Sąsiedzka parapetówka i koncert Kamila Kowalskiego w siedzibie Żoliborskiego Domu Kultury na Mickiewicza

2022-09-28

Kameralny koncert muzyczny, świetna atmosfera, sąsiedzkie rozmowy i wspólnie spędzony dobry czas. Tak było 30 września wieczorem na Mickiewicza 22 podczas House Gig – naszej pierwszej sąsiedzkiej parapetówki. O jej kojącą muzyczną oprawę zadbał Kamil Kowalski, który wystąpił u nas z kameralnym koncertem akustycznym.

Kamil od lat poświęca muzyce każdą chwilę swojego życia. W wieku 15 lat zaczął organizować Festiwal Kolęd – największy obecnie w kraju festiwal muzyczny dla młodych wokalistów. Na co dzień wspiera i promuje kulturę muzyczną u dzieci, młodzieży i dorosłych, organizując warsztaty i wydarzenia kulturalne. W 2020 roku założył firmę Niebieski Label, produkującą, wydającą i promującą utwory dla młodych wokalistów. Mówi, że chce w ten sposób ułatwiać start tym, którzy nie mają tyle siły i wiary w siebie co on.

Na stałe w domach słuchaczy Kamil zagościł kilka miesięcy temu, wydając debiutancki album „Dom”, który w całości stworzył u boku Patricka The Pana w roli producenta. Jego płyta jest przemyślana, mądra i niezwykle, jak na młody wiek, dojrzała. Składa się z 12 utworów, które są historią poszukiwania swojego miejsca w pędzącym świecie.‍‍To opowieści, których wspólnym mianownikiem są emocje wciągające słuchacza w świat muzyka. Na płycie gościnnie wystąpiły trzy wspaniałe artystki (Natalia Grosiak z Mikromusic, Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys oraz Natalia Niemen), które przyjęły zaproszenie do tego projektu i nagrały z Kamilem wyśmienite duety.

To był naprawdę wyjątkowy wieczór. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili go razem z nami.

A jeśli chcecie zorganizować koncert u siebie w domu i dołączyć do konceptu House Gig – dajcie nam znać – pomożemy! Otwórzmy drzwi muzyce, wypełnijmy Żoliborza dobrą nutą!