- 03.09 / wtorek / 18:30-20:00 / Nocni Zapylacze
- Wstęp wolny
Jaka jest ekologiczna rola nocnych zapylaczy, czyli tak zwanych ciem? Czy zapylają wszystkie kwiaty, czy tylko szczególne? Jakie mają przystosowania? Spotkanie zacznie się prelekcją w pomieszczeniu CLŻ, a potem pójdziemy na wieczorny spacer w poszukiwaniu tych bardzo pożytecznych owadów. Projekt jest realizowany w ramach Funduszu Edukacji Ekologicznej we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy i Staromiejskim Domem Kultury. Projekt jest zgodny z dokumentem m. st. Warszawy „Zielona Wizja Warszawy”.
- 4, 11, 18, 25 / środa / 12:30-14:00 / Otwarte spotkania z rękodziełem
- Wstęp wolny
Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki/niteczki/tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy, jak je wykorzystać.
- 4, 11, 18, 25 / środa / 14:00-17:00 / Spontaniczna Pracownia Plastyczna
- Wstęp wolny
Z inicjatywy naszych utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!
- 4, 11, 18, 25 środa 16:00-18:00 Ochotnicy ogrodnicy
- Wstęp wolny
Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony! Przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!
- 4, 11, 18, 25 / środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo
- Wstęp wolny
Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie!
Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.
- 5, 12, 19, 26 / czwartek / 12:30-15:00 / Planszówki 60+
- Wstęp wolny
Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmosferze ćwiczyć pamięć i nawiązywać nowe przyjaźnie przy wspólnej zabawie oraz kubku kawy lub herbaty. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem wspierania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.
- 6, 13, 20, 27 / piątek / 12:00-14:00 / Spotkanie z położną
- Wstęp wolny
Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa! Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć? Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!
O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.
- 06.09 / piątek / 18:00-19:30 / Teatr Improwizacji Piętro 2.5 – spektakl “Heist”
- Wstęp wolny
Teatr Improwizacji Piętro 2.5 zaprasza na improwizowany spektakl komediowy w klimacie filmu typu heist. Heist to kryminał opowiadający o grupie ludzi, którzy próbują coś ukraść. Kim będą potencjalni włamywacze, dokąd będą próbowali się dostać i czy uda im się ujść z łupem – odpowiedzi na wszystkie te pytania powstaną wprost na scenie na Waszych oczach i w oparciu o Waszą sugestię. Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.
- 07.09 / sobota / 12:00-14:00 / Weekendowe dbanie o siebie
- Zapisy przez portal Strefa Zajęć na 10 dni przed wydarzeniem
W dobie pośpiechu, ważnych spraw i terminów, każdy i każda z nas potrzebuje zatrzymać się i zadbać o swoje ciało i duszę. Raz w miesiącu zamieniamy CLŻ w magiczną przestrzeń, gdzie tworzymy naturalne kosmetyki. Jest to wydarzenie sąsiedzkie, dlatego przynieś ze sobą coś na wspólny, warsztatowy stół. Informacje o potrzebnych produktach wysyłamy kilka dni przed zajęciami.
- 07.09 / sobota / 14:30-17:30 / Gramy w Blood on the Clocktower, czyli w Mafię na sterydach!
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Miłośnikom gier dedukcyjnych i psychologicznych zapewne nie trzeba przedstawiać znanej na całym świecie Mafii. Blood on the Clocktower to wariacja na temat tradycyjnej formuły – każdy gracz ma unikalną rolę, nikt nie odpada, a nad rozgrywką czuwa enigmatyczny Narrator. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować sił w sztuce blefu i obserwacji, a klimat grozy jest im niestraszny. Rozgrywka odbędzie się po polsku w grupie około 9 osób. Wcześniejsza znajomość gry nie jest wymagana, zasady zostaną wytłumaczone przed rozpoczęciem zabawy.
- 10.09 / wtorek / 18:00-19:30 / Joga Kundalini
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Zapraszam na praktykę kundalini jogi, która poprawi funkcjonowanie wątroby – bardzo ważnego narządu, na którym spoczywa odpowiedzialność za oczyszczanie naszego organizmu. Po praktyce medytacja, która pomoże na przezwyciężyć prokrastynację. O prowadzącej: Agata Strukow – nauczycielka kundalini jogi (jej duchowe imię Kamal Teja) i jogi hormonalnej. Swoją przygodę z jogą zaczynała od hatha jogi, ale to kundalini joga skradła jej serce na tyle, że postanowiła stanąć z drugiej strony maty i dzielić się swoim doświadczeniem. Z zawodu jest lekarzem i bardzo ją cieszy, że współczesna nauka (biologia, psychologia, medycyna, fizyka kwantowa) potwierdza wiele doświadczeń przekazywanych przez joginów.
- 13.09 / piątek / 18:00-19:30 / Syndrom Oszusta: perfekcjonizm w wersji turbo – warsztat
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
U 70% ludzi, zarówno u kobiet jak i mężczyzn, odpala się syndrom oszusta. Pojawiają się w naszych głowach myśli:
- „Zaraz wszyscy się dowiedzą, że w sumie to nie zasługuję na to stanowisko”
- „Nie odzywaj się, bo się wygłupisz, przecież nie wiesz jeszcze (i tu wyliczasz sobie jakie masz braki w wiedzy)”
- „To szczęści, że mam takie oceny, udało mi się”
- „Jeszcze jeden kurs zrobię i w tedy będę już na prawdę coś wiedzieć w danej dziedzinie”
Zapracowujemy się i kwestionujemy to co osiągnęliśmy często też deprecjonujemy nasze doświadczenie, wiedzę, naszą wartość. Może złapałaś/złapałeś się kiedyś na takiej myśli, która blokuje cię w zmianie ścieżki zawodowej, przyjęciu awansu, poproszeniu o podwyżkę, zabraniu głosu czy docenieniu tego co osiągnąłeś? Zapraszam na warsztat ”Syndrom oszusta-perfekcjonizm w wersji turbo”
W programie:
- Fenomen oszusta (impostoryzm, syndrom oszusta) -co leży u podłoża zjawiska
- Impostoryzm a kompetencje. Którym typem perfekcjonisty jesteś Ty?
- Co kroczy wraz z perfekcjonizmem
- Fenomen oszusta a układ nerwowy i zdrowie psychiczne- jak ogarnąć kiedy się odpala, czy tylko nam szkodzi czy może czasami pomaga?
O prowadzącej: Warsztat poprowadzi Mira Karp coach pracujący metodą Trop, metodologią Gallupa, fasylitatorka metody Job crafting. 20 lat pracy w korporacjach pozwoliło poznać świat korpo od kuchni z jego dobrymi, ale czasem także mniej atrakcyjnymi stronami. Jako coach ma misję motywowania ludzi do pracy jakościowej a nie ilościowej, do wykorzystywania swojego potencjału i kreowania ścieżki zawodowej w oparciu o swoje mocne strony i wartości.
- 14.09 / czwartek / 12:00-14:00 / Jedwabne impresje – malarstwo na jedwabiu metodą Gutta
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Zapraszamy na warsztaty malowania na jedwabiu, podczas których stworzymy piękna kompozycje inspirowane pracami Georgii O’Keeffe. Prowadzenie: Agnieszka Saks – artystka plastyk, w Żoliborskim Domu Kultury prowadzi cykl zajęć plastycznych dla dzieci Hilma na Żoli oraz warsztatów dla dorosłych: batiku, malarstwa na jedwabiu, grafiki warsztatowej, witrażu.
- 14.09 / sobota / 15:00-17:00 / Ptaki zielonego Żoliborza: poznaj swoich dzikich sąsiadów
- Wstęp wolny
Jakie ptaki zamieszkują zielony Żoliborz? Gdzie najlepiej ptaszyć na dzielni? Czym są korytarze ekologiczne? Kto odwiedza martwe drewno? Dlaczego budynki to cenne siedliska? Co zrobić, żeby ptakom żyło się z nami lepiej na Żoliborzu? Zapraszamy na otwarty wykład, połączony z lokalnym spacerem, który poprowadzi Paweł Pstrokoński, – ornitolog, popularyzator wiedzy o przyrodzie, autor książki „Wszystkie okna dla oknówek” (Czarne 2021). Projekt jest realizowany w ramach Funduszu Edukacji Ekologicznej we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy i Staromiejskim Domem Kultury. Projekt jest zgodny z dokumentem m. st. Warszawy „Zielona Wizja Warszawy”.
- 17.09 / wtorek / 15:00 / Warsztaty ze scrapbookingu: shaker
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Zapraszamy na kreatywne warsztaty tworzenia kart typu “Shaker”! Jeśli kochasz rękodzieło, kartki okolicznościowe i chcesz spróbować czegoś nowego, ten warsztat jest dla Ciebie! Nauczymy Cię, jak samodzielnie stworzyć oryginalne karty, które zaskoczą i zachwycą każdego odbiorcę. “Shaker Card” to kartka, w której umieszczone są luźne elementy, takie jak cekiny, brokat czy koraliki, które poruszają się wewnątrz, tworząc magiczny efekt. Co Cię czeka?
- Wprowadzenie do techniki “Shaker Card”
- Wybór i przygotowanie materiałów
- Tworzenie kart krok po kroku
- Inspiracje na różne okazje: urodziny, święta, śluby i wiele innych!
Dla kogo? Warsztaty są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów rękodzieła. Dlaczego warto? Otrzymasz wszystkie niezbędne materiały; Nauczysz się nowych technik i pomysłów na kreatywne projekty; Spędzisz czas w miłej i inspirującej atmosferze z osobami o podobnych zainteresowaniach.
- 17.09 / 18:00 / wtorek / Żoliborski Klub Literacki – Jak pisać o postaciach naszej żoliborskiej i warszawskiej historii?
- Wstęp wolny
Teodor Toeplitz (1875-1937)” “Teodor Toeplitz (1875-1937), budowniczy Żoliborza, prezes WSM, radny m.st Warszawy, uczestnik Rady Obrony Stolicy 1920, wnuk Teodora Krzysztofa Toeplitza (1933- 2010) ceniony krytyk filmowy, pisarz, publicysta, scenarzysta m.in. serialu “Czterdziestolatek”. Gość wieczoru: red. Maciej Wierzyński (żoliborzanin z urodzenia, pracował: tygodnikach POLITYKA, KULTURA, TVP, Wolna Europa, Głos Ameryki, Nowy Dziennik (NY), TVN 24, autobiografia “”Moje trzy połówki”” (2018). W czasie spotkania odbędzie sie prezentacja książki “”Krzysztof Teodor Toeplitz””, Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR, 2024. Czytanie wierszy: Anna Makuracka. Prowadzenie: Bogusław Falicki
- 19.09 / 18:00 / czwartek / RetroKlub: Koncert Chór Niemęski
- Wstęp wolny
Chór Niemęski to pierwsza inicjatywa stowarzyszenia “”4 Non Straights””, które powstało, aby wspierać sztukę i kulturę społeczności LGBTQIA+ w różnorodnych formach. Edukują na temat inkluzywności i równych praw, przełamują stereotypy dotyczące tożsamości płciowej. Walczą z toksyczną męskością, zinternalizowaną homofobią, bifobią, transfobią oraz enbyfobią. Z czasem, gdy mieli okazję lepiej się poznać, pojawił się kolejny istotny cel stowarzyszenia – docenianie neuroróżnorodności. Każda osoba posiada unikalne cechy i indywidualne sposoby przetwarzania sztuki, dlatego akceptacja i radość z tej różnorodności stanowi dla nich niewyczerpane źródło inspiracji i możliwości. Ta grupa ponad 20 wyjątkowych osób, w każdym śpiewanym dźwięku celebruje odnajdywanie własnego głosu, obalając stereotypy i przezwyciężając ograniczenia. Chór Niemęski występował z artystami takimi jak Paulina Przybysz, Gaba Kulka, Anna Maria Jopek i wieloma innymi. Tym występem chcą uczcić z Wami dwa lata swojej działalności, dzieląc się piosenkami, które są dla nich szczególnie ważne.
- 19.09 / sobota / 17:30-19:30 / Słoneczne wizje olfaktoryczne z Agnieszką Saks
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Magiczne warsztaty olfaktoryczne, Stworzysz autorską, unikatową próbkę perfum olejowych z botanicznych esencji. Zobaczysz jak pachnie kadzidło, cedr altański, bergamota, szałwia muszkatołowa i lekarska. Zakochasz się w paczuli i wetiwerii. To będzie Twój pierwszy krok w perfumeryjnym świecie z jego starożytnym dziedzictwem komponowania z ekstraktów wonnych roślin. Przygotujemy dla Was naturalne esencje nut botanicznych na bazie najlepszych olei roślinnych z pestek porzeczek i moreli. Postaw na naturę. Warsztaty prowadzi Agnieszka Saks artystka wizualna i instruktorka w Żoliborskim Domu Kultury, współautorka projektu PięknoPole realizowanego w ŻDK.
- 20.09 / piątek / 18:00-21:00 / Jesienne róze, chryzantemy złociste i ogólnie takie, takie – jesienna potańcówka retro
- Wstęp wolny
Drogie Jesieniary i Drodzy Jesieniarze. Wiemy, że robi się chłodniej i perspektywa przywitania jesieni uderzeniem w kocyk z kubkiem kakao jest kusząca, ale… przedtem warto się trochę poruszać! Zapraszamy na kameralną potańcówkę z Leszkiem w bezpiecznym, sąsiedzkim gronie, z poczęstunkiem, bez agresji i używek. Tym razem udamy się w sentymentalną podróż po nawiększych przebojach lat 20., 30., 40., 50., 60., 70., i 80. Będą trzeszczące tanga i swingi, przeplatane szalonym rock‘n’rollem i twistem, disco (bez polo) i wiecznie młode hity królów, królowych i książąt popu. Słowem – będzie fajnie! Przychodźcie w duetach, triach, kwartetach, a nawet solo! Możecie zabrać ze sobą coś na wspólny stół.
- 21.09 / sobota / 10:00-12:00 / Wycieczka do Spółdzielczej Farmy Miejskiej Most Most
- Wstęp wolny
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ogrodów społecznych? Chodź z nami na spacer do ogrodów społecznych, tym razem do Farmy Spółdzielczej Most. Widzimy się o 10:00 przy ul. Grażyny 13 w Warszawie. Na miejscu spotkamy się z koordynatorką i wolontariuszami, opiekującymi się ogrodem. Chodź z nami, będzie fajnie i zielono!
- 21.09 / sobota / 12:00-14:00 Wymiana puzzli
- Wstęp wolny
Znów powracamy z naszym hitowym wydarzeniem wymiankowym! Znudziły CI się puzzle, które masz w domu? Masz ochotę na nowe, ale nie chcesz co chwila kupować? Chcesz spotkać braci i siostry w układaniu? Przyjdź na wymianę puzzli! Rozkładamy puzzle na stolikach i wymieniamy pudełko za pudełko! Nie trzeba się zapisywać i anonsować przyjścia. Kawa, herbata i ciastka czekają na miejscu 🙂
Pamiętajcie, że w naszej przestrzeni nie ma możliwości sprzedaży. Interesuje nas tylko barter lub oddaż! Jak to się zaczęło? Zdaniem wielu w układaniu puzzli najprzyjemniejszy jest proces układania. Gdy obraz jest ułożony – tracimy zainteresowanie i szukamy nowego. A wy co robicie z puzzlami, gdy je ułożycie? Pewnie trochę zawadzają, co? Dlatego w odpowiedzi na głosy zainteresowanych sąsiadka Karolina zaproponowała nam spotkanie z wymianą i tak oto narodził się comiesięczny cykl, w którym możecie przynieść swoje puzzle i wymienić na inne.
- 21.09 / sobota / 15:00-17:00 / Wymiana planszówek
- Wstęp wolny
Uwielbiasz gry planszowe? Co weekend „terraformujesz Marsa” lub „wsiadasz do pociągu”? W takim razie może masz w domu gry, które kurzą się na półce i chętnie wymienisz je na inne? Zapraszamy na spotkanie z wymianą planszówek!
- 24.wrz wtorek 18:00-19:30 Klub Podróżnika Żoliborzanie Odkrywają Świat: Peru – slajdowisko
- Wstęp wolny
Żoliborzanie odkrywają świat, to cykl dedykowany, zarówno miłośnikom wakacyjnych wojaży, jak i globtroterom. Podczas każdego ze spotkań wybierzemy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu lub wypłyniemy na szerokie wody świata. Porozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z ciekawych wypraw – napisz do Klaudii, a my zorganizujemy Twoją prelekcję. Spotykamy się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:00 w Centrum Lokalnym Żoliborz przy ul. Rydygiera 6b. Spotkajmy się na szlaku! Czekamy na Wasze wiadomości: klaudia.ziemianska@wp.pl.
- 26.wrz czwartek 17:30-19:30 Warsztaty ze scrapbookingu: Pudełko na czekoladę
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Zapraszamy na warsztaty tworzenia pudełek na czekoladę! Chcesz w wyjątkowy sposób zapakować słodki upominek? A może szukasz oryginalnego pomysłu na prezent DIY? Nasze warsztaty to idealna okazja, aby nauczyć się, jak samodzielnie stworzyć eleganckie i personalizowane pudełko na czekoladę, które z pewnością zrobi wrażenie na obdarowanej osobie. Co Cię czeka? Wprowadzenie do projektowania i składania pudełek; Wybór i przygotowanie materiałów; Tworzenie własnego pudełka krok po kroku; Pomysły na dekoracje i personalizację pudełek. Dla kogo? Warsztaty są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów rękodzieła. Dlaczego warto? Otrzymasz wszystkie niezbędne materiały; Nauczysz się nowych technik i pomysłów na kreatywne projekty; Spędzisz czas w miłej i inspirującej atmosferze z osobami o podobnych zainteresowaniach.
- 27.wrz piątek 18:00-19:30 Żoliborzanie Piszą #4: Spotkanie autorskie z Katarzyną Sarnowską
- Wstęp wolny
Pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu “”Żoliborzanie piszą “” – w głównej roli Katarzyna Sarnowska – pisarka, tłumaczka, Żoliborzanka. Autorka wielu powieści m.in. “Smak życia”, “Miłość w kolorze sepii”, najnowsza: “Powitanie słońca” ukazała się w maju br. W swoich książkach stara się dodawać czytelniczkom otuchy i nadziei. Spotkanie poprowadzi autorka cyklu “Żoliborzanie piszą” – Sabina Mazur; “Żoliborzanie piszą”, to cykl spotkań z osobami z naszej dzielnicy, które zajmują się pisarstwem, zarówno profesjonalnie, jak i dopiero stawiając swoje pierwsze kroki. Zaprasza mieszkanka Żoliborza – Sabina Mazur.
- 28.wrz sobota 11:00-14:00 Jesienne śniadanie sąsiedzkie
- Wstęp wolny
Jak smakuje jesień? Wspomnieniem lata? Kolorowymi liśćmi, spadającymi z drzew? A może powrotem do szkoły? Zapraszamy na tradycyjne śniadanie sąsiedzkie w Centrum lokalnym Żoliborz, gdzie każda osoba sąsiedzka może podzielić się z innymi, czym dla niej/niego smakuje jesień.Przynieś ze sobą do wspólnego stołu coś, co dla Ciebie smakuje jak jesień, albo nic nie przynoś, bowiem z żadnego z naszych śniadań nikt nie wyszedł głodny. Razem usiądziemy do stołu, poznamy się i wspólnie spędzimy kawałek soboty.
- 28.wrz sobota 14:30-17:30 Darmowe naprawy z drukarki 3D
- Wstęp wolny
Masz popsutą lampkę, odkurzacz, parasolkę, wiatrak, skrzynkę do narzędzi albo biżuterii, rower, wózek, maszynę do pisania, statyw, ekspres do kawy, klawiaturę, krzesło, albo cokolwiek innego, do czego trudno znaleźć części zastępcze? Przynieść je do Maćka, a on od ręki zaprojektuje i wydrukuje to, co będzie potrzebne. Masz coś innego, co można by łatwo ulepszyć, ale nie możesz samemu wyprodukować poprawki? Przynieś swój przedmiot – może też uda się coś do niego wydrukować. Naprawy będą dostępne tylko dla tych przedmiotów, które da się naprawić albo ulepszyć z pomocą druku 3D. Nie masz pewności czy w Twoim przypadku będzie to możliwe? Wpadnij ze swoim problemem i zobaczymy co da się zrobić. Nie prowadzimy zapisów godzinowych. Wystarczy pojawić się z usterką w podczas trzygodzinego dyżuru. Jeśli naprawa będzie wymagała druku, który będzie potrzebował więcej czasu może nie być możliwości jego wykonania, bądź odbiór będzie możliwy w ciągu kolejnych kilku dni u animatorów w godzianch pracy CLŻ. Spotkanie poprowadzi Maciej Płoński. Na codzień pracuje w świecie IT, ale od kiedy kupił swoją pierwszą drukarkę to stale odkrywa nowe zastosowania dla drukowanych produktów. Przez ostatnie 2 lata prowadził także własną markę z wyposażeniem wnętrz w ramach której projektował i sprzedawał zegary, lampki czy wazony – wszystko wyprodukowane na drukarkach 3d.