Noc Muzeów na Żoliborzu

2023-04-26

18:00 – 21:30: Slow Life w Centrum Lokalnym Żoliborz


Masz dość tłumów w muzeach i galeriach? Spędź z nami sąsiedzki wieczór Slow Life z CLŻ!

  • O 18:00 zapraszamy na Żywe Muzeum – sąsiedzki piknik na trawie, na którym poznasz swoich sąsiadów! Dzieci i zwierzęta mile widziane. Przynieś coś co lubisz jeść oraz ważny dla Ciebie przedmiot, dzięki który pomoże opisać Ciebie i przedstawić się sąsiadom.
  • O 20:00 rozpoczynamy jogę na trawie przy zachodzącym słońcu prowadzoną przez instruktora ze znajdującej się po sąsiedzku szkołą jogi – Joga Żoliborz (Obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl)

PROGRAM:

  • 18:00–20:00 – Żywe Muzeum – sąsiedzki piknik na trawie, połączony z sąsiedzkimi opowieściami

Weź kocyk, ulubione smakołyki i… przedmiot o którym chcesz opowiedzieć. Chodzi o rzecz, która Cię doskonale określa, jest dla Ciebie ważna lub wiążę się z nią ciekawa historia. To najlepszy sposób na to, żeby poznać osoby z sąsiedztwa i może załapać się dzięki temu na czyjś kocyk lub kawałek domowego ciasta. Dzieci i zwierzęta mile widziane!

  • 20:00–21:30 – Sąsiedzka joga na trawie przy zachodzącym słońcu z Joga Żoliborz (Obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl)

Majowe wieczory urzekają zapachem budzącej się do życia przyrody i otulają ciepłymi podmuchami zbliżającego się lata. To doskonały moment na to, by w ślad za przyrodą ożywić swoją duszę i ciało. Dlatego w ramach Nocy Muzeum zapraszamy na zajęcia jogi przed budynkiem CLŻ z instruktorem ze znajdującej się po sąsiedzku szkoły jogi – Joga Żoliborz. Weź luźny strój, matę i obserwuj z nami zachodzące słońce Pięknego Brzegu. W przypadku deszczu przenosimy się do środka budynku.
Obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl


20:00 – Spacer wokół Cytadeli Warszawskiej


  • Start: Brama Nowomiejska na końcu ul. Jana Jeziorańskiego
  • Zapisy: zapisy@zoliborskidomkultury.pl

Cytadela Warszawska została zbudowana w latach 1832–1834 na rozkaz cara Mikołaja I, po upadku powstania listopadowego. Stanowi ważne świadectwo walk i cierpień narodu polskiego w okresie zaborów. Podczas spaceru goście poznają jej historię i tajemnice. Udadzą się również do Fortu Sokolnickiego w Parku Stefana Żeromskiego, gdzie zwiedzą podziemia oraz obejrzą makietę Warszawy zaprojektowaną przez dzieci i młodzież z Pracowni Plastycznej Fundacji „Dziecko i Sztuka” pani Barbary Szydelskiej. Prosimy o zabranie ze sobą na spacer latarek. Prowadzenie: Magdalena Kuc.


18:00–22:00: Makieta Warszawy autorstwa dzieci i młodzieży z Fundacji Dziecko i Sztuka


Wyjątkowa okazja do obejrzenia makiety, nad którą pracowano aż cztery lata! Autorami i autorkami są dzieci i młodzież z Fundacji Dziecko i Sztuka.
Makieta inspirowana jest Starym i Nowym Miastem oraz Starym Żoliborzem, a także warszawskim ZOO. Na przestrzeni wspomnianych czterech lat projekcie brało udział około 200 uczestników. Jak to bywa przy budowie prawdziwego miasta, prace były realizowane wspólnymi siłami, jednocześnie dając każdemu uczestnikowi przestrzeń na indywidualne projekty. Zobacz to sam_a!!!

Zwiedzanie w godz. 18:00 – 22:00. Fort Sokolnickiego

Może Cię również zainteresować…