Maj w Miejscu Aktywności Lokalnej

2024-04-25
  • każdy wtorek / 17:00-19:30 / Grupa dziergająco-szydełkująca
  • Wstęp wolny

Sąsiedzka grupa dziergająco-szydełkująca wzajemnie się inspiruje i spędza czas w kreatywnym towarzystwie. Milej dzierga Ci się w towarzystwie niż w samotności? Masz druty i nie wiesz, jak ich używać? Chcesz zrobić swój pierwszy szalik? Pomożemy!

• każda środa / 10:00-11:30 / CHÓR MAM
  • Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Nie musisz umieć śpiewać. Bez przesłuchań i ocen! Wstęp wolny. Więcej informacji na Facebooku na grupie “Chór Mam na Żoliborzu”

• każda środa / 15:30-17:30 / Kawiarenka sąsiedzka
  • Wstęp wolny

Zapraszamy na pogaduchy przy herbatce i ciastku w sąsiedzkim gronie! Zapewniamy miłą atmosferę, puzzle, książki. Zachęcamy do przyniesiania sobą prasy albo krzyżówek.

• każdy piątek / 12:00-14:00 / Miasto Mam
  • Wstęp wolny

Mamas in the city! Co piątek możesz spotkać mamy z okolicy. Przestrzeń dla mam z dziećmi – na wspólne zabawy, rozmowy, wymianę doświadczeń.

• 8.05 i 22.05 / środa / 18:00-19:30 Orkiestra Marii Kazimiery – wspólne muzykowanie
  • Wstęp wolny

Chcesz pomuzykować w miłym towarzystwie? Zapraszamy z instrumentami na otwarte warsztaty muzyczne, podczas których poznamy proste melodie taneczne… Spotkanie poprowadzi Miłka Majczyno.

• 9.05 i 23.05 / czwartek / 18:00-21:00 / Krąg mocy dla osób w spektrum ADHD
  • Zapisy mejlowe na adres: joannakacz11@gmail.com

WARSZTATY ROZWOJOWE w nurcie psychoedukacji, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, porozumienia bez przemocy i arteterapii. DLA KOGO: dla osób dorosłych w spektrum ADHD (z diagnozą lub doświadczające objawów typowych dla ADHD) chcące uczestniczyć w cyklu ośmiu co dwutygodniowych spotkań w stałej grupie. PO CO: wzmocnienie siebie i rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

• 10.05 / piątek / 16:00 -18:00 / Potok Pomysłów – warsztaty kreatywne
  • Wstęp wolny. Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem.

Potok pomysłów to cykl kreatywnych warsztatów dla rodzin, podczas których będziemy wspólnie tworzyć rękodzieło w różnych technikach. W maju zapraszamy na warsztaty malowania na jedwabiu, podczas których stworzymy piękna kompozycje inspirowane pracami Georgii O’Keeffe. Prowadzenie: Agnieszka Saks – artystka plastyk, w Żoliborskim Domu Kultury prowadzi cykl zajęć plastycznych dla dzieci Hilma na Żoli oraz warsztatów dla dorosłych: batiku, malarstwa na jedwabiu, grafiki warsztatowej, witrażu.

• 11.05 / sobota / 10:30 – 13:00 / Sąsiedzkie śniadanie/Sąsiedzka Kuchnia Roślinna
  • Wstęp wolny

Spotykamy się przy wspólnym stole, żeby poznać się i wymienić pomysłami na działania w MAL-u. Tym razem będziemy też przygotowywać wegańskie pasty kanapkowe w ramach Sąsiedzkiej Kuchni Roślinnej. Prosimy, aby – w miarę możliwości – każdy przyniósł ze sobą coś do jedzenia.

• 15.05 / środa / 18:00-20:00 / Lokalne gry miejskie – jak dobrze zaprojektować grę, która zintegruje społeczność
  • Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie, na którym dowiesz się jak napisać scenariusz gry miejskiej, która pomoże zintegrować społeczność lokalną. Chcesz rozruszać mieszkańców swojego bloku, zakątka lub osiedla? Przeprowadzić wspólne działanie, które wzmocni tożsamość społeczności albo po prostu będzie fajną atrakcją dla mieszkańców i ich dzieci? Wspólnie spojrzymy na skuteczne rozwiązania sprawdzone na Żoliborzu i w innych częściach Warszawy oraz Polski. Dzięki temu dowiesz się jakich błędów unikać i jak najlepiej dobierać istniejące rozwiązania i patenty.

• 16.05 / czwartek / 17:30-20:00 / Krąg kobiet
  • Wstęp wolny. Zapisy przez portal strefa zajęć na 10 dni przed wydarzeniem.

Zapraszamy kobiety na spotkanie, podczas którego słuchamy, opowiadamy, dzielimy się i milczymy w bezpiecznej przestrzeni. Wspieramy się i nie oceniamy. Krąg trzyma Agnieszka Kowalska-Parszutas.

• 17.05 / piątek / 16:00-18:00 / Piątkowe Planszówki
  • Wstęp wolny

Zapraszamy do wspólnego grania w planszówki. Mamy bogatą kolekcję gier!

• 18.05 / sobota / 11:00-13:30 / Mal(owanie) kamieni
  • Wstęp wolny. Zapisy przez portal strefa zajęć na 10 dni przed wydarzeniem.

W ramach akcji Kamienie Warszawy ozdabiamy kamienie, a następnie zostawiamy je w różnych miejscach w Warszawie. Kamienie malujemy zgodnie z wytycznymi, dzięki czemu można je potem odnaleźć na grupie na Facebooku akcji. Inicjatorami spotkania są nasi sąsiedzi Kasia i Miłek. Dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu razem z opiekunami.

• 18.05 / sobota / 14:00-16:00 / Wykład o znaczeniu torfowisk
  • Wstęp wolny

Razem z Punktem Informacji Klimatycznej “Wodniczka” zapraszamy na wykład, podczas którego poznamy świat torfowisk i dowiemy się, dlaczego są cenne.

• 24.05 / piątek / 17:30- 19:30 / Podwodny świat – finisaż wystawy Olgi Kozyry
  • Wstęp wolny. Zapisy przez portal strefa zajęć na 10 dni przed wydarzeniem.

Zapraszamy na spotkanie z akwarelą, któew odbędzie się w ramach finisażu wystawy Olgi Kozyry – pasjonatki malarstwa i wolontariuszki MAL. Tym razem powstaną podwodne światy, ispirowane tematyką wystawy. Zapewniamy materiały do zająć, ale zachęcamy też do przyniesienia własnych farb i pędzli.
Prowadząca – Olga Kozyra.