Notesy w parku – warsztaty introligatorskie

2023-07-24

Podczas warsztatów introligatorsko-okładkowych wykonamy własnoręcznie zeszyt od A do Z. Proces powstawania notesów będzie obejmował cały proces introligatorski: od bigowania papieru, przez szycie grzbietu notesu, aż po własne projekty okładek. Okładki wykonamy z wielobarwnych bristoli i papierów marmurkowych, nanosząc na nie elementy kolażu oraz projektując grzbiety do notesów z pasków papieru w różne wzory.

Technika broszurowa, której tajniki będziemy poznawać, pozwala na stworzenie notatnika za pomocą igły, nici introligatorskich, nożyka i linijki. Każdy_a z uczestników/uczestniczek uszyje 3 unikatowe notesy w formacie A6 z różnymi okładkami, które po warsztatach zabierze ze sobą do domu.

Monika Proniewska – projektantka graficzna i ilustratorka, wraz z Pauliną Ufnal twórczyni warszawskiego Studia Hekla. Ufnal. Studio zajmuje się projektowaniem graficznym: książek, identyfikacji wizualnych, plakatów oraz ilustracją pracując głównie dla instytucji kultury (muzeów, galerii, teatrów) i wydawnictw książkowych oraz muzycznych. W pracy projektowej graficzki używają różnorodnych technik plastycznych z wykorzystaniem papieru (kolaż, odręcznie rysowane wzory, malowane gradientowe kształty) łącząc je z nowoczesną typografią.