Chór Narzekań Mieszkańców Żoliborza. PREMIERA

2022-12-13

17.12 / 19:00 / Społeczny Dom Kultury Warszawskiej Współdzielni Mieszkaniowej
ul. Słowackiego 19a (na tyłach Teatru Komedia) / WSTĘP WOLNY


“Tyle rzeczy nas skłania
Do narzekania
Żoliborzowi
Polsce
I światu
Przedstawiamy tyle
Ach, naprawdę tyle
Postulatów!”

Zapraszamy na premierowy pokaz Chóru Narzekań Mieszkańców Żoliborza. Posłuchacie skarg, narzekań, zażaleń i postulatów mieszkańców naszej dzielnicy. Czy Was też do szału doprowadza żółta woda w kranie, brak miejsc do parkowania, wpadające w bruk szpilki? Macie dość sterty garnków w zlewie, hałasujących pociągów przy Rydygiera, znikających sklepów osiedlowych i porozrzucanych wszędzie butelek po “małpkach”? Przyjdźcie – dowiecie się, dlaczego rowerzyści boją się samochodów, a domofony samoistnie dzwonią po nocach!

Skargi mieszkańców zebrał: Grzegorz Uzdański
Muzykę skomponował i chór przygotował: Paweł Szamburski

Partner premiery: Społeczny Dom Kultury, Teatr Komedia

***
Grzegorz Uznański – prozaik. Zadebiutował książką “Wakacje” (2016), nominowaną do Nagrody Conrada, ale większy rozgłos przyniosła mu następna powieść “Zaraz będzie po wszystkim” (2019). Wiersze i opowiadania podsłuchane publikował w „Przekroju”, z którym współpracuje regularnie, podobnie jak z „Dwutygodnikiem” i „Gazetą Wyborczą”.
Po wybuchu pandemii opublikował też opowiadanie w charytatywnym zbiorze Nadzieja (2020), gdzie znalazł się w gronie najlepszych współczesnych autorów.
Bierze udział w improwizacjach komediowych w ramach zespołów Dobrze, Cinema Disco i Resort Komedii. Był wokalistą zespołów Przepraszam i Ryby, a także tworzył teksty dla zespołów Extra i Jerz Igor.

***
Paweł Szamburski – kompozytor, improwizator, współzałożyciel wytwórni Lado ABC, działacz warszawskiej sceny improwizowanej.
Związany jest z wieloma składami, m.in.: Tupika, Cukunft, Horny Trees, Sza/Za i Bastarda. Tworzy muzykę dla filmu, kina niemego, teatru, tańca współczesnego. Jednym z ważniejszych projektów Pawła Szamburskiego jest duet Sza/Za, tworzony ze skrzypkiem Patrykiem Zakrockim. Muzycy od lat prowadzą wspólne poszukiwania u styku muzyki i obrazu, tworząc oprawy do filmów, spektakli teatralnych i tanecznych.

Może Cię również zainteresować…