Współpraca z Filharmonią Narodową

2023-09-11

Od września wspólnie z Filharmonią Narodową zaprosimy do Fortu Sokolnickiego młodzież na kameralne koncerty edukacyjne.
W tym roku będziecie mogli posłuchać kwartetu saksofonowego, tria fortepianowego,  poznać niepowtarzalną w swym brzmieniu energetyczną muzykę z Ameryki Łacińskiej czy  wziąć udział w koncercie poświęconym Antonio Vivaldiemu.

Spotkania z Muzyką – to cykl koncertów, które pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków,  ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką. Projekt będzie realizowany od września do czerwca.

Więcej o projekcie:

Filharmonia Narodowa w ramach swoich działań edukacyjnych już od kilkudziesięciu lat dociera z koncertami do przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, ośrodków kultury oraz do wszystkich zainteresowanych słuchaczy. Spotkania z Muzyką są dla nich szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, odbywają się raz w miesiącu od września do czerwca i trwają do 45 minut. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki. Każdy temat realizowany jest w różnych wersjach, dostosowanych do wieku słuchaczy.

Może Cię również zainteresować…