Listopad w Centrum Lokalnym Żoliborz

2023-10-26

Wszystkie wydarzenia w CLŻ są bezpłatne, jednak na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.

Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie lub odwołania wydarzenia.


 

 • Każda środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim jest Janusz, który zdołał wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (takze tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • Każdy czwartek / 15:00-17:30 / Obiady czwartkowe – gotuj z tego, co uratujemy

Ania i Marek co środy odbierają dla nas niesprzedane jedzenie z pobliskich sklepów i restauracji. Nigdy nie wiemy co się trafi, ale z części produktów próbujemy ugotować coś pysznego. Chcesz się przyłączyć? Nie ma sprawy! Zasada jest jedna – każda osoba pomaga w kuchni! Jeśłi chcesz coś przynieść, też nam będzie miło. 🙂

 • Każdy piątek / 12:00-14:00 / Spotkanie z położną
 • Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!

Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa!
Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć?

O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • Każda sobota / 16:00-17:30 / Szkicownik Mixed Media – nauka rysunku dla dorosłych
 • Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl

Warsztaty są otwarte dla osób w wieku 16 lat i starszych, szczególnie tych, które nigdy wcześniej nie rysowały, uważają lub usłyszały, że brakuje im talentu lub nie wiedzą, gdzie zacząć przygodę ze sztuką. Wierzę, że każdy ma potencjał do bycia kreatywnym i wyrażania siebie poprzez sztukę, niezależnie od swojego wcześniejszego doświadczenia i postrzeganego poziomu umiejętności.
Naszym celem będzie stworzenie Szkicownika wypełnionego projektami, eksperymentami, szkicami, kolorami i lekcjami, z których każdy będzie zadowolony i dumny. Każdy jest artystą. Tak, Ty też – po prostu wyleciało Ci to z głowy 😉

Spotykamy się w stałym gronie przez najbliższe trzy miesiące w soboty od 16.00 do 17.30. Co tydzień będziemy robić coś innego!
Pierwsza godzina zawsze będzie poświęcona na kilka ćwiczeń, instrukcji związanych z nowymi technikami i umiejętnościami. Ostatnie pół godziny będzie przeznaczone na pracę indywidualną w luźnej, miłej atmosferze i dobrym towarzystwie. Zapewniamy materiały, miejsce przy wspólnym stole i herbatkę.

Od prowadzącej: Jestem Ewa. W wolny czasie rysuję, uczę się włoskiego i odkrywam tajniki ukulele. Nieustannie na spacerku lub w kinie. Artystka – samouk. W mniej wolnym czasie uczę plastyki w szkole podstawowej. Z chęcią spędzę z Wami trochę czasu na pracy twórczej i rozmowie, udzielę kilku wskazówek dotyczących dalszego rozwoju, materiałów, samodzielnych ćwiczeń oraz nauczę się czegoś od każdego z Was.

 • 3, 17.11, piątek / 17:00-21:00 / Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji
 • W kolacji może wziąć udział 12 osób.
 • Jeśli czujesz, że chcesz wziąć udział w tym spotkaniu – prosimy o zgłoszenia centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl
 • Każda osoba uczestnicząca zostanie poproszona o przyniesienie wskazanego przez kucharza składnika do wspólnego przygotowania kolacji.

Być może jest to najdziwniejsze zaproszenie na kolację, jakie kiedykolwiek otrzymaliście. Zaproszenie do rozmowy o śmierci… przy wspólnym stole i kolacji. Czeka nas niezwykłe doświadczenie. Wraz z kucharzem będziemy wspólnie przygotowywać dania na kolację.
Będziemy razem nakrywać do stołu i cieszyć sie smakiem przygotowanych potraw. Będziemy rozmawiać o sprawach, które często bywają przemilczane i ukrywane gdzieś głęboko w sercu. Będziemy się zastanawiać nad tym czego pragniemy, zarówno w życiu, jak i wówczas, gdy dobiega ono kresu. Będziemy wspominać nasze doświadczenia śmierci i… wznosić toast za Kogoś, kogo pożegnaliśmy.

Inspiracją spotkań jest książka „Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji” Michaela Hebba: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4899056/porozmawiajmy-o-smierci-przy-kolacji

Plan wydarzenia:
17:00 – zbieramy się, przygotowujemy posiłek i stół
18:00 – zaczynamy kolację
20:30 – wspólnie sprzątamy i kończymy spotkanie.

Niezwykłość tego spotkania – polega na niespotykanym temacie, gotowości na faktyczne wzięcie udziału i na wspólnotowym udziale w postaci przygotowanego dania. Nasza przewodniczką w tym doświadczeniu będzie Anna Długołęcka. Ania jest psycholożką, od kilkunastu lat pracuje z osobami chorymi onkologicznie. Wspiera terapeutycznie osoby w kryzysie i w żałobie. Współpracuje z hospicjami gdzie szkoli Wolontariuszy i Pielęgniarki. Jest współzałożycielką i prezeską fundacji Warszawskie Centrum Psychoonkologii.

 • 4.11, sobota / 11:00-13:00 / Z GŁOWĄ W GÓRZE, czyli warsztat o pewności siebie
 • Liczba miejsc ograniczona, zapisy: zapisy.stww@gmail.com 

Odkryj swoją wewnętrzną siłę i podbijaj świat jako pewna siebie osoba! Zdobądź narzędzia, strategie i techniki do odkrycia swojego pełnego potencjału, mocnych stron i polepszenia komfortu życia.

Dowiedz się, jak:
✔️ Zrozumieć siebie i swoje potrzeby,
✔️ Budować pozytywne myślenie i dialog,
✔️ Przełamywać bariery, które Cię ograniczają.

 • 6.11, poniedziałek / 15:00 – 17:00 – gr. dla dzieci (8 – 12 lat), 17:00 – 19:00 – gr. młodzieżowa (powyżej 12 roku życia) /
 • Warsztaty stolarskie dla początkujących – Drewniana taca
 • Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na 2 tygodnie przed wydarzeniem: damazwiertarka@gmail.com

Zajęcia mają na celu przekazanie uczestnikom wiedzy o obróbce drewna oraz zasadach BHP pracy z drewnem: od najprostszych czynności, po bardziej wymagające działania. Podczas zajęć uczestnicy wykonają formy użytkowe lub dekoracyjne. A to wszystko pod okiem fantastycznej Damy z Wiertarką! Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

 • 9.11, 23.11, czwartki 12:00-15:00 Zagrajmy razem. Planszówki 60+
 • Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: 501 046 798

W imieniu Stowarzyszenia Rozwiń Się zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą ćwiczyć pamięć i poznawać nowe osoby do Centrum Lokalnego Żoliborz przy ul. Rydygiera 6B. W dwa czwartki w miesiącu od 12:00 do 15:00 będziemy spotykać się by grać wspólnie w gry planszowe.

 • 14.11, wtorek / 18:00-19:30 / Prepering w mieście
 • Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie Jako mieszkańcy miasta jesteśmy podatni na rożnego rodzaju zagrożenia. Podczas spotkania w CLŻ postaramy się nakreślić wam jakiego rodzaju są to sprawy i jak możemy się przed nimi ustrzec. Zaprasza Fundacja Strzecha

 • 16.11, czwartek 19:00-20:00 Zumba Fitness
 • Liczba miejsc ograniczona, zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl

Jestem Werka mieszkanka Żoliborza. Jestem instruktorką prowadzącą zajęcia Zumba Fitness. Zapraszam wszystkich 5 października o 18:30 do Centrum Lokalnego Żoliborz na ZUMBA FITNESS. Zajęcia będą będą trwały 45 min. przy fajnej muzyce. Będą łatwe i przyjemne dla każdego bez względu na kondycję fizyczną i stopień zaawansowania.”

 • 28.11, wtorek / 18:00 / Klub Podróżnika „Żoliborzanie odkrywają świat” – slajdowisko Kanada – droga do marzeń

Wydarzenie dedykowane zarówno globtroterom, jak i miłośnikom wakacyjnych wojaży. Podczas każdego ze spotkań wybierzemy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu czy wypłyniemy na szerokie wody świata. Porozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z ciekawych wypraw, napisz do Klaudii, a my zorganizujemy Twoją prelekcję. Zaprasza Klaudia Ziemiańska: klaudia.ziemianska@wp.pl

 • 24.11, piątek / 18:30-20:00 / Hipno Medytacje
 • Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl

Wieczorki Hipno Medytacje, to cykl szeroko opowiadający o hipnozie, jako narzędziu psychoterapeutycznym, który w bezpieczny sposób pozwala doświadczyć stanu hipnotycznego transu. Przejdziecie w stan głębokiego odprężenia, podobny do tego pojawiającego się przy zaawansowanej medytacji i być może odbędziecie wiele pięknych wewnętrznych podróży i transformacji. Spotykamy się w każdy ostatni piątek miesiąca.

Od prowadzącej: Paula Schula, a formalnie Paulina Sibilska – magister psychologii ze specjalizacją m. in. w coachingu, hipnoterapeuta w trakcie certyfikacji. Dyplomowany terapeuta wielowymiarowy. Osobiste głębokie transformacje wzbudziły we mnie fascynację możliwościami ludzkiego umysłu. Chętnie pracuje z kobietami nad tym co jeszcze nieuświadomione i nieoczywiste. Ogromną przyjemność sprawia jej bycie przewodnikiem w odkrywaniu nowych ścieżek, które prowadzi do wielkich zmian. Łącząc pracę na poziomie mentalnym nie zapomina o mądrości ciała, które często informuje nas o wielu aspektach dużo wcześniej. W swojej metodzie stawia na wsłuchanie się w siebie i holistyczne podejście do zmiany.”

 • 26, 27.11, niedziela, poniedziałek / Warsztaty stolarskie dla początkujących – Ozdoby świąteczne
 • Niedziela 10:00 – 12:00 – gr. rodzinna, 12:00- 14:00 – gr. dla kobiet,
 • poniedziałek 15:00 – 17:00 – gr. dla dzieci (8 – 12 lat), 17:00 – 19:00 – gr. młodzieżowa (powyżej 12 roku życia) 
 • Liczba miejsc ograniczona, zapisy na 2 tygodnie przed wydarzeniem: damazwiertarka@gmail.com

Zajęcia mają na celu przekazanie uczestnikom wiedzy o obróbce drewna oraz zasadach BHP pracy z drewnem: od najprostszych czynności, po bardziej wymagające działania. Podczas zajęć uczestnicy wykonają formy użytkowe lub dekoracyjne. A to wszystko pod okiem fantastycznej Damy z Wiertarką! Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

Może Cię również zainteresować…