Świąteczny Fort

2022-12-10
Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz i Żoliborski Dom Kultury zapraszają na wydarzenie Świąteczny Fort. Dwa dni z warsztatami, animacjami, konkursami, muzyką, teatrem i wizytą Świętego Mikołaja.
Zapraszamy Małych i Dużych!
NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY BEZ ZAPISÓW
*****
🎄 10 grudnia (sobota)
✨ 12:00 Królowa Śniegu – spektakl Teatru Barnaby / wstęp wolny bez zapisów
✨ 12:00 – 16:00 Piekarnia Świętego Mikołaja – warsztaty pieczenia chleba i świątecznych buł drożdżowych (fb.me/e/2R0t6ibwv) / wstęp wolny bez zapisów
✨ 12:00 – 16:00 Animacje dla dzieci, konkursy i zabawy. Wizyta Świętego Mikołaja / wstęp wolny bez zapisów
✨ 13.00 – 16.00 Świąteczne Zrób To Sam – warsztaty rękodzielnicze (opisy poniżej) / wstęp wolny bez zapisów
· Ozdoby z zimnej porcelany
· Bombki 3D
· Świąteczne świece na stół
· Stroiki Świąteczne
· Babeczki i Torebeczki
· Bombki techniką scrapbookingową oraz bombki papierowe z ażurowym wzorem
✨ 16:00 The Time Quartet – świąteczny koncert kwartetu smyczkowego (fb.me/e/3MYLUJdDC) / wstęp wolny bez zapisów
*****
🎄 11 grudnia (niedziela)
✨ 12:00 Jaki to Święty rozdaje prezenty? – spektakl Teatru Prima / wstęp wolny bez zapisów
✨ 12:00 – 16:00 Piekarnia Świętego Mikołaja – pieczemy świąteczne ciasteczka (fb.me/e/2R0t6ibwv) / wstęp wolny bez zapisów
✨ 13:00 – 16:00 Rodzinne konkursy, zabawy i animacje z Mikołajem i Śnieżynką / wstęp wolny bez zapisów
✨ 13:00 – 16:00 Świąteczne Zrób To Sam – warsztaty rękodzielnicze (opisy poniżej) / wstęp wolny bez zapisów
· Świąteczna kokedama
· Babeczki i torebeczki
· Świąteczne kartki metodą Qulinngu
· Perfumy naturalne
· Świąteczne peelingi naturalne
· Świece z węzy pszczelej
✨ 16:00 Stan Breckenridge z zespołem – (fb.me/e/243YrFsqc) / wstęp wolny bez zapisów
✨ 17:00 Akcja! Rozdajemy choinki! / wstęp wolny bez zapisów
✨ 17:00 Świąteczny poczęstunek / wstęp wolny bez zapisów
****
Świąteczne Zrób To Sam! Na WSZYSTKIE WARSZTATY WSTĘP WOLNY BEZ ZAPISÓW
❄️ Warsztaty prowadzone przez animatorki i artystki skupione wokół kolektywu Sagitarius Projekt. Kinga, Kasia, Gabrysia i Ewa są miłośniczkami nurtu DIY – Do it yourself – zrób to sam, inspirują, uczą, rozbudzają pasję i tworzą twórczą przestrzeń do współdziałania. Dziewczyny prowadzą bazę warsztatową na rozległym terenie Wiejskiej Sceny Kulturalnej w Cieksynie. Organizują spotkania pod dachem i w otoczeniu przyrody, nad rzeką Nasielną, wśród lasów i łąk. Sagitarius Projekt poprowadzi dla Was:
1. Zimowy peeling naturalny – przepełniony zapachem pomarańczy, cynamonu i
imbiru. Podczas warsztatów dowiesz się jak starannie, ściśle według Twoich potrzeb skomponować i stworzyć własny naturalny peeling w Pozytywnie Zakręconym Słoiku.
2. Świece na stół – warsztaty rękodzielnicze, podczas których wykonasz indywidualną kompozycję z pachnących lasem iglastych gałązek, szyszek, kolorowych bombek i drewnianych dodatków.
3. Bombki 3D – baśniowe kompozycje zamknięte w transparentnej kopule. To Ty zdecydujesz czy w Twojej bombce będzie renifer, Mikołaj, pomarańcze, szyszki czy świerkowe gałązki.
4. Naturalne perfumy – poznasz zastosowanie olejków aromaterapeutycznych i ich prozdrowotne właściwości, dowiesz się, czym jest kompozycja zapachowa i nuta zapachowa. Skomponujesz swoje naturalne perfumy z najczystszych esencji pochodzących z całego świata, z owoców, kwiatów i liści.
5. Kartki świąteczne metodą quillingu – podczas warsztatów poznasz technikę układania obrazków ze zrolowanych pasków kolorowego papieru.
6. Świąteczne wianki – warsztaty rękodzielnicze podczas których wykonasz wyjątkową dekorację świąteczną na wiklinowej podstawie. Będziemy pracować z dodatkami florystycznymi, suszem, egzotycznym, szklanymi bombkami i naturalnym drewnem.
7. Ozdoby z zimnej porcelany – rodzinne warsztaty podczas których będziemy tworzyć figurki, ozdoby i mini zawieszki z masy przygotowanej na bazie mąki ziemniaczanej, oliwy, soku z cytryny i kleju.
8. Świece z węzy pszczelej – węza pszczela to sprasowany wosk pszczeli używany do wypełnienia ramek, instalowanych w ulach przez pszczelarzy. Podczas warsztatów stworzycie unikalne, naturalne świece które charakteryzują się atrakcyjną fakturą i posiadają unikalny wzorek pszczelej węzy.
❄️ Warsztat Babeczki i torebeczki poprowadzi Anna Sielczak – socjolożka i edukatorka przyrodnicza. Autorka Leśnych Brykanek, które zajmują się edukacją i animacja przyrodniczą, prowadzoną głównie dla dzieci i młodzieży. Prowadzone przez nią warsztaty mają na celu budowanie i wzmacnianie relacji z przyrodą, naukę poprzez doświadczanie i radość z odkrywania natury.
Babeczki i torebeczki to warsztaty samodzielnego przygotowania prezentów, w duchu kosmetyki naturalnej i less waste. Podczas sobotnich warsztatów stworzycie musujące babeczki do kąpieli pełne świątecznych zapachów i dobroczynnych dla skóry składników na bazie oleju śliwkowego z płatkami chabra, słonecznika, peonii, zmielonych goździków i naturalnych olejków eterycznych. W niedzielę przygotujecie papierowe torebeczki, które ozdobicie stemplami, suszonymi roślinami i kawałkami kory.
❄️ Międzypokoleniowe warsztaty tworzenia bombek techniką scrapbookingową oraz ozdób papierowych z ażurowym wzorem przygotują dla Was bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy
❄️ Świąteczną Kokedama to warsztat prowadzony przez Madeleine Orchid, czyli Magdalenę Zawadkę, która specjalizuje się w tematyce roślin leczniczych i tropikalnych. Kokedama to tradycyjna dekoracja japońska – kula z mchu, w której rosną rośliny. Kulę można powiesić lub postawić na podstawce.
Każdy z uczestników stworzy Świąteczną kokedamę używając do tego rośliny (Amarylis) plus elementów dekoracyjnych (suszone pomarańcze gałązki, dodatki, wstążki). Kokedama ozdobi Świąteczny stół a dodatkowo zakwitnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Roślinę można później uprawiać przez wiele lat (uczestnicy otrzymają instrukcję).

Może Cię również zainteresować…