Fortowe Botaniki – Atlas Roślin

2023-09-04

Zainspirowani działaniami osiemnastowiecznej brytyjskiej botaniczki, ilustratorki oraz autorki pierwszej stworzonej metoda cyjanotypii książki “British Algae: Cyanotype Impressions” stworzymy atlas popularnych roślin występujących w najbliższym otoczeniu fortu w technice cyjanotypii.

W czasie warsztatów zapoznamy uczestników z tą jedną pierwszych technik fotograficznych, zaprosimy do stworzenia własnych kompozycji oraz pójdziemy na spacer botaniczny, w czasie, którego przyjrzymy się bliżej okolicznej florze. Spacer będzie pretekstem do bardziej uważnego spojrzenia na przyrodę, która często staje się niezauważalnym elementem codziennego krajobrazu (spaceru, drogi do pracy, sklepu itp.).

Z zebranych roślin stworzymy kompozycję w technice cyjanotypii, która pozwoli nadać indywidualne znaczenie zebranym roślinom. W efekcie uczestnicy nie tylko poznają roślinność, ale tworzą też bliższą relację z lokalną przyrodą. Efektem pracy będzie przygotowany później plik pdf z zebranymi pracami uczestników, którzy otrzymają po warsztatach.


 > PLIK PDF DO POBRANIA <


 

Może Cię również zainteresować…

PięknoPole

PięknoPole

Pięknopole – to awangardowy projekt edukacji ekologiczno-artystycznej na Żoliborzu.

czytaj dalej
WY(Twórczy) Fort

WY(Twórczy) Fort

Celem projektu WY(Twórczy) fort było podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży w oparciu o założenia Edukacji STREAM.

czytaj dalej