Styczeń w Centrum Lokalnym Żoliborz

2023-12-20

Wszystkie wydarzenia w CLŻ są bezpłatne.

Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.
Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie lub odwołania wydarzenia.


 • 2.01 / wtorek / 17:30 / Nowy rok – nowi my

Nowy rok to doskonała okazja do tego, by zaplanować wspólne działania, pochylić się nad ofertą i tego co mogłoby ją dopełnić. Zapraszamy wszystkie osoby, które czują się częścią społeczności CLŻ do współdecydowania o programie Centrum Lokalnego Żoliborz.

 • 26.01 / sobota / 18:30-20:00 / Hipno Medytacje
 • Zapisy zostaną uruchomione 10 dni przed zajęciami na StrefaZajec.pl

Wieczorki Hipno Medytacje, to cykl szeroko opowiadający o hipnozie, jako narzędziu psychoterapeutycznym, który w bezpieczny sposób pozwala doświadczyć stanu hipnotycznego transu. Przejdziecie w stan głębokiego odprężenia, podobny do tego pojawiającego się przy zaawansowanej medytacji i być może odbędziecie wiele pięknych wewnętrznych podróży i transformacji. Spotykamy się w każdy ostatni piątek miesiąca. Zaprasza Paula Schula.

Od prowadzącej: Paula Schula, a formalnie Paulina Sibilska – magister psychologii ze specjalizacją m. in. w coachingu, hipnoterapeuta w trakcie certyfikacji. Dyplomowany terapeuta wielowymiarowy. Osobiste głębokie transformacje wzbudziły we mnie fascynację możliwościami ludzkiego umysłu. Chętnie pracuje z kobietami nad tym co jeszcze nieuświadomione i nieoczywiste. Ogromną przyjemność sprawia jej bycie przewodnikiem w odkrywaniu nowych ścieżek, które prowadzi do wielkich zmian. Łącząc pracę na poziomie mentalnym nie zapomina o mądrości ciała, które często informuje nas o wielu aspektach dużo wcześniej. W swojej metodzie stawia na wsłuchanie się w siebie i holistyczne podejście do zmiany.”

 • każda środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim jest Janusz, który zdołał wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • każdy czwartek 15:00-17:00 Obiady czwartkowe – gotujemy z tego, co uratujemy
 • Zapisz się, żeby się upewnić, czy mamy składniki, a z kolei my dowiemy się czy zbierze się grupa, czy powinniśmy rozdawać odbiory: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl lub 517 161 789 🙂

Ania i Marek co środy odbierają dla nas niesprzedane jedzenie z pobliskich sklepów i restauracji. Nigdy nie wiemy co się trafi, ale z części produktów próbujemy ugotować coś pysznego. Chcesz się przyłączyć? Nie ma sprawy! Zasada jest jedna – każda osoba pomaga w kuchni! Jeśli chcesz coś przynieść też nam będzie miło.

 • każdy czwartek / 17:00-19:00 / Dzikie Matki
 • Liczba miejsc ograniczona
 • Zapisy: instagram dzikie_matki

W czwartki robi się u nas naprawdę dziko! CLŻ wypełniają dzieci, które mimo, iż żyją w mieście, to są wychowywane w duchu obcowania z dziką naturą. Co tydzień mamy mają inny temat zajęć, zawsze przygotowanych przez inną osobę z grupy. Chcesz dołączyć? Zapraszamy rodziców chętnych z dziećmi.

 • każdy piątek / 12:00-14:00 / Spotkanie z położną
 • Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!

Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa!
Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć? Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!

O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • 13,20,27.01 / sobota – 13.01 pierwsze zajęcia / 16:00-17:00 Szkicownik Mixed Media
 • Zapisy zostaną uruchomione 10 dni przed zajęciami na StrefaZajec.pl

Nauka rysunku dla dorosłych “Warsztaty są otwarte dla osób w wieku 16 lat i starszych, szczególnie tych, które nigdy wcześniej nie rysowały, uważają lub usłyszały, że brakuje im talentu lub nie wiedzą, gdzie zacząć przygodę ze sztuką. Wierzę, że każdy ma potencjał do bycia kreatywnym i wyrażania siebie poprzez sztukę, niezależnie od swojego wcześniejszego doświadczenia i postrzeganego poziomu umiejętności. Naszym celem będzie stworzenie Szkicownika wypełnionego projektami, eksperymentami, szkicami, kolorami i lekcjami, z których każdy będzie zadowolony i dumny. Każdy jest artystą. Tak, Ty też – po prostu wyleciało Ci to z głowy 😉

Spotykamy się w stałym gronie przez najbliższe trzy miesiące w soboty od 16.00 do 17.30. Co tydzień będziemy robić coś innego!
Pierwsza godzina zawsze będzie poświęcona na kilka ćwiczeń, instrukcji związanych z nowymi technikami i umiejętnościami. Ostatnie pół godziny będzie przeznaczone na pracę indywidualną w luźnej, miłej atmosferze i dobrym towarzystwie.
Zapewniamy materiały, miejsce przy wspólnym stole i herbatkę. Warsztat jest bezpłatny, ale obowiązuje limit miejsc. Kto pierwszy, ten lepszy. Zapisy strefazajec.pl od 1 stycznia

Ewa – prowadząca: W wolny czasie rysuję, uczę się włoskiego i odkrywam tajniki ukulele. Nieustannie na spacerku lub w kinie. Artystka – samouk. W mniej wolnym czasie uczę plastyki w szkole podstawowej. Z chęcią spędzę z Wami trochę czasu na pracy twórczej i rozmowie, udzielę kilku wskazówek dotyczących dalszego rozwoju, materiałów, samodzielnych ćwiczeń oraz nauczę się czegoś od każdego z Was 🙂

Może Cię również zainteresować…