Wakacje w Forcie Sokolnickiego

2024-06-28
  • 06.07 / sobota / 19:00 / Chodź do Fortu! Patrick The Pan
  • Wstęp wolny

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta pochodzący z Krakowa. ,,Self-made man. jest nie tylko tekściarzem i kompozytorem, ale i cenionym producentem. Wydał 4 albumy, koncertował na Open’erze, OFF Festiwalu czy Męskim Graniu. Choć artysta, jak sam śpiewa „”od techno woli ciszę i jazz””, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Umiejętnie balansuje na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego grania. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery.
Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadło. Współpracował między innymi z Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kaminskim, Dawidem Tyszkowskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak. 25 czerwca 2021 roku ukazał się czwarty już album artysty pt. „”Miło Wszystko””. Płyta przyniosła artyście wyróżnienie w postaci nominacji do Odkryć Empiku 2022.

CHODŹ DO FORTU! To wakacyjny cykl wydarzeń dla mieszkanek i mieszkańców Żoliborza. Spędzasz lato w mieście? Chcesz uciec przed upałem? Masz wolny weekend? Chcesz posłuchać dobrej muzyki? Spędzić super czas z dzieckiem? …Chodź do Fortu!
  • 13.07 / sobota / 19:00 / Jazz Fort: Marcin Wasilewski Trio 30th Anniversary Tour 2024
  • Wstęp wolny

Marcin Wasilewski Trio to niekwestionowana gwiazda polskiego jazu i najbardziej znany na świecie polski zespół jazzowy. W roku 2024 Marcin Wasilewski, Michał Miśkiewicz i Sławomir Kurkiewicz świętują 30 lat współpracy artystycznej. Zespół od 30 lat występuje w niezmiennym składzie i jest uznawany przez międzynarodowych krytyków za jedną z najwybitniejszych i najbardziej unikalnych formacji jazzowych swojego pokolenia, ciesząc się jednocześnie uznaniem fanów jazzu na całym świecie. Nagrywają dla prestiżowej wytwórni ECM Records. Dotychczas pięć spośród siedmiu nagranych dla ECM Records albumów otrzymywało nagrodę Fryderyka jako Album Roku Jazz i najczęściej zbiera znakomite recenzje nie tylko w jazzowej prasie zagranicznej.

W ankiecie JAZZ TOP 2024 miesięcznika Jazz Forum trio zostało uznane za najlepszy Akustyczny Zespół Roku. Również lider Marcin Wasilewski już sześć razy odbierał statuetkę Fryderyka jako Artysta Roku w jazzie. A ogólnie ma na koncie 11 statuetek Fryderyka – najwięcej spośród polskich muzyków jazzowych. Podobnie Trio, które jest liderem wśród zespołów jazzowych z pięcioma Fryderykami za Album Roku Jazz.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Marcin Wasilewski – fortepian
  • Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
  • Michał Miśkiewicz – perkusja

Oprócz własnych kompozycji, stałym elementem twórczości Tria jest tworzenie autorskich wersji popowych i rockowych utworów. Na wcześniejszych albumach znalazły się „Hyperballad” Björk, „Diamonds and Pearls” Prince’a, czy “Message in a Bottle” the Police. Kultowy utwór „Riders on the Storm” The Doors dołącza do tej listy na ostatniej płycie En attendant.

  • 20.07 / sobota / 12:00-13:00 / Chodź do Fortu! Dong co ma święcący nos. Teatr Uszyty 
  • Wstęp wolny

Przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara z książki pt.”Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. Spektakl pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle. Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia złożona ze starych przedmiotów codziennego użytku, a całość dopełnia niezwykła muzyka.

  • scenariusz i reżyseria: Katarzyna i Andrzej Kopczykowie
  • scenografia: Barbara Guzik, Andrzej Kopczyk
  • muzyka: Michał Kowalczyk

CHODŹ DO FORTU! To wakacyjny cykl wydarzeń dla mieszkanek i mieszkańców Żoliborza. Spędzasz lato w mieście? Chcesz uciec przed upałem? Masz wolny weekend? Chcesz posłuchać dobrej muzyki? Spędzić super czas z dzieckiem? …Chodź do Fortu!

  • 27.07 / sobota / 18:00 / Chodź do Fortu! Ptaszkowie Śpiewali – koncert dla dzieci
  • Wstęp wolny

Zespół został stworzony we wrześniu 2021 roku przez wokalistkę i instrumentalistkę Karolinę Balmas- Pęczułę znaną z folkowych zespołów Kipikasza i Dziadowski Projekt, Kapela Lubartowska. Od kiedy została mamą zapragnęła tworzyć wymarzoną muzykę dla dzieci, wypełnioną tym co dla niej najważniejsze. Artystka mieszka w podlubelksiej wsi, skąd czerpie inspirację. 3 miesiące później do Karoliny dołączył jej wieloletni przyjaciel Piotr Rybczyński- realizator dźwięku oraz multiinstrumentalista znany z wielu projektów lubelskiej sceny muzycznej. Artyści wspólnie tworzą projekt eksperymentując z różnymi stylami muzycznymi, w które doskonale wpisuje się tradycja, przyroda, nowoczesność i zabawa. Wydarzenie w ramach projektu Arkady Sztuki Dzieciom realizowane we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie
i Stowarzyszeniem Scena 96.

  • 03.08 / sobota / 12:00-13.00 / Wakacyjne Laboratorium Kreatywności
  • Wstęp wolny. Zapisy poprzez Strefę Zajeć 10 dni przed zajęciami.

Prowadzenie: Sensorito – Wakacyjna edycja warsztatów mających na celu pobudzenie wyobraźni u dzieci. W trakcie zajęć wykonamy m.in. ochładzające eksperymenty z użyciem suchego lodu, wytworzymy kolorowe pachnące mydełka i polimerowe węże, a także ubrudzimy się wytwarzając różnego rodzaju substancje sensoryczne jak slimy, ciecz nienewtonowska, piankolina czy ścieżka sensoplastyczna. Od 6 r.ż.

  • 03.08.2024 / sobota / 19:00 Jazz Fort : Beata Przybytek
  • Wstęp wolny

Beata Przybytek – wokal
Andrzej Gondek – gitara
Bogusław Kaczmar – instr. klawiszowe
Adam Kowalewski – bas
Tomasz Machański – perkusja

Beata Przybytek – wokalistka, pianistka i kompozytorka, uznawana za jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej. Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia „”Mateusz Trójki”” za płytę I’m Gonna Rock You. Zdobywczyni Grand Prix III Festiwalu Piosenki Polskiej Kryształowy Kamerton 2023. Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki Ikar.
Absolwentka, a obecnie pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2019 odebrała Platynową Płytę za album Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś (nominacja do nagrody FRYDERYK 2019). Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Włodzimierz Nahorny, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak, Jazz Band Ball Orchestra. Od lat zajmuje czołowe miejsca w kategorii „Wokalistka” w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum.

  • 10.08 / sobota / 12:00-14:00 / Las w słoiku
  • Wstęp wolny. Zapisy poprzez Strefę Zajeć 10 dni przed zajęciami.

 

  • 10.08 / sobota / 12:00 / Mała Akademia Muzyki na Żoliborzu: Koncert? Warsztaty? Trochę jedno i drugie.
  • Wstęp wolny
Najważniejsze, by doskonale bawić się przy muzyce i z muzyką. Najmłodszym melomanom pomoże w tym kwartet smyczkowy, który w wesoły, przystępny, a może nawet niekonwencjonalny sposób opowie o swoich instrumentach.
Występują:
  • Elżbieta Paliwoda-Bulicz – I skrzypce
  • Monika Kos-Nowicka – II skrzypce, prowadzenie, animacje
  • Michał Styczyński – altówka
  • Katarzyna Oczkowska – wiolonczela
Wydarzenie w ramach projektu Arkady Sztuki Dzieciom realizowane we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie i Stowarzyszeniem Scena 96
  • 17.08 / sobota / 12:00-14:00 / Monotypia
  • Wstęp wolny. Zapisy poprzez Strefę Zajeć 10 dni przed zajęciami

 

Set unikalnych warsztatów z tkaniny artystycznej, biżuterii z miedzi, malarstwa w plenerze i pachnideł botanicznych z akcentem na błogostan i totalny relaks w pracy z dźwiękiem mis i gongów. Wszystko w anturażu Żoliborskiej zieleni i w scenerii Fortu Sokolnickiego. W plenerowej przestrzeni Prochowni Południowej usytuowanej niezwykle malowniczo w Parku Żeromskiego stworzysz skarby, które weźmiesz do domu: dzieło malarskie na szlachetnym podobraziu z lnianego płótna, autorską pracę w technice akwarelowej, studia z postaci wykonane sangwiną i sepią na specjalnych papierach, biżuterię z miedzi, alchemiczną mieszankę botanicznych wonności czyli flakon z aromatami z całego świata, wyjątkową pracę na jedwabiu w technice gutta, wspomnienia i spełnienie, które zbliżą Cię do Świata Sztuki. Do dyspozycji profesjonalne materiały, opieka wybitnych instruktorek i artystek.

Prowadzące: Joanna Romaniuk- misy i gongi (2 sesje), Ida Jarmoszewicz- warsztaty z malarstwa i rysunku, Agnieszka Saks jedwab, biżuteria z miedzi, perfumy.

  • 24.08 / sobota / 12:00-13.00 / Wakacyjne Laboratorium Kreatywności
  • Wstęp wolny. Zapisy poprzez Strefę Zajeć 10 dni przed zajęciami.

Prowadzenie: Sensorito – Wakacyjna edycja warsztatów mających na celu pobudzenie wyobraźni u dzieci. W trakcie zajęć wykonamy m.in. ochładzające eksperymenty z użyciem suchego lodu, wytworzymy kolorowe pachnące mydełka i polimerowe węże, a także ubrudzimy się wytwarzając różnego rodzaju substancje sensoryczne jak slimy, ciecz nienewtonowska, piankolina czy ścieżka sensoplastyczna. Od 6 r.ż.

  • 24.08 / sobota / 19:00 / GABA KULKA
  • Wstęp wolny

Gaba Kulka – wokalistka, pianistka, autorka słów i muzyki, mama. Wydała pięć autorskich płyt (Out, Hat Rabbit, Wersje, The Escapist, Kruche), śpiewała i grała na tuzinie innych we współpracy z muzykami takimi jak Jan Młynarski, Olo Walicki, Smolik, Konrad Kucz, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, czy zespół Baaba. Nagrywała utwory Iron Maiden i Wojciecha Młynarskiego. Pisała teksty i muzykę dla innych artystów (Hey, Emmanuelle Seigner, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Marcelina, Piotr Zioła). Przez lata związana z Polskim Radiem, po odejściu z Trójki prowadziła również własny podcast muzyczny „Dom”. Nagrodzona między innymi Fryderykiem dla wokalistki roku, nominowana do Paszportów Polityki. Najbardziej lubi aranżować i nagrywać chórki na cudze płyty (między innymi dla Maryli Rodowicz).

  • 31.08 / sobota / 12:00-13.00 / Wakacyjne Laboratorium Kreatywności
  • Wstęp wolny. Zapisy poprzez Strefę Zajeć 10 dni przed zajęciami.

Prowadzenie: Sensorito – Wakacyjna edycja warsztatów mających na celu pobudzenie wyobraźni u dzieci. W trakcie zajęć wykonamy m.in. ochładzające eksperymenty z użyciem suchego lodu, wytworzymy kolorowe pachnące mydełka i polimerowe węże, a także ubrudzimy się wytwarzając różnego rodzaju substancje sensoryczne jak slimy, ciecz nienewtonowska, piankolina czy ścieżka sensoplastyczna. Od 6 r.ż.

Może Cię również zainteresować…