Grudzień w Miejscu Aktywności Lokalnej

2023-11-27

Wszystkie wydarzenia w MAL-u są bezpłatne.

Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.
Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie lub odwołania wydarzenia.

• 2.12 / 18:00 / Wernisaż wystawy z warsztatów “Moja przygoda z rysunkiem”

Zapraszamy na wernisaż prac powstałych w ramach cyklu zajęć “Moja przygoda z rysunkiem”, prowadzonego przez naszą wolontariuszkę Teresę Staszkiewicz.

• 2.12 / 15:00-17:00 / Wege gotowanie z Anuszą
  • Liczba miejsc ograniczona, zapisy tel. 517303038, e-mail mal.zoliborz@zoliborskidomkultury.pl

Nie wiesz, jak odczarować warzywa, wzbogacić dietę kolorami i smakami prosto z ogródka? Nie wiesz, czy tofu jest zawsze fu, co to tempeh i po co u licha są płatki drożdżowe? A może po prostu kochasz wspólne pichcenie i spotkania przy stole? Jeśli tak, to wydarzenie jest dla Ciebie. Naszym orężem będzie marchewka i brokuł, w herbie soczewica, a na ustach pieśń o pomidorach. Działamy warzywnie, spontanicznie, luźno trzymając się przepisów. Poznamy to co w kuchni wege najciekawsze i najbardziej wartościowe. Dowiemy się co jest niezbędne, jeśli chcemy zwiększyć ilość roślinnych, smacznych propozycji w naszym jadłospisie; nauczymy się jak wydobyć z warzyw i roślin strączkowych to co najsmaczniejsze i ograniczyć marnowanie jedzenia. Większość składników będzie na miejscu, ale w zależności od ustaleń i możliwości uczestników będziemy się umawiać na dokładanie do wspólnego garnka.

• 2.12 / 19:00-21:00 / Sąsiedzka kolacja zimowa

Zapraszamy na wspólną kolację w sąsiedzkim gronie. Zbieramy się, aby wspólnie przygotować i zjeść posiłek, ale przede wszystkim pobyć razem. Przy stole zawsze przyjemnie! Taka kolacja to świetnia okazja do poznania nowych smaków, sąsiedzkich przepisów, do dysput w przyjemnym towarzystwie i snucia wspólnych sąsiedzkich planów. Zapraszamy mieszkańców z bliskiego, bądź całkiem dalekiego sąsiedztwa. Oczywiście w każdym wieku!
Do zobaczenia!

• 13.12 / 18:00-19:30 / Alpe Adria: pokaz zdjęć z wyprawy rowerowej PTTK UKTR Vagabundus

Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści z wyprawy rowerowej po Łotwie i Estonii. Bedzie można zobaczyć urok białych nocy z perspektywy dwóch kółek. Rowerzyści z grupy PTTK UKTR Vagabundus chętnie opowiedzą o swoich działaniach i odpowiedzą na wszelkie pytania.

• 14.12 / 16:00-19:00 / Spotkanie świąteczne z partnerstwem “Marymont”

Zapraszamy na świąteczne warsztaty i stpokanie w gronie mieszkańców Marymontu.

• 15.12 / 18:00-20:00 / Kolędy piękne i mało znane – warsztat i jam session z Robertem Lipką
  • Zapisy przez Strefę Zajęć

Zapraszamy do wspólnego śpiewania pięknych i mało znanych kolęd z Robertem Lipką. Po części warsztatowej odbędzie się jam session. Można przyjść ze swoimi instrumentami! Robert Lipka – akordeonista i animator kultury, współpracuje z szeregiem zespołów muzycznych, solistami, grupami teatralnymi, prowadzi amatorskie chóry seniorskie i wielopokoleniowe, m.in. Cała Praga Śpiewa.

• 21.12 / 18:00-20:00 / Kolacja świąteczna

Zapraszamy na sąsiedzką kolację świateczną. Prosimy, żeby każdy – w miarę możliwości – przyniósł ze sobą coś do jedzenia!

• Wtorki 12.12, 19.12 17.00-19.00 Wszystkie ściegi prowadzą do malu – wspólne haftowanie

Wspólnie poznamy różnorodne ściegi! Zapraszamy do wspólnego haftowania osoby początkujące i te bardziej zaawansowane.

• Środy / 10:00-11:30 / Chór Mam

Zapraszamy wszystkie mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Nie musisz umieć śpiewać. Bez przesłuchań i ocen! Zapisy na Facebooku przez grupę “Zapisy na Chór Mam na Żoliborzu” Zapisy na Facebooku przez grupę “Zapisy na Chór Mam na Żoliborzu”