Chór Narzekań mieszkańców Żoliborza – nabór do zespołu

2022-11-23

Zaśpiewaj razem z nami skargi i narzekania zebrane w świetny (naszym zdaniem) utwór, którego autorem jest Grzegorz Uzdański – pisarz, poeta i autor tekstów piosenek.

Kim jest Grzegorz Uzdański?

Jako prozaik zadebiutował książką Wakacje (2016), nominowaną do Nagrody Conrada opowieścią o wyprawie matki i córki na rodzinne Kujawy, ale większy rozgłos przyniosła mu następna powieść, Zaraz będzie po wszystkim (2019). Wiersze i opowiadania podsłuchane publikował w „Przekroju”, z którym współpracuje regularnie, a także w „Dwutygodniku” i „Gazecie Wyborczej”. Po wybuchu pandemii opublikował też opowiadanie w charytatywnym zbiorze Nadzieja (2020), gdzie znalazł się w gronie najlepszych współczesnych autorów. Bierze udział w improwizacjach komediowych w ramach zespołów Dobrze, Cinema Disco i Resort Komedii. Był wokalistą zespołów Przepraszam i Ryby, a także tworzył teksty dla zespołów Extra i Jerz Igor.

Oto fragment naszego utworu:
“Tylu miejsc nie ma już, tylu miejsc nie ma już, tylu miejsc nie ma już
Bazarek na Filareckiej, och!
Och, Bazar Miejski!
(Tylu miejsc nie ma już)
Och, Dzikość Serca na Słowackiego!
Żywiciel, och, Żywiciel
och, Małowiele, wspaniały sklep
Julia miała sklep Małowiele
Był to wspaniały sklep
Swoich pracowników dobrze traktowała
I splajtowała
I skończył się sklep
(Tylu miejsc nie ma już)”

Przyjdź na spotkanie organizacyjne i pierwszą próbę i weź udział w niezwykłej przygodzie. Zespół pracować będzie pod czujnym okiem Pawła Szamburskiego – kompozytora, improwizatora, współzałożyciela wytwórni Lado ABC, działacza warszawskiej sceny improwizowanej. Paweł związany jest z wieloma składami, m.in.: Tupika, Cukunft, Horny Trees, Sza/Za i Bastarda. Tworzy muzykę dla filmu, kina niemego, teatru, tańca współczesnego. Jednym z ważniejszych projektów Pawła Szamburskiego jest duet Sza/Za, tworzony ze skrzypkiem Patrykiem Zakrockim. Muzycy od lat prowadzą wspólne poszukiwania u styku muzyki i obrazu, tworząc oprawy do filmów, spektakli teatralnych i tanecznych. W 2009 roku projekt SzaZa zdobył wyróżnienie za muzykę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Kontrapunkt“ w Szczecinie oraz nagrodę główną za muzykę od Ministra Kultury i od Teatru Narodowego w XV Ogólnopolskim Konkursie na Wystawie Sztuki Współczesnej.

• Pierwsze próby odbędą się 5 i 6 grudnia o godz. 18.00 na Mickiewicza 22.
  • Kolejne próby: 12,13,14,15,16 grudnia.
  • Zapisz się i dołącz do zespołu zbuntowanych mieszkańców! zapisy@zoliborskidomkultury.pl

Premiera utworu planowana jest 17 grudnia w Teatrze Komedia 2022.
Partnerem projektu jest Teatr Komedia w Warszawie.