Fotograficzno-Literacka Opowieść Żoliborza

2024-08-09

Interesujesz się fotografią, literaturą i sztuką? Chcesz wziąć udział w inspirujących i bezpłatnych warsztatach fotoreportażu, tworzenia zinów oraz wystawie plenerowej? To projekt dla Ciebie!

W ramach projektu oferujemy:

  • Warsztaty fotoreportażu: Naucz się podstaw fotografii reportażowej pod okiem profesjonalisty, odkrywaj techniki dokumentowania rzeczywistości i budowania narracji za pomocą obrazu. Warsztaty odbędą się w Forcie Sokolnickiego – 4, 11, 18, 21, 25.09.2024, godz. 18:00 – 21:00.
  • Warsztaty „Jak zrobić zina”: Poznaj sztukę tworzenia zinów – unikalnych, nieprofesjonalnych pism, łączących teksty, zdjęcia i grafiki. Stwórz własny zin wykorzystując fotografie wykonane podczas warsztatów fotoreportażu. Każdy z Was stworzy własną publikację graficzną, która zostanie powielona i będzie dostępna również dla zwiedzających wystawę. Warsztaty odbędą się w Forcie Sokolnickiego – 5-6.10.2024, godz. 11:00 – 16:00.
  • Plenerowa wystawa fotograficzna: Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej w przestrzeni dzielnicy Żoliborz. To wyjątkowa okazja, aby podzielić się swoją twórczością z szerszą publicznością!

Kto może wziąć udział? Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców i sympatyków dzielnicy Żoliborz otwartych na zdobywanie nowych doświadczeń i twórczą pracę.

Jak się zgłosić? Wykonaj zadanie rekrutacyjne i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej www.zoliborskidomkultury.pl, następnie prześlij na adres e-mail: opencall@zoliborskidomkultury.pl lub zgłoś się osobiście do oddziału Żoliborskiego Domu Kultury – MAL przy ulicy Marii Kazimiery 20.

Termin zgłoszeń: od 12.08.2024 do 26.08.2024

Czas trwania projektu: wrzesień – październik

Zadanie rekrutacyjne: Prosimy o wykonanie kilku zdjęć na temat „Reportaż z własnego wnętrza” i napisanie (opcjonalnie) kilku słów o swojej pracy.

Ważne! Organizatorzy nie przewidują kompleksowej nauki obsługi sprzętu fotograficznego. Korzystanie z własnego aparatu fotograficznego lub smartfona z aparatem jest wymogiem udziału w wydarzeniu. Zgłaszając się do projektu deklarujesz swój udział we wszystkich jego etapach (warsztaty fotograficzne – wrzesień, warsztaty „Jak zrobić zina” – październik oraz wystawa).

Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej www.zoliborskidomkultury.pl

Do pobrania:

***

Prowadzący:

Jakub Jasiukiewicz – artysta wizualny, fotograf, filmowiec, ukończył Realizację Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografię (Intermedia) na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2008), doktorat w zakresie fotografii obronił w 2012. W latach 2008-13 asystent w Pracowni Działań Interaktywnych, 2013-2020 Adiunkt w Pracowni Filmu Eksperymentalnego i Kierownik Katedry Intermediów UAP. Wykładał Fotografię na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UAM, WSNHiD, SWPS, Akademii Fotografii i Warszawskiej Szkole Fotografii.

Michał Chojecki – artysta wizualny, pedagog, kurator projektów wydawniczych. Jego twórczość koncentruje się na publikacjach artystycznych, że szczególnym naciskiem na artbooki i ziny. W latach 2004–2009 studiował na Wydziale Grafiki w Warszawie, zdobywając dyplom z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej pod opieką profesora Stanisława Wieczorka. W 2015 roku obronił tytuł doktora sztuki za pracę „Co liczy się naprawdę”. Od 2009 roku pracuje na macierzystej uczelni, gdzie od tego roku akademickiego będzie dodatkowo prowadził zajęcia fakultatywne pod nazwą: Laboratorium Publikacji Graficznych. Autor wystaw indywidualnych i interdyscyplinarnych projektów artystycznych. Twórca i prowadzący kilkuset szkoleń z pogranicza rzemiosła i sztuki, m.in. warsztatów introligatorskich, drukarskich (sitodruk, risografia) i publikacyjnych. Dwukrotnie, na zaproszenie KABK Royal Academy of Arts w Hadze (Holandia), prowadził zajęcia z tworzenia publikacji artystycznych (2016 i 2017). Autor podręcznika introligatorskiego dla artystów „Jak zrobić książkę?” oraz wielu zinów i artbooków („A New Map of Africa”, „Co liczy się naprawdę”, „What is, what was and what will happen”, „No Negotiations”).

***

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024

Może Cię również zainteresować…