RetroKlub w kwietniu

2024-04-09

Retroklub to działania twórcze, wykłady, prelekcje, wycieczki, spotkania, potańcówki dedykowane seniorkom i seniorom. Spędzisz z nami twórczo czas, rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania, a także poznasz nowe osoby.

  • 18.04 / czwartek / 18:00 / Retroklub: idziemy na międzypokoleniowy spacer po Warszawie
  • Zapisy: retroklub@zoliborskidomkultury.pl lub 517 161 789

Szlak Murali na Muranowie to malowana historia żydowskiej kultury przez lata. Szlak obejmuje historię przedwojenną, okupację oraz powojenną odbudowę dzielnicy, która jak feniks z popiołów powstała na popiołach historii. W autorską podróż po Warszawie zabierze nas Jędrzej Kamzelewski, przewodnik warszawski. Start: przy wejściu do Kina Muranów.

  • 25.04 / czwartek / 15:30 / Retroklub: idziemy na wystawę do Zamku Królewskiego
  • Zapisy: retroklub@zoliborskidomkultury.pl lub 517 161 789

“Matejko nieznany. Dzieła z kolekcji prywatnych” to wystawa łącząca przeciwne bieguny twórczości artysty, pozwalając docenić pełnię jego wszechstronnego kunsztu. Stanowi przy tym wyjątkową okazję, by zobaczyć zebrane w jednym miejscu dzieła pochodzące z kolekcji prywatnych, niezmiernie rzadko prezentowane publicznie. Szczególnie liczną reprezentację wśród tych prac stanowią portrety. Mało kto jest świadom, że stanowiły aż blisko jedną trzecią wszystkich obrazów namalowanych przez Jana Matejkę.

Oprowadzanie z osobą przewodnicką.

 

Może Cię również zainteresować…