Architektoniczne przygody w Forcie Sokolnickiego

2023-07-05


Podczas zajęć rozwiążemy architektoniczne zagadki, skonstruujemy modele budynków, stworzymy różne prace konstruktorsko-plastyczne. Będziemy korzystać z różnych materiałów papierniczych, kreatywnych i plastycznych. Chcemy rozbudzać ciekawość otaczającego nas świata i zapoznawać z podstawowymi pojęciami dot. architektury i otoczenia. Dodatkowo, poprzez praktyczne zadania, chcemy uczyć współpracy, ćwiczyć wyobraźnię i zdolności manualne. Tematy zajęć będziemy dostosowywać do wieku, zainteresowań i doświadczenia zapisanych uczestników.

Przykładowe tematy naszych zajęć:

  • Trzęsienia ziemi. Skąd biorą się trzęsienia ziemi i czy można je przewidzieć?

Na warsztatach porozmawiamy o trzęsieniach ziemi, zastanowimy się, dlaczego są niebezpieczne dla ludzi i budynków. Dowiemy się, jak można się przed nimi zabezpieczyć. Następnie zbudujemy i przetestujemy własne konstrukcje.

  • Architektoniczne Cuda Polski

Jakie są najbardziej wyjątkowe i znane budowle w Polsce? Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż po naszym kraju. Porozmawiamy o zabytkach, ciekawych obiektach i wyjątkowych dziełach architektów. Każdy uczestnik stworzy budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.

  • Dachy i sklepienia

Czy kształt dachu ma jakieś znaczenie? Dlaczego dachy w górach są bardziej strome niż te na Mazowszu i co wspólnego z dachem mają starożytni Persowie i klimatyzacja? Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się, czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.

Prowadzenie: Paulina Metkowska, DoRoboty

Może Cię również zainteresować…