Tajemnice Wisły

2024-06-10

Zapraszamy na wakacyjne wydarzenia na Plaży Żoliborz!

Regulamin Plaża Żoliborz

***

  • 15 czerwca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Tajemnice Wisły – początki, czyli skąd się wzięła rzeka? Czas rozwiązać detektywistyczną sprawę pochodzenia Wisły. Czy zawsze biegła tu gdzie dzisiaj? Jak zmieniała się w czasie i co w niej właściwie płynie?

  • 22 czerwca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Tajemnice Wisły – legendy i baśnie o rzece. Kto oprócz syrenki nawiedza warszawskie brzegi Wisły? W jakim języku mówią baśniowe stworki i jaka baśń mogłaby powstać dzisiaj?

  • 29 czerwca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Tajemnice Wisły – mieszkańcy rzeki i jej okolicy. Eskapada w poszukiwaniu zwierząt i żyjątek wiślanych brzegów. Jak żyją? Czym się karmią? O czym śpiewają w nocy? Poszukajmy razem odpowiedzi.

  • 6 lipca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Tajemnice Wisły – sporty, hobby i zawody. Kto i jak korzysta z rzeki? Obejrzymy stare zdjęcia, posłuchamy relacji i odkryjemy dla kogo na co dzień i od święta rzeka jest i była ważnym miejscem.

  • 20 lipca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Kto żyje nad Wisłą? Tropiciele zwierząt rządzą. Na tym spotkaniu nauczymy się rozpoznawać tropy i ślady bywalców nadwiślańskich brzegów. Ruszymy ich tropem. Naszą wiedza utrwalimy robiąc własny, podręczny tropownik, z którego uczestnicy będa mogli korzystać w czasie własnych, kolejnych nadwiślańskich wypraw.

  • 27 lipca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Kto żyje nad Wisłą? Tropiciele zwierząt rządzą. Na tym spotkaniu ruszymy w poszukiwaniu bobrzych tajemnic.Dowiemy się co łączy je z marchewką, myszą i architekturą i dlaczego są tak bardzo potrzebne przyrodzie. Będą boberkowe zadania, zagadki i bobrza niespodzianka.

  • 03 sierpnia / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Kto żyje nad Wisła? Tropiciele zwierząt rządzą. Tym razem ruszymy na wyprawę robalową. Przed nami tajemnice świata bezkręgowców a w szczególności owadów zapylających.

  • 10 sierpnia / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Kto żyje nad Wisłą? Tropiciele zwierząt rządzą. Na tym spotkaniu będziemy wypatrywać i nasłuchiwać nadwiślańskich ptaków. Posłuchamy o tym kogo możemy tu spotkać bez trudu a spotkanie z kim jest prawdziwym ornitologicznym rarytasem, nauczymy się rozpoznawać ptasie ślady i tropy. Do obserwacji ptaków użyjemy lunety. Na spotkanie warto zabrać własne lornetki.

  • 18 i 25 sierpnia, 1 września / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz

Tam nad Wisłą – warsztaty wicia wianków i robienia kadzideł słowiańskich na kocach.

***
Wydarzenie realizowane we współpracy z Zarządem Zieleni i Dzielnicą Wisłą w ramach projektu Warszawski Plażowy.

Może Cię również zainteresować…