tekstem.

Kobiety z całej Polski, bez względu na wiek, poglądy czy wygląd opowiedziały artystce swoje historie pełne bólu, przemocy, braku akceptacji. A z tych opowieści i nadesłanych zdjęć Marta Frej stworzyła cykl grafik pokazujący, że pomimo całego zła, którego te kobiety doświadczyły, każda z nich znalazła w sobie siłę by przetrwać, zmienić coś w sposobie patrzenia na siebie, by zacząć żyć.

Gorąco zapraszamy na wernisaż wystawy, na którym pojawi się artystka. Opowie o swoich pracach, będzie można jej zadać pytanie, porozmawiać. Chodźcie!

***
Wernisaż i spotkanie z Martą: 23 maja, godz. 19:00
Fort Sokolnickiego
Żoliborski Dom Kultury

***
Wystawa potrwa do 14 czerwca, dostępna będzie w terminach:
– poniedziałek-środa, 15:00-19:00
– podczas wydarzeń odbywających się w Forcie Sokolnickiego.

Może Cię również zainteresować…