Grudzień w Centrum Lokalnym Żoliborz

2023-11-27

Wszystkie wydarzenia w CLŻ są bezpłatne.

Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.


 • Każda środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim jest Janusz, który zdołał wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (takze tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • Każdy czwartek / 15:00-17:30 / Obiady czwartkowe – gotuj z tego, co uratujemy
 • Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl

Ania i Marek co środy odbierają dla nas niesprzedane jedzenie z pobliskich sklepów i restauracji. Nigdy nie wiemy co się trafi, ale z części produktów próbujemy ugotować coś pysznego. Chcesz się przyłączyć? Nie ma sprawy! Zasada jest jedna – każda osoba pomaga w kuchni! Jeśłi chcesz coś przynieść, też nam będzie miło. 🙂

 • Każdy czwartek / 17:00-19:00 / Dzikie Matki
 • Zapisy: Instagram dzikie_matki

W czwartki robi się u nas naprawdę dziko! CLŻ wypełniają dzieci, które mimo, iż żyją w mieście, to są wychowywane w duchu obcowania z dziką naturą. Co tydzień mamy mają inny temat zajęć, zawsze przygotowanych przez inną osobę z grupy. Chcesz dołączyć? Zapraszamy rodziców chętnych z dziećmi. Liczba miejsc ograniczona.

 • Każdy piątek / 12:00-14:00 / Spotkanie z położną
 • Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!

Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa! Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć?

O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • 1.12 Sobota / 18:30-20:00 / Hipno Medytacje
 • Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl

Wieczorki Hipno Medytacje, to cykl szeroko opowiadający o hipnozie, jako narzędziu psychoterapeutycznym, który w bezpieczny sposób pozwala doświadczyć stanu hipnotycznego transu. Przejdziecie w stan głębokiego odprężenia, podobny do tego pojawiającego się przy zaawansowanej medytacji i być może odbędziecie wiele pięknych wewnętrznych podróży i transformacji. Spotykamy się w każdy ostatni piątek miesiąca. Zaprasza Paula Schula.

Od prowadzącej: Paula Schula, a formalnie Paulina Sibilska – magister psychologii ze specjalizacją m. in. w coachingu, hipnoterapeuta w trakcie certyfikacji. Dyplomowany terapeuta wielowymiarowy. Osobiste głębokie transformacje wzbudziły we mnie fascynację możliwościami ludzkiego umysłu. Chętnie pracuje z kobietami nad tym co jeszcze nieuświadomione i nieoczywiste. Ogromną przyjemność sprawia jej bycie przewodnikiem w odkrywaniu nowych ścieżek, które prowadzi do wielkich zmian. Łącząc pracę na poziomie mentalnym nie zapomina o mądrości ciała, które często informuje nas o wielu aspektach dużo wcześniej. W swojej metodzie stawia na wsłuchanie się w siebie i holistyczne podejście do zmiany.
 • 8.12, 12.12, 16.12, piątek / 11:00-12:30, 18:00-19:30, 18:00-19:30 / Sztuka dobrostanu
 • Zapisy przez Strefę Zajęć ruszają 10 dni przed zajęciami

1 zajęcia / SOS CIAŁO: Łagodne ćwiczenia na bazie zdrowego kręgosłupa, pilates core i jogi rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące codzienny stres, wzmacniające mięśnie, zwiększające elastyczność kręgosłupa i pogłębiające świadomość ciała i priopriocepcję – czucie głębokie. Praktykę zakończymy sesją automasażu z olejkami uwalniającymi napięcie i stres.

2 zajęcia / WIĘCEJ ENERGII MNIEJ STRESU: Poznasz Mudrę Mocy oraz energetyzującą praktykę długowieczności poprawiającą mikrokrążenie, odblokowująca meridiany i dodającą energii. Nauczysz się 3 technik oddechowych podnoszących poziom życiowej energii. Na zakończenie doświadczysz regenerującej i zasilającej głębokiej relaksacji z aromaterapią i dźwiękiem wysokowibracyjnych dzwoneczków Zaphir.

3 zajęcia / RELAKS: 90 minutowe zajęcia z łagodnej jogi zdrowy kręgosłup z elementami pilates core (trening mięśni głebokich) z sesją relaksacji z aromaterapią dla odreagowania stresu, podniesienia poziomu życiowej energii i zadbania o równowagę psychofizyczną. W programie:

 • Łagodne ćwiczenia jogi zdrowy kręgosłup rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące codzienny stres, wzmacniające mięśnie, zwiększające elastyczność kręgosłupa i pogłębiające świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie)
 • Techniki oddechowe zastosowane przed i w trakcie ćwiczeń uwalniające stres, dotleniające i wzmacniające płuca
 • Sesja 30 minutowej głębokiej relaksacji na koniec – wyciszająca układ nerwowy, regenerująca organizm
 • Aromaterapia- w trakcie sesji dyfuzowane będą olejki klasy terapeutycznej. Zastosujemy olejki również na ciało w formie mgiełki i olejku do automasażu.

Regularny trening relaksacji sprzyja zachowaniu równowagi emocjonalnej, szybszej regeneracji i uzupełnia zasoby co pozwala łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami. Głęboka relaksacja wycisza układ nerwowy, uruchamia siły regenerujące organizmu, stymuluje układ odpornościowy oraz podnosi poziom sił witalnych i obniża lęk i niepokój. Poprzez uruchomienie sił regenerujących w organizmie i wyciszanie układu nerwowego poprawia koncentrację i pamięć oraz pobudza kreatywność. Zapraszam do tego pięknego doświadczenia.

 • 7.12, 21.12, czwartki / 12:00-15:00 / Zagrajmy razem. Planszówki 60+
 • Zapisy: 501 046 798

W imieniu Stowarzyszenia Rozwiń Się zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą ćwiczyć pamięć i poznawać nowe osoby do Centrum Lokalnego Żoliborz przy ul. Rydygiera 6B. W dwa czwartki w miesiącu od 12:00 do 15:00 będziemy spotykać się by grać wspólnie w gry planszowe. Liczba miejsc ograniczona.

Może Cię również zainteresować…