Półkolonie letnie w Żoliborskim Domu Kultury!

2023-05-11

Trwają zapisy na Półkolonie letnie, które odbywają się w Żoliborskim Domu Kultury! Tematyka poruszana podczas tegorocznych wakacji to: YouTube School + Minecraft + LEGO® + VR + druk 3D + sztuki walki.

Osoby zainteresowane zapisaniem dzieci muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (kliknij) oraz zapoznać się z regulaminem (kliknij). Wypełniony formularz należy wysłać w formie elektronicznej (skan lub zdjęcie z podpisem) pod adres: biuro@edupunkt.com.pl. W razie jakichkolwiek pytań, proszę pisać/dzwonić, tel. 512 820 142.

Nasze zajęcia wprowadzają dzieci w świat najnowocześniejszych technologii. Najważniejszy nasz cel to kreatywne połączenie nauki z zabawą. Dzieci, które uczęszczały na orgaizowane przez nas kursy lub półkolonie kontynuują naukę na kolejnych etapach. Żadne zadania się nie powtarzają.

Podczas tegorocznych półkolonii mamy także niespodziankę: NOWOŚĆ czyli zajęcia z YouTube School. Podczas tych warsztatów dzieci nagrają swoje własne filmy, zmontują je i dodadzą efekty specjalne. Filmy zostaną opublikowane na zmkniętym kanale na YouTube: dzieci otrzymają dostęp do swojego materiału. Podczas zajęć z YouTube School zaprojketujemy także gadżety do sklepu YouTubera typu: koszulki, kubki, gadżety szkolne.

Każdego dnia pracujemy z klockami LEGO® WeDo oraz LEGO® Mindstorms EV3. W trakcie warsztatów z Minecrafta stawiamy przede wszystkim na wartość edukacyjną gry. Podczas półkolonii to dzieci stają się reżyserami wydarzeń także podczas warsztatów z wirtualnej rzeczywistości! Ale to nie wszystko! W tym roku proponujemy Wam także udział w zajęciach z druku 3D podczas których projektujemy własne modele i drukujemy je na drukarkach 3D. Dodatkowe korzyści edukacyjne jakie płyną z naszych zajęć to rozwijanie kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej, twórcze używanie komputera, praca w grupie, rozwiązywanie problemów, współdzielenie zasobów.

Galeria zdjęć z zeszłorocznych półkolonii wakacyjnych:

Żoliborski Dom Kultury, Fort Sokolnickiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51
14–18 sierpnia: MINECRAFT + robotyka LEGO® + DRUK 3D + VR (możliwość zapisu na 3 dni półkolonii)
28 sierpnia–1 września: MINECRAFT + robotyka LEGO® + DRUK 3D + VR

Szczegóły organizacyjne:

• cena: 970 zł
  • rabat 5% dla rodzeństwa
  • rabat 10% przy zapisie na dwa lub więcej turnusów
  • 5 dni zajęć kreatywnych (poniedziałek-piątek)
  • godziny 9.00-17.00
  • pełne wyżywienie: 3 posiłki dziennie (opcja dowolnej diety)
  • nieograniczony dostęp do napojów
  • wiek: 5-12 lat
  • ubezpieczenie NNW
  • trenerzy z wieloletnim doświadczeniem
  • ponad 12 tysięcy dzieci przeszkolonych przez eduPunkt
  • eduPunkt: 13 lat na rynku edukacyjnym
  • możliwe przyprowadzanie dziecka na wcześniejszą godzinę bez dodatkowych opłat (po wcześniejszym ustaleniu)

Harmonogram (przykładowe dwa plany dnia):

• Harmonogram półkolonii Minecraft + robotyka LEGO® + druk 3D + VR

9.00-9.15 Powitanie uczestników i zabawy integracyjne
9.15-9.30 Prezentacja multimedialna: wprowadzenie w świat Minecrafta (1-sze zajęcia)
9.15-9.30 Slajdy dotyczące danego zadania z Minecrafta (każde kolejne zajęcia)
9.30-9.45 Drugie śniadanie
9.45-11.45 Projektowanie i zabawa z Minecraftem
12.00-13.30 Plac zabaw
13.30-14.00 Obiad (zupa, drugie danie, kompot)
14.00-14.15 Filmy i animacje dotyczące historii LEGO®, itp.
14.15-14.30 Slajdy dotyczące zagadnień związanych z danym modelem robota LEGO®
14.30-16.30 Budowanie i programowanie
około godziny 16.00 Podwieczorek
16.30-17.00 Realizacja własnych pomysłów, rozbudowywanie modeli o dodatkowe funkcje, zabawa robotami

Dzieci pracują w podziale na 2 grupy. Jedna z grup rozpoczyna dzień zajęciami z Minecrafta, druga grupa zajęciami z LEGO®. Zajęcia z wirtualnej rzeczywistości oraz druku 3D odbywają się także w podziale na 2 grupy w następujące dni: środa godzina 14.00 oraz 15.15. Nie wychodzimy z dziećmi na żadne zajęcia poza teren Fortu Sokolnickiego.

Podczas półkolonii dzieci mają zagwarantowane pełne wyżywienie: drugie śniadanie, obiad (zupa, drugie danie, kompot) oraz podwieczorek. Ponieważ najważniejsze jest dla nas zadowolenie Państwa i dzieci, posiłki przygotowuje nam jedna z czołowych firm na polskim rynku, zajmująca się gotowaniem dla najmłodszych: www.pepenero.pl. Na Państwa życzenie możemy przygotować także posiłki dieteyczne: dieta bezjajeczna, bezmleczna, bezglutenowa, lub inna.