Maj w Centrum Lokalnym Żoliborz

2024-04-25
 • każda środa / 12:00-14:00 / Otwarte spotkania z rękodziełem
 • Wstęp wolny

Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki/niteczki/tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy, jak je wykorzystać.

 • każda środa / 14:00-17:00 / Spontaniczna Pracownia Plastyczna
 • Wstęp wolny

Z inicjatywy naszych utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!

 • każda środa / 16:00-18:00 / Ochotnicy ogrodnicy
 • Wstęp wolny

Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony! Przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!

 • każda środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo
 • Wstęp wolny

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • każdy czwartek / 12:30-15:00 / Planszówki 60+
 • Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmosferze ćwiczyć pamięć i nawiązywać nowe przyjaźnie przy wspólnej zabawie oraz kubku kawy lub herbaty. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem wspierania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.

 • każdy czwartek / 16:00-18:30 / Szycie i tycie – pogotowie krawieckie i foodsharingowe/ czyli ubrania i obiad z odzysku / upcykling przy jedzeniu
 • Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabiamy stare ubrania oraz robimy przepyszne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów. Nie marnujemy! Wszystko wykorzystujemy!

 • 4.05 / sobota / 12:00-14:00 / PIKNIK MAJOWY MALOWO-CEELŻETOWY
 • Wstęp wolny

Obywatelu, obywatelko! Nie kiś się w domu! Jest majówka! Chodź do nas na piknik sąsiedzki MALOWO-CEELŻETOWY, na którym spotkasz osoby, mieszkające w sąsiedztwie, posiedzisz na kocu, pograsz w bule, spędzisz czas na naszym podwórku, zjesz i wypijesz coś dobrego, co sami i same sobie wspólnie zrobimy. Wydarzenie organizowane wspólnie przez animatora i animatorki Miejsca Aktywności Lokalnej na Marii Kazimiery oraz Centrum Lokalnego Żoliborz.

 • 11.05 / sobota / 12:00-14:00 / Wymiana puzzli
 • Wstęp wolny 

Gdy wszystkie  puzzle, wymienione w poprzednim miesiącu, zostały już ułożone – zostaje tylko jedno – przyjść do nas na kolejną wymianę! Zapraszamy ze swoimi puzzlami, wymieniamy pudełko za pudełko. Już na was czekamy!

 • 18.05, 25.05, 01.06 i 08.06 / sobota / 18:00-20:00 / Grupa wsparcia dla osób z trudnościami w relacjach międzyludzkich
 • Zapisy przez formularz: https://forms.gle/3YfUVAoH8QANpbei9

Doświadczasz trudności w relacjach z innymi ludźmi? Masz już dosyć ciągłych kłótni? Twoje znajomości szybko się kończą lub idą w złym kierunku? A może nie masz odwagi wyjść do ludzi i chcesz zrobić to w bezpiecznych warunkach, u boku specjalistów? Rusza dla Ciebie grupa wsparcia! Spotkania kierujemy do osób, które: mają trudności w utrzymaniu więzi z innymi, zostały zranione w relacjach, chcą zadbać o relacje z ważnymi osobami. Spotkania grupowe to okazja do wymiany doświadczeń oraz sprawdzenia “jak widzą mnie inni?”. To przestrzeń, w której nie oceniamy i dajemy sobie wsparcie. To czas, który może być wstępem do budowania satysfakcjonujących relacji. Grupę wsparcia poprowadzą nasze specjalistki: Justyna Żuk oraz Karolina Jaskólska.

Cykl spotkań dla post-aktywistycznej społeczności, osób przytłoczonych i zagubionych wielością kryzysów na świecie. Kierowany szczególnie do tych, które_którzy szukają swojej roli w walce o lepszy świat. Warsztaty nakierowane na bycie blisko tego co trudne i ważne, wspólna przestrzeń do pracowania nad regeneratywnym podejściem do zaangażowania. Spotkania dla osób do 26 roku życia. Bullshit-free space z otwartością na wszystkie kontrowersyjne, nieładne kawałki, na przeżywanie i odkrywanie tego co schowane głęboko.

 • 14.05 / wtorek / 18:00-19:30 / Joga kundalini
 • Wstęp wolny. Zapisy poprzez StrefaZajec.pl na 10 dni przed spotkaniem

Zaoraszam na warsztat poświęcony medytacji. Czym jest medytacja? Jak zacząć medytować? Co jest potrzebne do medytacji? Jakie jest miejsce medytacji w kundalini jodze. Będą ćwiczenia i oczywiście medytacja.

O prowadzącej: Agata Strukow – nauczycielka kundalini jogi (jej duchowe imię Kamal Teja) i jogi hormonalnej. Swoją przygodę z jogą zaczynała od hatha jogi, ale to kundalini joga skradła jej serce na tyle, że postanowiła stanąć z drugiej strony maty i dzielić się swoim doświadczeniem. Z zawodu jest lekarzem i bardzo ją cieszy, że współczesna nauka (biologia, psychologia, medycyna, fizyka kwantowa) potwierdza wiele doświadczeń przekazywanych przez joginów.

 • 16.05 / czwartek / 15:30-16:30 / Zdrowie i Świadomie. Medyczny trening siłowy
 • Wstęp wolny. Zapisy poprzez StrefaZajec.pl na 10 dni przed spotkaniem

Zajęcia usprawniające dla osób w każdym poziomie sprawności. Nauka bezpiecznych ćwiczeń, które skutecznie wymuszają poprawne ustawienie ciała oraz zabezpieczają przed bólem i ograniczeniami ruchu. Nauka prawidłowego funkcjonowania z analizą najczęstszych błędów, przez które dochodzi do bólu oraz chorób. Dla kogo? Dla wszystkich, którzy mają dość bólu i sztywności. Jeśli masz ochotę zapracować na świetne samopoczucie to w czasie tych zajęć dowiesz się jak to zrobić zdrowo i świadomie.

 • 17.05 / piątek / 18:00-19:30 / Sztuka Dobrostanu: Trening mięśni głębokich dla kobiet
 • Wstęp wolny. Zapisy poprzez StrefaZajec.pl na 10 dni przed spotkaniem

Ćwiczeniami pilates core będziemy odtwarzać prawidłowe wzorce ruchowe mięśni głębokich w oparciu o stabilizację kompleksu lędźwiowo-miednicznego skupiając się głównie na prawidłowej fizjologii pracy mięśni. Praktyka ma na celu przywrócić mięśniom ich prawidłową długość, napięcie i wytrzymałość a w efekcie prawidłowe wzorce w pamięci ruchowej. W trakcie sesji dyfuzowane będą olejki wspierające relaks i rozluźnianie mięśni.  Przed treningiem zapraszamy na ziołowy relaksujący napar.

O prowadzącej: Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu. Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach.
Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty.

 • sobota / 13:00-15:00 / Weekendowe dbanie o siebie z Ewą i Magdą
 • Wstęp wolny. Zapisy poprzez StrefaZajec.pl na 10 dni przed spotkaniem

W dobie pośpiechu, ważnych spraw i terminów, każdy i każda z nas potrzebuje zatrzymać się i zadbać o swoje ciało i duszę. Raz w miesiącu zamieniamy CLŻ w magiczną przestrzeń, gdzie tworzymy naturalne kosmetyki. Jest to wydarzenie sąsiedzkie, dlatego przynieś ze sobą coś na wspólny, warsztatowy stół. Informacje o potrzebnych produktach wysyłamy kilka dni przed zajęciami.

 • 21.05 / wtorek / 18:00-19:00 / Play for Peace 
 • Wstęp wolny. Zapisy poprzez StrefaZajec.pl na 10 dni przed spotkaniem

Запрошуємо дітей віком від 11 до 14 років на цікавий майстер-клас, який занурить вас в світ різноманітних ігор з усіх куточків світу! Ми є першою молодіжною групою в Польщі, що діє в рамках міжнародного проєкту “Play for Peace” (Граємо для миру), який допомагає дітям і молоді з усього світу подолати наслідки травматичного досвіду воєнних дій в своїх країнах, навчитись здорової комунікації, саморефлексії, а також найвеселіших та найкрутіших ігор. На нашому майстер-класі ми навчимо вас як розтопити перший лід при знайомстві, знайти креативне рішення для виконання цікавого виклику та побудувати довіру в групі. Заграйте з нами для миру!

Zapraszamy dzieci w wieku od 11 do 14 lat na ciekawy warsztat, który zanurzy Was w świat przeróżnych gier z całego świata! Jesteśmy pierwszą w Polsce grupą młodzieżową działającą w ramach międzynarodowego projektu „Play for Peace” (Gramy dla pokoju), który pomaga dzieciom i młodzieży z całego świata pokonać konsekwencje traumatycznych doświadczeń wojny w swoich krajach, nauczyć się zdrowej komunikacji, autorefleksji, a także najzabawniejszych i najfajniejszych gry. Na naszym warsztacie nauczymy Was, jak przełamać lody w poznawaniu się, odkryć kreatywne rozwiązanie wyzwania i zbudować zaufanie w grupie. Zagraj z nami o pokój!

We invite children aged 11 to 14 to an interesting workshops that will immerse you in the world of various games from all over the world! We are the first youth group in Poland that operates within the framework of the international project “”Play for Peace””, which helps children and youth from all over the world overcome the consequences of the traumatic experience of war in their countries, learn healthy communication, self-reflection, and also the funniest and coolest games. During our meeting we will teach you how to break the first ice when getting to know each other, find a creative solution to an interesting challenge, and build trust in the group. Play with us for peace!

 • 24.05 / piątek / 18:00-20:00 / Instytucje kultury w dobie kryzysu na rynku książki
 • Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich miłośników książek i zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusji.

Centrum Lokalne Żoliborz serdecznie zaprasza na panel dyskusyjny zatytułowany – Instytucje kultury w dobie kryzysu na rynku książki. Do udziału w dyskusji specjalnie dla Was zaprosiliśmy gości, którzy od lat związani są z książką:

 • Leszek Nurzyński – moderator / Centrum Lokalne Żoliborz
 • Lucyna Dąbrowska – współprowadzenie (Propagatorka czytelnictwa. Recenzentka, bibliotekarka, reżyserka. Autorka powieści „Bibliotekara”)
 • Urszula Obara (Czytelniczka, redaktorka i recenzentka, szczególnie oddana literaturze feministycznej. W przeszłości również wydawczyni i bibliotekarka)
 • Łukasz Zych (Właściciel Najlepszej Księgarni, członek Zarządu Stowarzyszenia Księgarzy Polskich)
 • Szymon Wielgosz (Bookstagramer)

Planujemy zastanowić się wspólnie jak możemy zatrzymać kryzys czytelniczy.

 • 11.05, 25.05 / sobota / 12:00-14:00 / Oddaj Fartucha
 • Wstęp wolny

Jedyne co umiesz ugotować to woda na herbatę lub parówki, a wszystkie danie gotowe, które próbujesz odgrzać płoną żywym ogniem? Boisz się korzystać z własnej kuchni, bo grozi to wybuchem gazu, a w najlepszym przypadku kolejną wymianą przypalonych garnków? Znakomicie! To właśnie Ciebie szukamy! Postanowiliśmy zebrać wszystkie osoby, które uważają, że nie potrafią gotować w grupę Oddaj Fartucha. Wierzymy, że może razem uda się coś z tym zrobić, a gdzie kucharek sześć tam wreszcie będzie co zjeść.

Naszym celem jest cotygodniowe spotykanie się w wypasionej kuchni CLŻ i próba stworzenia w niej, co tydzień innego, jadalnego obiadu z umówionych wspólnie wcześniej składników. Jeśli już w Twojej wyobraźni pojawił się idylliczny obraz kolorowego i apetycznego dania, a co najważniejsze własnej produkcji, to nie zwlekaj i dołącz do grupy.

 • 31.05 / piątek / 18:00-19:30 / Sztuka Dobrostanu: Wieczorny Relaks – sesja uwalniania napięcia z ciała i umysłu
 • Wstęp wolny. Zapisy poprzez StrefaZajec.pl na 10 dni przed spotkaniem

Łagodna wieczorna praktyka pracy z ciałem  z technikami oddechowymi wyciszającymi układ nerwowy. W programie:

 • Praktyka pracy z ciałem rozluźniająca napięcia w ciele, wzmacniająca mięśnie, zwiększająca elastyczność kręgosłupa i pogłębiająca świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie)
 • Techniki oddechowe relaksujące układ nerwowy.
 • Sesja relaksacji
 • Aromaterapia- w trakcie sesji zastosujemy w postaci olejku i mgiełki
  Warto zabrać matę oraz kocyk lub ciepłą bluzę z kapturem i grube skarpety do sesji relaksacji.

O prowadzącej:  Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu  Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach.
Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty.

Może Cię również zainteresować…