Wespół na Żoli – szukamy ludzi, którzy kochają Żoliborz!

2024-04-17

1. Spotkanie informacyjne

• 19 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 do Centrum Lokalnego Żoliborz (ul. Rydygiera 6B)

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Żoliborza na spotkanie inicjujące projekt “Wespół na Żoli”, którego celem jest zainicjowanie współpracy lokalnych liderów i aktywistów z Żoliborskim Domem Kultury. Chcemy zintegrować mieszkańców, zmapować zasoby, potencjał mieszkańców, liderów i lokalnych artystów, a także wzmocnić ich kompetencje. Na spotkaniu dowiesz się o szczegółowych celach projektu, terminach zaplanowanych działań oraz zasadach składania projektów na inicjatywy lokalne, które zostaną zrealizowane przez Żoliborski Dom Kultury.

Wespół na Żoli – to projekt, który chcemy zrealizować razem z Wami. Ideą jest nawiązanie ścisłych i długofalowych relacji z sąsiadami, lokalnymi liderami, osobami które mają pomysły na działania włączające i budujące wspólnotę lokalną. Chcesz działać i masz pomysł? Nie może Cię zabraknąć.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kasprzak – współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia dla Edukacji i Kultury “Spotkania”. Socjolog i ewaluator. Polski ekspert i korespondent w European Knowledge Centre for Youth Policy. Od ponad 10 lat członek zespołów badawczych i ewaluator projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe, administrację publiczną, inicjatywy wspólnotowe. Animator programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

2. Warsztaty twórcze

• Sobota / 27 kwietnia / 16.00-18.00 / Miejsce Aktywności Lokalnej
  • Wtorek / 7 maja / 18.00-20.00 / Fort Sokolnickiego

Masz pomysł na inicjatywę kulturalną i chcesz zdobyć dofinansowanie do swoich działań? Koniecznie przyjdź na warsztaty!

Żoliborski Dom Kultury  w tym roku pozyskał środki z Narodowego Centrum Kultury na dofinansowanie wybranych inicjatyw kulturalnych, które  mieszkańcy dzielnicy Żoliborz będą mogli zaproponować w otwartym konkursie. Nabór zostanie ogłoszony w drugiej połowie maja 2024 roku, zanim to jednak nastąpi, musimy wspólnie zadecydować, jakiego rodzaju pomysły warto wesprzeć. Zapraszamy Was  do udziału w warsztatach, w trakcie których będziemy rozmawiać o problemach, potrzebach i zasobach dotyczących sytuacji kulturalnej w naszej dzielnicy. Wspólnie postaramy się wypracować rekomendacje które pozwolą na opracowanie regulaminu finansowania inicjatyw zaproponowanych przez mieszkańców.  Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły!

Warsztaty poprowadzą eksperci z Fundacji Obserwatorium.

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2024.