Grzeczna Sobota w Forcie Sokolnickiego

2023-02-23

Zapraszamy 11 marca na Grzeczną Sobotę do Fortu Sokolnickiego! Przed nami Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, ale czy grzecznie te dwa święta obchodzić oddzielnie? Chyba nie! Dlatego zapraszamy wszystkich, bez względu na płeć i wiek do wspólnego czasu w Forcie Sokolnickiego w ramach „Grzecznej Soboty”. Poprzez działania artystyczne przekonacie się dlaczego warto być grzecznym dla siebie, dla innych i dla otoczenia. W programie warsztaty, spektakl dla dzieci i koncert retro-kapeli.

Grzecznie do zobaczenia!


15:00 – spektakl dla dzieci „Czerwony Kapturek”. Wstęp wolny


To historia dziewczynki, która dostaje misję, odwiedzenia swojej chorej babci. Niestety dziewczynka nie słucha dobrych rad swojej mamy i na swojej drodze spotyka złego wilka. Na szczęście zjawia się dzielny i grzeczny gajowy, dzięki któremu historia ma swoje szczęśliwe zakończenie. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna skomponowana przez Michała Makulskiego sprawią, że dzieci w czasie spektaklu będą bawić się doskonale.


16:00 – Grzeczne Hałasowanie. Wstęp wolny


Pozwalamy hałasować, grać na bębnach, grzechotkach, skakać i szaleć! W Grzeczną Sobotę spotkamy się, żeby wspólnie pohałasować i eksplorować przeróżne dźwięki. Stworzymy bezpieczną przestrzeń do grzechotania, bębnienia, gwizdania, śpiewania, brzdąkania i tańczenia. W świat dźwięków i instrumentów wprowadzą nas animatorzy i muzycy ze Stowarzyszenia Szmery, którzy specjalizują się w muzycznym improwizowaniu. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek!


16:00 – grzeczne warsztaty. Obowiązują zapisy: zapisy@zoliborskidomkultury.pl


  1. Elegancki woreczek zero waste na zakupy – podczas warsztatu własnoręcznie uszyjesz woreczki za zakupy. Mile widziana podstawowa umiejętność obsługi maszyny do szycia.
  2. Przyzwoity linoryt – techniką graficzną druku wypukłego wykonasz niepowtarzalne dzieło sztuki.
  3. Ułożony kolaż – warsztat dla dzieci, podczas którego zostaną uformowane kompozycje z różnych materiałów i tworzyw.

18:00 – Grzeczni Chłopcy – koncert. Wstęp wolny


To młodzi artyści-jazzmani grający współczesny repertuar w autorskich retro-aranżacjach (swing, rock’n’roll, dixie, tango). Elegancko przeniesiemy się do dawnych czasów, a może i nawet zatańczymy na patio.

 

 

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować…