Warsztaty stolarskie dla początkujących

2023-06-24

Centrum Lokalne Żoliborz oraz Żoliborski Dom Kultury zapraszają na warsztaty stolarskie dla początkujących! Zajęcia mają na celu przekazanie uczestnikom wiedzy o obróbce drewna oraz zasadach BHP pracy z drewnem: od najprostszych czynności, po bardziej wymagające działania. Podczas zajęć uczestnicy wykonają formy użytkowe lub dekoracyjne. A to wszystko pod okiem fantastycznej Damy z Wiertarką!

Czas trwania zajęć: 2 godziny.

  • Niedziele 10:00 – 12:00 – gr. rodzinna
  • Niedziele 12:00- 14:00 – gr. dla kobiet
  • Poniedziałki 15:00 – 17:00 – gr. dla dzieci (8 – 12 lat)
  • Poniedziałku 17:00 – 19:00 – gr. młodzieżowa (powyżej 12 roku życia)

Miejsce: Centrum Lokalne Żoliborz, ul. L. Rydygiera 6b (Deklaracja dostępności)

Terminy warsztatów:

  • 26, 27.03 – BUDKI LĘGOWE: nauka wiercenia otworów i wkręcania wkrętów (przyjmowanie zapisów: od 11 marca)
  • 23, 24.04 – STRING ART: nauka wbijania gwoździ i użycia wypalarki (przyjmowanie zapisów: od 9 kwietnia)
  • 21, 22.05 – HOTEL DLA OWADÓW: nauka cięcia wyrzynarką, obsługi takera i zabezpieczenia drewnianych rzeczy na zewnątrz (przyjmowanie zapisów: od 7 maja)
  • 18, 19.06 – DREWNIANY ZEGAR: utrwalanie nauki cięcia wyrzynarką, nauka cięcia piłą ręczną, wiercenia i skręcania (przyjmowanie zapisów: od 4 czerwca)
  • 30,31.07 – SKRZYNKA: nauka o materiałach drewnopochodnych (przyjmowanie zapisów: od 16 lipca)
  • 27, 28.08 – STOJAK NA GAZETY/KSIĄŻKI: utrwalanie nauki cięcia, wiercenia i skręcania (przyjmowanie zapisów: od 13 sierpnia)
  • 24, 25.09 – SKRZYNKA NA NARZĘDZIA: utrwalania nauki cięcia, wiercenia i skręcania (przyjmowanie zapisów: od 10 września)
  • 29, 30.10 – DREWNIANA TACA: utrwalanie nauki cięcia, wiercenia i skręcania (przyjmowanie zapisów: od 15 października)
  • 26, 27.11 – OZDOBY ŚWIĄTECZNE: utrwalanie wiedzy o obsłudze wcześniej używanych sprzętów (przyjmowanie zapisów: od 12 listopada)

Ilość miejsc ograniczona. Na każde zajęcia obowiązują osobne zapisy: damazwiertarka@gmail.com 

Uwaga! Zapisy na warsztaty przyjmujemy na dwa tygodnie przed każdym wydarzeniem.

Projekt finansowany jest ze środków M. St. Warszawy w ramach budżetu obywatelskiego.

***

Dama z Wiertarką to nowy projekt Agnieszki Bykowskiej-Giler. Nazwę zainspirowało jedno z najbardziej słynnych dzieł świata – Dama z Łasiczką. Sympatyczne zwierzę futerkowe zamieniono na użyteczny sprzęt. Co nie znaczy, że to koniec ze sztuką. O nie. W pracowni Damy z Wiertarką powstają przepiękne, a jednocześnie funkcjonalne rzeczy. To połączenie świata kobiet ze światem majsterkowania. Wcześniej Agnieszkę poznaliśmy dzięki założonej przez nią fundacji „Stwórz to”, która prowadziła pracownię Dryg i Myk.  

Agnieszka Bykowska-Giler z wykształcenia jest adwokatem. Uwielbia prace ręczne, majsterkowanie i drewno. Ale nie zawsze tak było. Przez długie lata pracowała głównie przed komputerem. Urodzenie dzieci stało się katalizatorem w życiu zawodowym. Pomysł na pracę z drewnem wyłaniał się powoli. Jedno było pewne: przyszedł czas na pracę z ludźmi. Najpierw Agnieszka zainteresowała się edukacją dzieci, co w jej rodzinie jest „dziedziczne”. Połączyła to z pasją do rękodzieła, a szczególnie pracy z drewnem. Teraz jako Dama z Wiertarką prowadzi zajęcia z podstaw stolarki dla dzieci, kobiet i rodzin. Szuka przy tym innowacyjnych rozwiązań, łamie schematy, pomaga w wyrażaniu siebie. Najważniejszy jest dla niej sam proces nauki i tworzenia, a nie jego wynik.

Agnieszkę inspirują ludzie pozytywnie nastawieni do świata i otwarci na nowe doświadczenia. Tacy, którzy chcą poznawać i uczyć się ciągle czegoś nowego. Mówi: “W moim życiu ważna jest empatia i wrażliwość na drugiego człowieka. Zależy mi na odkrywaniu potencjału młodych ludzi. Chcę dodawać dzieciom skrzydeł, aby rozwijały się w tym, co kochają robić.” I właśnie to robi na swoich warsztatach. Współpracuje z instytucjami państwowymi i prywatnymi związanymi z szeroko pojętą kulturą. To m.in. Męska Szopa przy Wolskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Wilanów Dom Kultury w Starych Babicach czy Fundacja Przystanek Twórczość, Fundacja SPOT.

https://www.facebook.com/Damazwiertarka

Może Cię również zainteresować…