Dzień Dziecka w Forcie Sokolnickiego

2024-05-27

Zapraszamy na wspólne świętowanie! Dzień dziecka w Forcie Sokolnickiego:

Zajęcia przeznaczone dla rodzin, które chcą własnoręcznie wykonać wieszak na bluzy czy sweterki idealny do dziecięcego pokoju. Każda z rodzin robi własny wieszak. Zaczynamy od poznania zasad BHP, a następnie przechodzimy do mierzenia, cięcia, szlifowania i skręcania poszczególnych elementów. Gwarantowana spora dawka wiedzy, i praktycznej nauki obróbki drewna, a to wszystko w kameralnej grupie i dobrej atmosferze.

Teatr Malowany Piosenkami zaprasza na spektakl SIOSTRA PTAKÓW, inspirowany „Baśnią przed baśniami” Jerzego Ficowskiego, z piosenkami Marii Jenny Burniewicz i Marty Andrzejczyk, ilustracje Iga Bielak-Andrzejczyk i Marta Andrzejczyk, scenariusz , reżyseria i wykonanie: Marta Andrzejczyk

Spektakl inspirowany jest opowiadaniem ze zbioru baśni cygańskich “Gałązka z drzewa słońca” Jerzego Ficowskiego i opowiada historię romskiej dziewczyny i jej dziadka, którzy posiedli umiejętność rozumienia mowy ptaków oraz Jurka, który dołączył do nich aby dowiedzieć się skąd wzięły się baśnie. Siostra ptaków prezentowana jest w konwencji teatru opowieści i ilustracji, wywodzącym się z Japonii-teatrze kamishibai. Spektaklowi towarzyszą piękne piosenki śpiewane między innymi w języku Romów oraz wiersze Papuszy-romskiej poetki przez wiele lat związanej z Gorzowem Wlkp. Podczas spektaklu dzieci poznają sztukę teatru kamishibai, tworzą ptasie ilustracje, uczą się rozpoznawać głosy ptaków oraz przekonują się, że wystarczy wypuścić ze swoich rąk ptaka wyobraźni aby zacząć tworzyć i być szczęśliwym.

  • 01.06 / sobota / 14:00 / Pięknopole: Różany piknik
  • Wstęp wolny

Zapraszamy na wielozmysłowy, różany piknik. W programie warsztaty sadzenia i pięlęgnacji róż z wybitną ogrodniczką Darią, pachnący różany sitodruk, degustacja różanych smaków, kontemplacja botanicznych woni z akcentem róży.

Prowadzenie: Daria Worobiej-Szarejko, Agnieszka Saks, Krzysztof Kowalewski

Może Cię również zainteresować…