Robotyka

2023-03-24
  • Poniedziałek
  • I grupa 16:30 – 18:00, II grupa 18:10 – 19:40
  • Grupa wiekowa:7 – 12 lat
  • Link do zapisów: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45092 
  • Po zaakceptowaniu Waszego zapisu przez administratora (dopisanie do listy zapisanych) będziecie mogli dokonać opłaty online na swoim koncie w Strefie Zajęć.

Zajęcia odbywają się w formie warsztatów, na które składają się cztery zasadnicze części – prezentacja multimedialna, konstruowanie, programowanie i zabawa. Podczas prezentacji poruszamy tematy związane z daną konstrukcją, robotyką, informatyką, ciekawostkami ze świata technologii i Lego®. Przykładowe tematy – Rekordy Guinnessa (czym są, skąd się wzięły, przykłady), czujniki ruchu i równowagi (zastosowanie w codziennym życiu), trzęsienia ziemi (przyczyny powstawania i rodzaje).
Następnie przychodzi czas na konstruowanie. Pomaga nam komputer z instrukcją i specjalnym oprogramowaniem oraz komplet klocków edukacyjnych. Jest też czas na programowanie, wprowadzanie zmian według własnych pomysłów i zabawę.

Instruktorzy DoRoboty: 1. Mateusz Metkowski – ukończył gospodarkę przestrzenną oraz międzyinstytucjalne studia podyplomowe pod patronatem Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki “Archikultura – edukator i mediator architektoniczny”. Na co dzień instruktor zajęć z architektury, robotyki i programowania. W 2018 r. opracował program zajęć konstruktorsko – architektonicznych dla dzieci. Autorski program zajęć prowadził w formie całorocznych zajęć dodatkowych, cyklicznych warsztatów weekendowych i jednorazowych spotkań w domach kultury (m.in. Dom Kultury Kadr, Ośrodek Kultury w Wesołej, Bielański Ośrodek Kultury). Twórca materiałów edukacyjnych i papierowych modeli związanych z architekturą. Fotograf. 2. Paulina Metkowska – właścicielka DoRoboty i instruktorka. Absolwentka studiów społecznych z przygotowaniem pedagogicznym. Od lat zawodowo zajmuje się prowadzeniem zajęć i warsztatów (pracowała m.in. jako trener warsztatów Centrum Komunikacji UM Warszawy, instruktor zajęć z robotyki, programowania, architektury i chemii). Swoim doświadczeniem dziełała się z innymi poprzez aktywne działania społeczne m.in. w Skautach Europy, czy szkolenie wolontariuszy w Akademii Przyszłości.

Może Cię również zainteresować…

Chór mam

Chór mam

Chór Mam to takie miejsce, gdzie mamy śpiewają, a dzieci im towarzyszą.

czytaj dalej