OPEN CALL na prowadzenie zajęć w Żoliborskim Domu Kultury!

2024-05-08

Dyrektorka Żoliborskiego Domu Kultury ogłasza konkurs ofert na prowadzenie zajęć, warsztatów oraz cykli i projektów  w sezonie 2024/2025 w Forcie Sokolnickiego, Prochowni Południowej (ul. S. Czarnieckiego 51), Centrum Lokalnym Żoliborz (ul. L. Rydygiera 6b) , Miejscu Aktywności Lokalnej (ul. Marii Kazimiery 20) i w przestrzeni publicznej Dzielnicy Żoliborz.

Poszukujemy instruktorów do prowadzenia zajęć, warsztatów oraz cykli i projektów:

• Kultura wobec kryzysu klimatycznego: ekologicznych, świadomego korzystania z zasobów planety, o tematyce praw zwierząt, ekopolityki społecznej, zrównoważonego rozwoju, o trudnościach psychologicznych związanych z zagrożeniami cywilizacyjnymi; lękiem i stresem klimatycznym, idea postwzrostu, ekologii i ekonomii feministycznej itp.
  • Eko-kulturowych ogrodniczych, świadomego życia: pszczelarskie, projektowanie ogrodów, permakulturowych, zero waste, mindfulness, muzyka wibracyjna, kulinarnych opartych na świadomym odżywianiu, botanicznych, zielarskich, kooperatyzm, spółdzielczość, slow life, fairtrade itp.
  • Warsztatów sąsiedzkich, cykli, kursów weekendowych: tapicerskich, stolarskich, naprawy rowerów, less waste, off grid, kuchni wegańskiej i wegetariańskiej, oddechowych, relaksacyjnych, szachowych, podnoszących kompetencje uczestników dotyczących ponownego wykorzystywania sprzętów (naprawcze, remontowe, samochodowe), oszczędzania dóbr materialnych, dbałości o własne ciało i ducha, spacery itp.
  • Sztuki wizualne: warsztaty filmowe, warsztaty fotograficzne, home design, architektoniczne,
  • Rękodzielniczych: tkactwo ręczne, modelarstwo, krawiectwo,
  • Różnorodność: warsztaty kulturoznawcze, etnograficzne, zajęcia kulinarne połączone z wiedzą o kulturze innych krajów, warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnościami i inne.

Oferty przyjmujemy do dnia 24 maja 2024 r. do godz. 23:59

Dokumenty do pobrania: