Marzec w Centrum Lokalnym Żoliborz

2024-02-28
 • każda środa / 12:00-14:00 / Otwarte spotkania z rękodziełem
 • Wstęp wolny

Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki/niteczki/tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy, jak je wykorzystać.

 • każda środa / 14:00-17:00 / Spontaniczna Pracownia Plastyczna
 • Wstęp wolny

Z inicjatywy naszych utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!

 • każda środa / 16:00-18:00 / Ochotnicy ogrodnicy
 • Wstęp wolny

Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony! Przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!

 • każda środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo
 • Wstęp wolny

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • każdy czwartek / 12:30-15:00 / Planszówki 60+
 • Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmoferze ćwiczyć pamięć i poznawać nowe osoby przy kawie i herbacie. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem długiego zachowania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.

 • każdy czwartek / 16:00-18:30 / Szycie i tycie – pogotowie krawieckie i foodsharingowe/ czyli ubrania i obiad z odzysku / upcykling przy jedzeniu
 • Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabaimy stare ubrania oraz robimy przepsyzne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów

 • każdy czwartek / 19:00-20:00 / Група підтримки для людей з України / Grupa wsparcia dla osób z Ukrainy
 • Zapisy: +48 511 947 631, Telegram: +48 699 980 499

UA
Ви відчуваЕте внутрішню тривогу, почуття самотності, небажання контактувати з іншими людьми, особисті втрати? ПриЕднуйтеся до групи підтримки для дорослих, проводить досвідчений психолог і психотерапевт з України: Олена Янчук психолог, психотерапевт та артерапевт.
Група безкоштовна. Можна приходити з дитиною – всередині є ігровий куточок.
Реестрація: +48 511 947 631, Telegram: +48 699 980 499
Організатори: Neuro, Fundacja Ręka Wielkiej Pomocy та Centrum Lokalne Żoliborz
———————————–
PL
Doświadczasz wewnętrznego niepokoju, poczucia samotności, niechęci do kontaktu z innymi ludźmi, straty osobistej? Dołącz do grupy wsparcia dla dorosłych prowadzonej w języku ukraińskim przez doświadczonego psychologa i psychoterapeutę – Olenę Yanchuk – psycholog, psychoterapeutkę i arteterapeutkę. Grupa jest bezpłatna. Możesz przyjść z dziekciem – w środku znajduje się kącik zabaw. Organizatorzy: Neuro, Fundacja Ręka Wielkiej Pomocy i Centrum Lokalne Żoliborz

 • każdy piątek / 12:00-14:00 / Spotkanie z położną
 • Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!

Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa! Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć?
O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • 1.03 / 18:00 / Język, który łączy i buduje – warsztaty z języka inkluzywnego dla wszystkich!
 • Warsztaty są bezpłatne, będą prowadzone w języku polskim.
 • Czas trwania: ok. 60-90 minut
 • Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/56733

Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa… – powiedział kiedyś Juliusz Słowacki. Ale jak sprawić, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa i przy tym nie dyskryminował? Na pewno warto używać języka inkluzywnego, czyli takiego, który nikogo nie wyklucza, ponieważ to buduje szacunek i zrozumienie między ludźmi.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których dowiesz się m.in.
– Czym jest język inkluzywny i dlaczego jest ważny?
– Jak używać języka inkluzywnego w różnych sytuacjach?
– Jakich słów i wyrażeń unikać, aby nikogo nie urazić?
– Jak tworzyć komunikaty, które są przyjazne dla wszystkich?
– Jak z szacunkiem i wrażliwością mówić o osobach ze społeczności LGBTQ+, neuroróżnorodnych, z niepełnosprawnościami i z innych grup narażonych na dyskryminację?

Warsztaty są przeznaczone dla:
– wszystkich osób, które chcą mówić i pisać z szacunkiem do innych osób,
– osób, które chcą dowiedzieć się więcej o języku inkluzywnym,
– pracowniczek i pracowników firm i organizacji, którzy chcą budować przyjazne i włączające środowisko pracy,
– nauczycielek, edukatorów, studentek i wszystkich osób, które chcą na co dzień komunikować się z szacunkiem i otwartością.

Warsztaty poprowadzi Karol Górski z queerowego Chóru Niemęskiego, polonista, wieloletni dziennikarz, od siedmiu lat związany z branżą literacką, pasjonat języka i miłośnik feminatywów.

 • 2.03 / 12:30-14:00 / Pocztówka z Węgier, czyli krótka wyprawa do kraju papryki, Balatonu i gorących wód termalnych
 • Wstęp wolny

Byliście już kiedyś na Węgrzech? Znacie węgierskie potrawy i wina? A może chcielibyście się czegoś dowiedzieć o kulturze węgierskiej? Na krótką wycieczkę krajoznawczą po swojej ojczyźnie zabierze naszych gości węgierski polonista i historyk dr hab. Gábor Lagzi, dyrektor Instytutu Liszta – Węgierskiego Centrum Kultury Warszawa.
Najodważniejsi mogą się nawet nauczyć kilku przydatnych zwrotów po węgiersku

 • 2.03 i 24.03 / 18:00-20:30 / Odnaleźć się we Wszechkryzysie. Warsztat zagubionych aktywistek_ów
 • Grupa otwarta, zapisy wkrótce przez formularz, ograniczona ilość miejsc. Kontakt: grupa.postaktywistki@proton.me

Cykl spotkań dla post-aktywistycznej społeczności, osób przytłoczonych i zagubionych wielością kryzysów na świecie. Kierowany szczególnie do tych, które_którzy szukają swojej roli w walce o lepszy świat. Warsztaty nakierowane na bycie blisko tego co trudne i ważne, wspólna przestrzeń do pracowania nad regeneratywnym podejściem do zaangażowania. Spotkania dla osób do 26 roku życia. Bullshit-free space z otwartością na wszystkie kontrowersyjne, nieładne kawałki, na przeżywanie i odkrywanie tego co schowane głęboko.

Zapraszamy na warsztat Kundalini Jogi, w czasie którego zrobimy praktykę dla relaksu i uwolnienia lęku. Jest to to efektywna sekwencja asan, która kończy się relaksem z kilkuminutowym tańcem (na siedząco). Człowiek zrelaksowany to osoba, która myśli z poziomu umysłu neutralnego. Może ocenić swoją sytuację bez emocji i strachu. Praktyka działa oczyszczająco na umysł i duszę, daje rozruch całemu ciału. Po praktyce medytacja z mantrą PRANA APANA – wzmacnia i neutralizuje umysł, ochrania nasze pole elekromagnetyczne. Mantra PRANA-APANA jest również mantrą uzdrawiającą. Zaprasza Agata Strukow.

O prowadzącej:
Agata Strukow – nauczycielka kundalini jogi (jej duchowe imię Kamal Teja) i jogi hormonalnej. Swoją przygodę z jogą zaczynała od hatha jogi, ale to kundalini joga skradła jej serce na tyle, że postanowiła stanąć z drugiej strony maty i dzielić się swoim doświadczeniem. Z zawodu jest lekarzem i bardzo ją cieszy, że współczesna nauka (biologia, psychologia, medycyna, fizyka kwantowa) potwierdza wiele doświadczeń przekazywanych przez joginów.

8 marca obchodizmy Dzień Kobiet? 9 marca zaś Dzień DJ-a? Przypadek? Nie sądzimy! Dlatego robimy małe 2w1. O co chodzi w Ladies Night? To najlepsza okazja, żeby wyruszyć w miasto z przyjaciólkami. Nie lubicie klubów i późnych powrotów do domu? A moze potrzebujecie rozgrzewki, zanim zyskacie tytuł prawdziwej “dancing queen”? Zapraszamy do nas! Bez zalkoholu, bez papierosów, sąsiedzko i bez stresu. Towarzyszyć nam będzie muzyka z lat 80: Whitney Houston, ABBA, Blondie miksowana dla Was amatorsko przez dopiero uczącego się didżejskiego rzemiosła – koordynatora CLŻ. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczenia przestrzeni każda osoba musi zapisać się na wydarzenie przez portal Strefa Zajęć lub bezpośrednio w CLŻ.

 • 9,03 12:00-14:00 Wymiana puzzli
 • Wstęp wolny

Na Waszą prośbę powracamy z naszym hitowym wydarzniem wymiankowym! Zdaniem wielu osób eksperckich w układaniu puzzli najprzyjemniejszy jest proces układania. Gdy obraz jest ułożony – tracimy zainteresowanie i szukamy nowego. A wy co robicie z puzzlami, gdy je ułożycie? W odpowiedzi na głosy zainteresowanych sąsiadka Karolina proponuje spotkanie z wymianą. Można przynieść swoje puzzle i wymienić na inne. Pamiętajcie, że w naszej przestrzeni nie ma możliwości sprzedaży. Interesuje nas tylko barter lub oddaż! Nie trzeba się zapisywać i anonsować przyjścia.

12.03 WIECZORNY RELAKS – 90 minutowe zajęcia z łagodnej jogi / jogi zdrowy kręgosłup z głęboką relaksacją dla odreagowania stresu, podniesienia poziomu życiowej energii i zadbania o równowagę psychofizyczną. W programie:

 1. Łagodne ćwiczenia jogi rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące codzienny stres, wzmacniające mięśnie, zwiększające elastyczność kręgosłupa i pogłębiające świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie)
 2. Techniki oddechowe zastosowane przed i w trakcie ćwiczeń doenergetyzowujące, dotleniające i wzmacniające płuca
 3. Sesja 30 minutowej głębokiej relaksacji na koniec – wyciszająca układ nerwowy, regenerująca organizm
 4. Aromaterapia- w trakcie sesji dyfuzowane będą olejki klasy terapeutycznej. Zastosujemy olejki również na ciało w formie mgiełki i olejku do automasażu.

Regularny trening relaksacji sprzyja zachowaniu równowagi emocjonalnej, szybszej regeneracji i uzupełnia zasoby co pozwala łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami. Głęboka relaksacja wycisza układ nerwowy, uruchamia siły regenerujące organizmu, stymuluje układ odpornościowy oraz podnosi poziom sił witalnych i obniża lęk i niepokój. Poprzez uruchomienie sił regenerujących w organizmie i wyciszanie układu nerwowego poprawia koncentrację i pamięć oraz pobudza kreatywność. Zapraszam do tego pięknego doświadczenia.

19.03 SESJA S.O.S CIAŁO – ZDROWY KRĘGOSŁUP Z ELEMENTAMI JOGI – Podczas sesji uczestnicy zadbają holistycznie o swoje ciało i dobre samopoczucie. Zwiększą świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie). Sesja ukierunkowane na zadbanie o plecy, kręgosłup i biodra, które często cierpią wskutek siedzącego trybu życia. W programie:

 1. Łagodne ćwiczenia
 2. Zdrowy Kręgosłup z elementami jogi rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące stres, wzmacniające mięśnie i zwiększające elastyczność kręgosłupa (możliwy też wariant ćwiczeń przy biurku jako power break)

Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu – Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach.
Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty.

www.sztukadobrostanu.pl
Facebook: https://www.facebook.com/SztukaDobrostanu

87% pracowników czuje się mało zaangażowanych w to co robi. Wypalenie zawodowe to nie wymysł leniwych a choroba dopadająca coraz więcej osób, zarówno pracowników jak i pracodawców. Niektórzy z nas w tryb „cichego wycofywania się”. Niby jesteśmy zadowoleni z tego co mamy ale zaczynamy odczuwać, że coś nam nie pasuje, tylko pytanie co? Jeżeli w poniedziałek robiąc sobie kawę marzysz, aby był już piątek godzina 17 i ten cudowny czas piątkowego popołudnia wpadnij na warsztat „Praca szyta na miarę- zawodowe zerowaste” gdzie dowiesz się:

 1. co to job crafting
 2. praca głęboka/esencjonalna
 3. od czego zacząć przymierzając się do zmiany ścieżki zawodowej

Warsztat poprowadzi Mira Karp coach pracujący metodą Trop, metodologią Gallupa, fasylitatorka metody Job crafting. 20 lat pracy w korporacjach pozwoliło poznać świat korpo od kuchni z jego dobrymi, ale czasem także mniej atrakcyjnymi stronami. Jako coach ma misję motywowania ludzi do pracy jakościowej a nie ilościowej, do wykorzystywania swojego potencjału i kreowania ścieżki zawodowej w oparciu o swoje mocne strony i wartości.

 • 22.03 / 18:00-19:30 / Żoliborzanie Piszą: #2 powieść psychologiczna. Spotkanie z Malwiną Chojnacką
 • wstęp wolny

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Żoliborzanie piszą”. Tym razem czeka nas wieczór z prozą pisarki Malwiny Chojnackiej. Autorka m.in. serii „Karma” i thrillerów psychologicznych „Demeter” i „Casandra” opowie o swojej twórczości i zdradzi, w których jej powieściach akcja rozgrywa się w naszej dzielnicy. “Żoliborzanie piszą”, to cykl spotkań z osobami z naszej dzielnicy, które zajmują się pisarstwem, zarówno profesjonalnie, jak i dopiero stawiając swoje pierwsze kroki. Każde spotkanie będzie dotyczyć innej formy literackiej. Zaprasza mieszkanka Żoliborza – Sabina Mazur.

W dobie pośpiechu, ważnych spraw i terminów, każdy i każda z nas potrzebuje zatrzymać się i zadbać o swoje ciało i duszę. Raz w miesiącu zamieniamy CLŻ w magiczną przestrzeń, gdzie tworzymy naturalne świece i kosmetyki. Marcowy temat: świece sojowe i naturalne toniki do twarzy. Jest to wydarzenie sąsiedzkie, dlatego przynieś ze sobą coś na wspólny, warsztatowy stół. Informacje o potrzebnych produktach wysyłamy kilka dni przed zajęciami.

 • 26.03 / 18:00 / Klub podróżnika Żoliborzanie odkrywają świat – slajdowisko: Gruzja
 • Wstęp Wolny

ŻOLIBORZANIE ODKRYWAJĄ ŚWIAT to spotkania dedykowane miłośnikom wakacyjnych wojaży i globtroterom. Podczas każdego ze spotkań wybierzemy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu czy wypłyniemy na szerokie wody świata. Porozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. Tym razem dzięki Dorocie udamy się w gościnne progi Gruzji. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z ciekawych wypraw, napisz do nas, a my zorganizujemy Twoją prelekcję. Spotykamy się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:00 w Centrum Lokalnym Żoliborz przy ul. Rydygiera 6b. Czekamy na Wasze wiadomości: klaudia.ziemianska@wp.pl

Organizatorzy wydarzenia: Klaudia Ziemiańska i Centrum Lokalne Żoliborz.
Spotkajmy się na szlaku! Zapraszamy!

 • 30.03 / 10:00-15:00 / No chyba jaja sobie robisz! Czyli śniadanie przedwielkanocne, połączone z malowaniem jajek woskiem
 • Wstęp Wolny

Szukasz pomysłu na sobotę przed Wielkanocą? Wpadnij do nas na śniadanie sąsiedzkie 10:00-12:00, a w godzinach 12:00-15:00 twórz z nami tradycyjne pisanki, malowane woskiem! Zapewniamy wosk i barwniki, a Ty przynieś jajka. Do zobaczenia!

Może Cię również zainteresować…