Open call – dołącz do nas!

2023-02-14

Ogłaszamy konkurs na prowadzenie zajęć, warsztatów, cykli, spacerów, spotkań sąsiedzkich w Żoliborskim Domu Kultury i przestrzeni publicznej Dzielnicy Żoliborz. Dyrektor Żoliborskiego Domu Kultury ogłasza konkurs ofert na prowadzenie zajęć, warsztatów twórczych i kompetencyjnych oraz działań sąsiedzkich w sezonie 2023 w Forcie Sokolnickiego, Centrum Lokalnym Żoliborz, Miejscu Aktywności Lokalnej i w przestrzeni publicznej Dzielnicy Żoliborz.

Poszukujemy instruktorów do prowadzenia warsztatów i zajęć:

• Kultura wobec kryzysu klimatycznego: ekologicznych, świadomego korzystania z zasobów planety, o tematyce praw zwierząt, recyklingowych, ekopolityki społecznej, zrównoważonego rozwoju, o trudnościach psychologicznych związanych z zagrożeniami cywilizacyjnymi; lękiem i stresem klimatycznym, idea postwzrostu, ekologii i ekonomii feministycznej i inne.
  • Eko-kulturowych ogrodniczych, świadomego życia: warsztaty pszczelarskie, projektowanie ogrodów, permakultura, zero waste, mindfulness, muzyka wibracyjna, warsztaty kulinarne oparte na świadomym odżywianiu, botaniczne, zielarskie, kooperatyzm, spółdzielczość, slow life, fairtrade i inne.
  • Warsztatów sąsiedzkich, cykli, kursów weekendowych: tapicerskich, stolarskich, naprawy rowerów, less waste, off grid, kuchni wegańskiej i wegetariańskiej, ikonopisania, oddechowych, relaksacyjnych, klub szachowy, podnoszących kompetencje uczestników dotyczących ponownego wykorzystywania sprzętów (naprawcze, remontowe, samochodowe), oszczędzania dóbr materialnych, dbałości o własne ciało i ducha i inne.
  • Ruchowych: joga, praca z ciałem, chi gong, capoeira, niekonwencjonalne metody pracy z ciałem, spacery, działania w przestrzeni publicznej i inne Sztuki wizualne: warsztaty filmowe, warsztaty fotograficzne, home design, projektowanie gier i inne. Rękodzielniczych: tkactwo ręczne, ceramika, sitodruk, mikromodelarstwo, nauka kroju i szycia, i inne.
  • Muzycznych: chór męski, warsztaty bębniarskie, zajęcia umuzykalniające dla naj najów, praca z głosem, nauka gry na instrumentach i inne. Kultury świata: warsztaty kulturoznawcze, etnograficzne, zajęcia kulinarne połączone z wiedzą o kulturze innych krajów i inne.

Wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia znajdziesz poniżej: