Sensoryczne Laboratorium Eksperymentów

2023-03-24

W trakcie warsztatów tradycyjnie będziemy stymulować różne zmysły i tworzyć super kreatywne rzeczy. Wykonamy różne doświadczenia chemiczne i fizyczne przy użyciu bezpiecznych składników. 

  • Zbudujemy poduszkowce z tego co możemy znaleźć w mieszkaniu, sprawdzimy jak duże pole magnetyczne wytwarzają magnesy neodymowe, stworzymy wielkie glutowisko ze slimów czy tornado w butelce.
  • Malowanie niekonwencjonalnymi metodami: będziemy malować np. sznurkami, pianą, tworzenie akwarelek z flamastrów, abstrakcyjne obrazy na płótnie.
  • Czytanie wrażeniowe: nauka koncentracji przez aktywne czytanie. Będziemy angażować różne zmysły w trakcie czytania interakcyjnych książek. Każdy dowie się czym są picturebooki i stworzy własne.
  • Zrób To Sam: wytworzymy kule i mydełka do kąpieli, “zasadzimy” las w butelce, zrobimy lampiony, gniotki, podstawki na zdjęcia czy krasnoludki z włóczki.
  • Sensoplastyka: będziemy robić różnorodne kolorowe masy, np. ryżolinę, kaszolinę, jadalne gniotki, tęczowy makaron spaghetti, stworzymy przy ich pomocy na podłodze duże obrazki czy ścieżki sensoryczne.

Prowadząca: Marzena Żyburtowicz – fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, od wielu lat prowadzi terapię SI. Ukończyła liczne kursy dotyczące rozwoju i terapii dzieci, od wielu lat prowadzi warsztaty grupowe – eksperymentalne i multisensoryczne.

Może Cię również zainteresować…