Marii Kazimiery 20
01-641 Warszawa
Wtorek 15:00-20:00
Środa 12:00-19:00
*(10:00-12:00 spotkanie Chóru Mam)
Czwartek 15:00-20:00
*(11:00-15:00 spotkanie brydżystów)
Piątek 12:00-20:00
Sobota 10:00-16:00
+48 517 303 038
harmonogram wydarzeń
Wszystkie wydarzenia w MAL-u są bezpłatne.
Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.
Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie lub odwołania wydarzenia.
Listopad w Miejscu Aktywności Lokalnej
Zapraszamy!
Wystawa powarsztatowa – Fotograficzno-Literacka Opowieść Żoliborza
O projekcie "Fotograficzno-Literacka Opowieść Żoliborza" Inspiracją do powstania projektu była postać Melchiora Wańkowicza, ojca polskiego reportażu, który przez część swojego życia mieszkał na Żoliborzu. Losy jego domu i rodziny jak w soczewce...
Październik w Miejscu Aktywności Lokalnej
Październik w Miejscu Aktywności Lokalnej
Dlaczego każdy MAL jest inny?
Co to jest MAL?
Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) to możliwość bezpłatnego korzystania z oferty lub przestrzeni różnych miejsc położonych blisko domu. Działania w ramach MAL-u prowadzą pasjonaci, możesz wziąć w nich udział, kiedy masz na to czas i ochotę.Znajdź MAL-e blisko domu, a oszczędzisz czas na dojazdy i poznasz osoby z Twojej okolicy.
W MAL-u możesz:
- poszerzać swoje pasje, inspirować się, uczyć nowych rzeczy
- pobyć z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
- ciekawie spędzić rodzinny czas
- realizować swoje pomysły
Dlaczego każdy MAL jest inny?
Oferta i charakter każdego miejsca zależy od prowadzącego (w tym jego możliwości lokalowych i finansowych), ale i od pomysłowości i energii mieszkańców i mieszkanek go odwiedzających. Ważne jest jednak to, co łączy wszystkie MAL-e: otwartość, elastyczność, współpraca i lokalny charakter.
Dlaczego mogę skorzystać z oferty i przestrzeni MAL-u za darmo?
MAL-e opierają się na społecznym zaangażowaniu mieszkańców i mieszkanek – to oni realizują tu swoje pomysły, prowadzą spotkania, rozkręcają wspólne inicjatywy. Każdy daje coś od siebie, a walutą jest zaangażowanie i chęci, a nie pieniądze. Większość MAL-i finansowana (lub współfinansowana) jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Pozostałe miejsca proponują bezpłatną ofertę i darmowo udostępniają swoją przestrzeń gdyż osoby je prowadzące widzą wartość we współpracy z mieszkańcami i włączaniu się w życie okolicy. Jednym ze strategicznych celów Miasta zgodnie ze Strategia Warszawa 2030 jest wspieranie tworzenia odpowiedzialnej wspólnoty mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Dowiedz się więcej o tym celu i Strategii Warszawa 2030.