Czerwiec w Centrum Lokalnym Żoliborz

2024-05-29
 • każda środa 12:00-14:00 Otwarte spotkania z rękodziełem
 • Wstęp wolny

Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki/niteczki/tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy, jak je wykorzystać. Wstęp wolny
każda środa 14:00-17:00 Spontaniczna Pracownia Plastyczna Z inicjatywy naszych utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!

 • każda środa 16:00-18:00 Ochotnicy ogrodnicy
 • Wstęp wolny

Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony! Przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!

 • każda środa 17:30-20:00 Środowo Planszowo
 • Wstęp wolny

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie!
Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie😉) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • każdy czwartek 12:30-15:00 Planszówki 60+
 • Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmosferze ćwiczyć pamięć i nawiązywać nowe przyjaźnie przy wspólnej zabawie oraz kubku kawy lub herbaty. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem wspierania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.

 • każdy czwartek 16:00-19:30 Szycie i tycie – pogotowie krawieckie i foodsharingowe/ czyli ubrania i obiad z odzysku / upcykling przy jedzeniu
 • Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabiamy stare ubrania oraz robimy przepyszne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów. Nie marnujemy! Wszystko wykorzystujemy!

 • każdy piątek 12:00-14:00 Spotkanie z położną
 • Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ!

Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa!Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców. Chcesz do nich dołączyć?

O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • 01.06 i 08.06 sobota 18:00-20:00 Grupa wsparcia dla osób z trudnościami w relacjach międzyludzkich
 • Zapisy: https://forms.gle/3YfUVAoH8QANpbei9
 • Zapraszamy do zapisów na cały cykl (nie ma możliwości zapisów na pojedyncze spotkanie)

Doświadczasz trudności w relacjach z innymi ludźmi? Masz już dosyć ciągłych kłótni? Twoje znajomości szybko się kończą lub idą w złym kierunku? A może nie masz odwagi wyjść do ludzi i chcesz zrobić to w bezpiecznych warunkach, u boku specjalistów? Rusza dla Ciebie grupa wsparcia! Spotkania kierujemy do osób, które: mają trudności w utrzymaniu więzi z innymi, zostały zranione w relacjach, chcą zadbać o relacje z ważnymi osobami. Spotkania grupowe to okazja do wymiany doświadczeń oraz sprawdzenia “jak widzą mnie inni?”. To przestrzeń, w której nie oceniamy i dajemy sobie wsparcie. To czas, który może być wstępem do budowania satysfakcjonujących relacji.

 • 01.06 / sobota / 12:00-15:00 / Dzień Dziecka: Zabawy podwórkowe dla dzieci
 • Wstęp wolny

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na teren Centrum Lokalnego Żoliborz na zabawę. Będą zapomniane gry podwórkowe na świeżym powietrzu, zabawy sportowe i… wata cukrowa na uzupełnienie energii 🙂 Zapraszamy!

 • 4.06 / wtorek / 17:30-19:30 / Porozmawiajmy o nocnej sprzedaży alkoholu – konsultacje społeczne

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza na cykl konsultacji społecznych, dotyczących nocnej sprzedaży alkoholu. Jedno ze spotkań odbędzie się w CLŻ. O co pytamy?

Podczas tych konsultacji chcemy się dowiedzieć:

 • jakie są opinie osób mieszkających w Warszawie o propozycji ograniczenia w mieście nocnej sprzedaży alkoholu,
 • w jakich godzinach (między 22 a 6) mogłoby obowiązywać to ograniczenie,
 • jaki obszar (cała Warszawa czy wybrane dzielnice) powinien być nim objęty.

Chcemy też pogłębić wiedzę o tym, dlaczego temat nocnej sprzedaży alkoholu jest ważny dla osób mieszkających w Warszawie.

Jak będzie przebiegać spotkanie? Najpierw pokażemy krótką prezentację dotyczącą kontekstu ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Po prezentacji zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań. W czasie wydarzenia zapewniamy tłumaczenie na polski język migowy oraz pętlę indukcyjną. Jeśli potrzebujesz takiego wsparcia, napisz do nas na 5 dni roboczych przed spotkaniem na konsultacje@um.warszawa.pl.

Do 30 czerwca możecie też wziąć udział w internetowej ankiecie: https://konsultacje.um.warszawa.pl/processes/alkohol/f/192/#subcontent

Co się stanie po konsultacjach? Ograniczenie godzin sprzedaży napojów alkoholowych to ustawowe uprawnienie Rady m.st. Warszawy. Po przeprowadzeniu konsultacji i analizie raportu Prezydent podejmie decyzję, czy skierować projekt uchwały w tej sprawie do Rady.

Przydatne informacje w postaci paczki wiedzy: https://konsultacje.um.warszawa.pl/processes/alkohol/f/193/#subcontent

 • 08.06 / sobota / 11:00-12:30 / Sztuka Dobrostanu – Ciało wolne od napięć i bólu
 • Zapisy: strefa zajęć

Praca z ciałem: zdrowy kręgosłup, pilates core,  joga, techniki uwalniania napięć z ciała, automasaże Łagodne ćwiczenia na bazie zdrowego kręgosłupa, pilates core i jogi rozluźniające napięcia w ciele, rozładowujące codzienny stres, wzmacniające mięśnie, zwiększające elastyczność kręgosłupa i pogłębiające świadomość ciała i priopriocepcję – czucie głębokie.

O prowadzącej: Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu. Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach.
Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty.

 • 11.06 / wtorek / 18:00-19:30 / Joga kundalini

Zapraszam na warsztat Kundalini Jogi, w czasie którego zrobimy praktykę dla równowagi prany i apany. Czym jest prana i apana? Dlaczego krija koncentruje się na trzeciej czakrze (punkt pępka) i na czakrze piątej (centrum serca)? Jakie korzyści przyniesie? Po praktyce medytacja z mantrą PRANA APANA – wzmacnia i neutralizuje umysł, ochrania nasze pole elekromagnetyczne. Mantra PRANA-APANA jest również mantrą uzdrawiającą.

O prowadzącej: Agata Strukow – nauczycielka kundalini jogi (jej duchowe imię Kamal Teja) i jogi hormonalnej. Swoją przygodę z jogą zaczynała od hatha jogi, ale to kundalini joga skradła jej serce na tyle, że postanowiła stanąć z drugiej strony maty i dzielić się swoim doświadczeniem. Z zawodu jest lekarzem i bardzo ją cieszy, że współczesna nauka (biologia, psychologia, medycyna, fizyka kwantowa) potwierdza wiele doświadczeń przekazywanych przez joginów.

 • 15.06 / piątek / 12:00-14:00 / Inicjatywny piknik sąsiedzki
 • Wstęp wolny

Za oknem zielono, w umysłach i duszach zielono, ale roślinki na parapecie czasem się nudzą, a nasion kupiło się za dużo i chętnie by się na coś wymieniło 🙂 Zapraszamy w tym wypadku (i nie tylko) na piknik sąsiedzki, w trakcie którego spędzimy razem czas na trawniku, zagramy w badmintona i bule, spróbujemy czegoś pysznego, przygotowanego przez sąsiadów, wymienimy się roślinami i nasionami, a także podzielimy się pomysłami na działania lokalne w tym sezonie. Bo razem łatwiej! Bez Ciebie się nie uda!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2024. 

 • 15.06 / sobota / 15:30-17:30 / Biżuteria z koralików dla młodzieży
 • Wstęp wolny. Zapisy: strefa zajęć

Tworzenie biżuterii doskonali umiejętności manualne, rozwija kreatywność, pozwala na wyrażenie swojej osobowości i stylu. Ponadto takie zajęcia są doskonałą okazją do zrelaksowania się i spędzenia czasu w artystycznym gronie. Zapraszamy wszystkie młode osoby w wieku od 13 do 18 lat, chcące zrobić swoją własną, unikalną biżuterię z koralików, pod okiem doświadczonej prowadzącej. Zajęcia realizowane są w ramach projektu Budżet Młodzieżowy.

 • 18.06 / wtorek / 18:00-19:30 / Sztuka Dobrostanu – Sejsa S.O.S. CIało: Zdrowy kręgosłup z elementami jogi i treningiem mięśni głebokich
 • Wstęp wolny, zapisy: Strefa Zajęć

Podczas sesji uczestnicy zadbają holistycznie o swoje ciało i dobre samopoczucie. Zwiększą świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie). Sesja ukierunkowane na zadbanie o plecy, kręgosłup i biodra, które często cierpią wskutek siedzącego trybu życia.

O prowadzącej: Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu. Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach. Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty.

 • 21.06 / piątek / 18:00-19:30 / Hajstersztyk – spektakl Teatru Improwizacji Piętro 2.5 
 • Wstęp wolny

Teatr Improwizacji Piętro 2.5 zaprasza na improwizowany spektakl komediowy Hajstersztyk. Heist – film kryminalny opowiadający o grupie ludzi, którzy próbują coś ukraść; skupia się on na zbieraniu ekipy, planowaniu, samej kradzieży i na ucieczce (słynne filmy typu heist to “Ocean’s Eleven”, “Incepcja”, “Va banque””). Celu improwizowanego heistu wybierze publiczność, zaś jego bohaterowie oraz przebieg powstaną na scenie na Waszych oczach.”

 • 22.05 / sobota / 12:00-14:00 / Wymiana puzzli
 • Wstęp wolny

Znudziły CI się puzzle, które masz w domu? Masz ochotę na nowe, ale nie chcesz co chwila kupować? Chcesz spotkać braci i siostry w układaniu? Przyjdź na wymianę puzzli! Wymieniamy się pudełko za pudełko. Kawa, herbata i ciastka czekają na miejscu 🙂

 • 25.06 / wtorek / 18:00-19:30 / Klub Podróżnika Żoliborzanie Odkrywają Świat: Teneryfa – slajdowisko
 • Wstęp wolny

Żoliborzanie odkrywają świat”, to cykl dedykowany, zarówno miłośnikom wakacyjnych wojaży, jak i globtroterom. Podczas każdego ze spotkań wybierzemy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu lub wypłyniemy na szerokie wody świata. Porozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. Rozpoczynają się wakacje, więc my udamy się do mekki wakacyjnych podróży – Teneryfy. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z ciekawych wypraw – napisz do Klaudii, a my zorganizujemy Twoją prelekcję.

Spotykamy się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:00 w Centrum Lokalnym Żoliborz przy ul. Rydygiera 6b. Spotkajmy się na szlaku! Czekamy na Wasze wiadomości: klaudia.ziemianska@wp.pl. Organizatorzy wydarzenia: Klaudia Ziemiańska i Centrum Lokalne Żoliborz.

Może Cię również zainteresować…