- Kiedy? 21 – 25 sierpnia, godz. 10:00 – 11:30
- Gdzie? Fort Sokolnickiego
- Koszt 250 zł/cykl 5 zajęć
- Zapisy poprzez Strefę Zajęć: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/47402
Podczas zajęć rozwiążemy architektoniczne zagadki, skonstruujemy modele budynków, stworzymy różne prace konstruktorsko-plastyczne. Będziemy korzystać z różnych materiałów papierniczych, kreatywnych i plastycznych. Chcemy rozbudzać ciekawość otaczającego nas świata i zapoznawać z podstawowymi pojęciami dot. architektury i otoczenia. Dodatkowo, poprzez praktyczne zadania, chcemy uczyć współpracy, ćwiczyć wyobraźnię i zdolności manualne. Tematy zajęć będziemy dostosowywać do wieku, zainteresowań i doświadczenia zapisanych uczestników.
Przykładowe tematy naszych zajęć:
- Trzęsienia ziemi. Skąd biorą się trzęsienia ziemi i czy można je przewidzieć?
Na warsztatach porozmawiamy o trzęsieniach ziemi, zastanowimy się, dlaczego są niebezpieczne dla ludzi i budynków. Dowiemy się, jak można się przed nimi zabezpieczyć. Następnie zbudujemy i przetestujemy własne konstrukcje.
- Architektoniczne Cuda Polski
Jakie są najbardziej wyjątkowe i znane budowle w Polsce? Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż po naszym kraju. Porozmawiamy o zabytkach, ciekawych obiektach i wyjątkowych dziełach architektów. Każdy uczestnik stworzy budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.
- Dachy i sklepienia
Czy kształt dachu ma jakieś znaczenie? Dlaczego dachy w górach są bardziej strome niż te na Mazowszu i co wspólnego z dachem mają starożytni Persowie i klimatyzacja? Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się, czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.
Prowadzenie: Paulina Metkowska, DoRoboty