Lipiec W Centrum Lokalnym Żoliborz

2024-06-28
 • 3, 10, 17, 24, 31.07 / środa / 12:00-14:00 / Otwarte spotkania z rękodziełem
 • Wstęp wolny

Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki/niteczki/tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy, jak je wykorzystać.

 • 3, 10, 17, 24, 31.07 / środa / 14:00-17:00 / Spontaniczna Pracownia Plastyczna
 • Wstęp wolny

Z inicjatywy naszych utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!

 • 3, 10, 17, 24, 31.07 / środa / 16:00-18:00 / Ochotnicy ogrodnicy
 • Wstęp wolny

Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony! Przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!

 • 3, 10, 17, 24, 31.07 / środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo
 • Wstęp wolny

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie!
Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • 11, 18, 25.07 / czwartek / 16:00-18:30 / Szycie i tycie – pogotowie krawieckie i foodsharingowe/ czyli ubrania i obiad z odzysku / upcykling przy jedzeniu
 • Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabiamy stare ubrania oraz robimy przepyszne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów. Nie marnujemy! Wszystko wykorzystujemy!

90 minutowe zajęcia z łagodnej jogi zdrowy kręgosłup z elementami pilates core (trening mięśni głebokich) z sesją technik oddechowych z aromaterapią dla odreagowania stresu, podniesienia poziomu życiowej energii i zadbania o równowagę psychofizyczną. W programie:

 • Łagodne ćwiczenia jogi zdrowy kręgosłup rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące codzienny stres, wzmacniające mięśnie, zwiększające elastyczność kręgosłupa i pogłębiające świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie)
 • Techniki oddechowe zastosowane przed i w trakcie ćwiczeń uwalniające stres, dotleniające i wzmacniające płuca
 • Sesja technik oddechowych z aromaterapią – wyciszająca układ nerwowy, regenerująca organizm
 • Automasaż – Zastosujemy olejki również na ciało w formie mgiełki i olejku do automasażu.

Regularny trening relaksacji sprzyja zachowaniu równowagi emocjonalnej, szybszej regeneracji i uzupełnia zasoby co pozwala łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami. Głęboka relaksacja wycisza układ nerwowy, uruchamia siły regenerujące organizmu, stymuluje układ odpornościowy oraz podnosi poziom sił witalnych i obniża lęk i niepokój. Poprzez uruchomienie sił regenerujących w organizmie i wyciszanie układu nerwowego poprawia koncentrację i pamięć oraz pobudza kreatywność. Zapraszam do tego pięknego doświadczenia.

O prowadzącej: Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu. Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach.
Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty.

Tworzenie biżuterii doskonali umiejętności manualne, rozwija kreatywność, pozwala na wyrażenie swojej osobowości i stylu. Ponadto takie zajęcia są doskonałą okazją do zrelaksowania się i spędzenia czasu w artystycznym gronie. Zapraszamy wszystkie młode osoby w wieku od 13 do 18 lat, chcące zrobić swoją własną, unikalną biżuterię z koralików, pod okiem doświadczonej prowadzącej. Zajęcia realizowane są w ramach projektu Budżet Młodzieżowy.

 • 6.07, 13.07, 27.07, 10.08, 17.08, 24.08 / sobota / 10:30-11:30 / Warsztat dla dzieci z tworzenia czasopism ZIN (8-9 lat)
 • Warsztat dla dzieci w wieku 8-9 lat. Zapisy obowiązują na cały cykl 6 sobotnich spotkań: 6.07, 13.07, 27.07, 10.08, 17.08, 24.08

Znacie historie pierwszych fanowskich czasopism? Wiele z nich zapoczątkowali zwykli ludzie, którzy po prostu chcieli pokazać światu swoje pasje. Na naszych warsztatach będziecie mieli szansę stworzyć własny ZIN, czyli amatorski mini-magazyn. Na każdym z sześciu spotkań czytamy, piszemy, planujemy, projektujemy i wykonujemy ZIN-y (każdy z uczestników wróci do domu z kilkoma egzemplarzami) oraz uczymy się pisać krótki biogram. W czasie warsztatu będą wykorzystywane techniki kolażu, rysunku i linorytu, a teksty napiszemy na starej maszynie do pisania! Zajęcia rozwijają u dzieci i budują pozytywną relację z książką. Zapisy dotyczą całego cyklu zajęć.

O prowadzącej:
Elżbieta Gierak – Specjalizuję się w prowadzeniu interaktywnych warsztatów dla dzieci, podczas których zanurzamy się w magiczny świat książek, ZIN-ów i gier. Moją misją jest zwiększanie pewności siebie dzieci, nauczanie pracy zespołowej, rozpalanie miłości do czytania na całe życie oraz wzmacnianie młodych umysłów poprzez kreatywność i wyobraźnię. Poprzez sztukę, zabawę i opowiadanie historii pomagam dzieciom odkrywać i wyrażać ich wyjątkową osobowość.

 • 12, 19, 26.07 / piątek / 12:00-14:00 / Spotkanie z położną “Cześć młode i przyszłe mamy!
 • Wstęp wolny dla osób z Żoliborza, pozostałe w ramach NFZ

Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa! Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć? Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ! O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • 02, 9, 16, 23, 30.07 / wtorek / 15:00-16:00 / Grupa wsparcia dla osób z afazją “Razem od nowa”
 • Dołącz do nas i razem przełamujmy bariery komunikacyjne! Po prostu przyjdź lub zadzwoń: 22 580 85 80

W Polsce co 6,5 minuty ktoś doznaje udaru mózgu. To główny powód trwałej niepełnosprawności wśród dorosłych. Afazja może wpływać na zdolność czytania, pisania, mówienia lub używania liczb. Wpływa na każdą osobę inaczej. Może dotknąć osoby w każdym wieku. Zmienia życie ludzi w jednej chwili, prowadząc często do izolacji, rozpadu relacji, trudności w powrocie do pracy zawodowej, a czasem do depresji i lęku. Łączymy osoby z afazją, umożliwiając im nawiązywanie kontaktów i tworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu. Cotygodniowa grupa wsparcia moderowana przez neuropsychologa oraz neurologopedę ma na celu wspieranie osób z afazją w ponownym nawiązywaniu relacji społecznych. Na spotkaniach możesz liczyć również na praktyczne porady i narzędzia ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Spotykamy się w przyjaznej, nieformalnej atmosferze, więc nie obawiaj się, jeśli mówienie i interakcje społeczne sprawiają Ci trudność.

Dodatkowe korzyści dla uczestników:

 • nieodpłatne konsultacje neuropsychologiczne
 • nieodpłatne konsultacje neurologopedyczne
 • nieodpłatna magnetostymulacja

Organizator: CM Neuro

Zapraszam na warsztat kundalini jogi w czasie którego uwolnimy napięcie z ciała i duszy, wzmocnimy trawienie, otworzymy serce i płuca. Wszystko to dzięki krótkiej, ale intensywnej praktyce, która w tradycji kundalini nazywa się Krija dla odnalezienia samego siebie. W czasie praktyki wykonamy też medytację z mantrą cudów – shabd Dhan Dhan Ram Das Guru mantrowany z serca i umysłu wzmacnia nasze intencje i przybliża do ich realizacji. O prowadzącej: Agata Strukow – nauczycielka kundalini jogi (jej duchowe imię Kamal Teja) i jogi hormonalnej. Swoją przygodę z jogą zaczynała od hatha jogi, ale to kundalini joga skradła jej serce na tyle, że postanowiła stanąć z drugiej strony maty i dzielić się swoim doświadczeniem. Z zawodu jest lekarzem i bardzo ją cieszy, że współczesna nauka (biologia, psychologia, medycyna, fizyka kwantowa) potwierdza wiele doświadczeń przekazywanych przez joginów. https://www.facebook.com/agatastrukow/”

Zapraszamy na Warsztaty Scrapbookingu: Exploding Box! Chcesz stworzyć wyjątkowy, interaktywny prezent, który zaskoczy i zachwyci obdarowaną osobę? Dołącz do naszych warsztatów scrapbookingu i naucz się tworzyć efektowne exploding boxy!

W programie warsztatów:

 • Wprowadzenie do techniki exploding box;
 • Krok po kroku: jak zaprojektować i wykonać exploding box;
 • Kreatywne dekoracje;
 • Tworzenie personalizowanych przekładek;
 • Wskazówki dotyczące wyboru tematów i motywów.

Dlaczego warto?

 • Otrzymasz wszystkie niezbędne materiały;
 • Nauczysz się nowych technik i pomysłów na kreatywne projekty;
 • Spędzisz czas w miłej i inspirującej atmosferze z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Dołącz do nas i odkryj magię exploding boxów! Czekamy na Ciebie!

 • 12, 19.07 / piątek / 16:00-20:00 Darmowe naprawy z drukarki 3D
 • Wstęp wolny

Masz popsutą lampkę, odkurzacz, parasolkę, wiatrak, skrzynkę do narzędzi albo biżuterii, rower, wózek, maszynę do pisania, statyw, ekspres do kawy, klawiaturę, krzesło, albo cokolwiek innego, do czego trudno znaleźć części zastępcze? Przynieść je do Maćka, a on od ręki zaprojektuje i wydrukuje to, co będzie potrzebne. Masz coś innego, co można by łatwo ulepszyć, ale nie możesz samemu wyprodukować poprawki? Przynieś swój przedmiot – może też uda się coś do niego wydrukować. Naprawy będą dostępne tylko dla tych przedmiotów, które da się naprawić albo ulepszyć z pomocą druku 3D. Nie masz pewności czy w Twoim przypadku będzie to możliwe? Wpadnij ze swoim problemem i zobaczymy co da się zrobić.

Naprawy będą realizowane w godzinach od 16 do 20. Jeśli naprawa będzie wymagała druku który przekroczy te godziny może nie być możliwości jego wykonania, bądź odbiór będzie możliwy w ciągu kolejnych kilku dni u animatorów w godzianch pracy CLŻ. Spotkanie poprowadzi Maciej Płoński. Na codzień pracuje w świecie IT, ale od kiedy kupił swoją pierwszą drukarkę to stale odkrywa nowe zastosowania dla drukowanych produktów. Przez ostatnie 2 lata prowadził także własną markę z wyposażeniem wnętrz w ramach której projektował i sprzedawał zegary, lampki czy wazony – wszystko wyprodukowane na drukarkach 3d.

 • 13.07 / sobota / 12:00-14:00 / Wymiana puzzli
 • Wstęp wolny

Znudziły CI się puzzle, które masz w domu? Masz ochotę na nowe, ale nie chcesz co chwila kupować? Chcesz spotkać braci i siostry w układaniu? Przyjdź na wymianę puzzli! Wymieniamy się pudełko za pudełko. Kawa, herbata i ciastka czekają na miejscu 🙂

 • 13.07 / sobota / 11:00 – 15:00 / Spacer do ogrodów społecznych Wolskiego Centrum Kultury
 • Wstęp wolny

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ogrodów społecznych? Chodź z nami na spacer do ogrodów społecznych, tym razem do Wolskiego Centrum Kultury. Widzimy się o 11:00 w ogrodzie społecznym na tyłach Domu Kultury przy ul. Działdowskiej 6. Na miejscu spotkamy się z koordynatorką i wolontariuszami, opiekującymi się ogrodem. Następnie udamy się w kolejne miejsce – do ogrodu społecznego przy Wola Park. Chodź z nami, będzie fajnie i zielono!

Tworzenie biżuterii doskonali umiejętności manualne, rozwija kreatywność, pozwala na wyrażenie swojej osobowości i stylu. Ponadto takie zajęcia są doskonałą okazją do zrelaksowania się i spędzenia czasu w artystycznym gronie. Zapraszamy wszystkie młode osoby w wieku od 13 do 18 lat, chcące zrobić swoją własną, unikalną biżuterię z koralików, pod okiem doświadczonej prowadzącej. Zajęcia realizowane są w ramach projektu Budżet Młodzieżowy.

Zapraszamy na Warsztaty Scrapbookingu! Chcesz uwiecznić najpiękniejsze chwile swojego życia w wyjątkowy sposób? Zastanawiasz się, jak stworzyć niepowtarzalny album, który będzie cieszył oczy i serce? Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję!

Dlaczego warto?

 • Nauczysz się podstaw scrapbookingu oraz zaawansowanych technik dekoracyjnych;
 • Stworzysz własny, niepowtarzalny album pełen wspomnień;
 • Poznasz osoby o podobnych zainteresowaniach i podzielisz się inspiracjami;
 • Otrzymasz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia.

Program warsztatów:

 • Wprowadzenie do scrapbookingu: historia, materiały, narzędzia.
 • Kreatywne techniki: wykorzystywanie stempli, farb, wykrojników, i innych elementów dekoracyjnych.
 • Tworzenie kompozycji: jak łączyć zdjęcia, teksty i ozdoby, aby uzyskać spójną całość.
 • Indywidualna praca: każdy uczestnik stworzy swój unikalny album.

Dołącz do nas i stwórz coś wyjątkowego! Czekamy na Ciebie! Zapisując się na warsztat pamiętaj, że album zostanie stworzony podczas 3 spotkań – 16 lipca, 23 lipca i 6 sierpnia”

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia bransoletek na krośnie! Przychodząc do nas stworzysz piękne dzieła przy pomocy ciekawej i prostej techniki, nastaw się jednak na to, że jak to przy tworzeniu rękodzieła, nie będzie bardzo szybko 🙂 Specjalnie dla Ciebie nasz wolontariusz Tomek stworzył drewniane krosna. Ich liczba jest jednak ograniczona, dlatego na warsztaty obowiązują zapisy. Zapewniamy wszystkie materiały, kawę herbatę i wodę bez limitów.

 • 20.lip sobota 12:00 – 15:00 Piknik Sąsiedzki na “Dzień Pokrzywy”
 • Wstęp wolny

Dzień czego? Pokrzywy?! Otóż to! Pokrzywa jest z nami ludźmi od naprawdę dawna, jednak obecnie patrzymy na nią z niechęcią uznając ją za niepotrzebny chwast. Dlaczego zniknęła z naszego życia i nic o niej nie wiemy? Spróbujemy się tego razem dowiedzieć szukając zastosowań tej niepozornej rośliny. Chcemy ją poznać na nowo i to w wielu odsłonach! Co planujemy?

 • 🍃Spojrzymy jak ta parząca roślina może zamienić się w przyjemną tkaninę. Posłuchamy jak wykorzystywana była przez nas w ubiorze od zarania dziejów.
 • 🍃Poznamy ją od kuchni w postaci soku, w naparze, cieście, sałatce i pizzy.
 • 🍃Nauczymy się robić sznurki z kory pokrzywy – przydatny skill survivalowy oraz ciekawa forma rękodzieła.
 • 🍃 Dowiemy się jak pomoże dbać o nasz ogród.
 • 🍃 Zadbamy o nasze włosy przygotowując płukankę do użycia w domu.

I co, całkiem nieźle jak na zwykły chwast?

Łagodna wieczorna praktyka pracy z ciałem na bazie jogi, zdrowego kręgosłupa i pilatesu core z technikami oddechowymi wyciszającymi układ nerwowy. W programie:

 • praktyka pracy z ciałem rozluźniająca napięcia w ciele, wzmacniająca mięśnie, zwiększająca elastyczność kręgosłupa i pogłębiająca świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie)
 • Techniki oddechowe relaksujące układ nerwowy.
 • Sesja relaksacji
 • Aromaterapia- w trakcie sesji zastosujemy w postaci olejku i mgiełki

O prowadzącej: Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu. Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach.
Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty.

Miłośnikom gier dedukcyjnych i psychologicznych zapewne nie trzeba przedstawiać znanej na całym świecie Mafii. Blood on the Clocktower to wariacja na temat tradycyjnej formuły – każdy gracz ma unikalną rolę, nikt nie odpada, a nad rozgrywką czuwa enigmatyczny Narrator. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować sił w sztuce blefu i obserwacji, a klimat grozy jest im niestraszny. Rozgrywka odbędzie się po polsku w grupie około 9 osób. Wcześniejsza znajomość gry nie jest wymagana, zasady zostaną wytłumaczone przed rozpoczęciem zabawy.

 • 30.lip / wtorek / 18:00-19:30 / Klub Podróżnika Żoliborzanie Odkrywają Świat: Teneryfa. Międzypokoleniowy Twist – slajdowisko
 • Wstęp wolny

Żoliborzanie odkrywają świat”, to cykl dedykowany, zarówno miłośnikom wakacyjnych wojaży, jak i globtroterom. Podczas każdego ze spotkań wybierzemy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu lub wypłyniemy na szerokie wody świata. Porozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. W lipcu rozpoczynają się wakacje, więc my udamy się do mekki wakacyjnych podróży – Teneryfy. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z ciekawych wypraw – napisz do Klaudii, a my zorganizujemy Twoją prelekcję. Spotykamy się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:00 w Centrum Lokalnym Żoliborz przy ul. Rydygiera 6b. Spotkajmy się na szlaku! Czekamy na Wasze wiadomości: klaudia.ziemianska@wp.pl. Organizatorzy wydarzenia: Klaudia Ziemiańska i Centrum Lokalne Żoliborz.

Może Cię również zainteresować…