Muzykolaba dla szkraba – gordonki dla najnajów

2023-03-24
  • Środa, 1 gr. 11:00 – 11:45; 2 gr. 12:00 – 12:45
  • Grupa wiekowa: 3 msc. – 3 lata
  • Link do zapisów: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45093
  • Po zaakceptowaniu Waszego zapisu przez administratora (dopisanie do listy zapisanych) będziecie mogli dokonać opłaty online na swoim koncie w Strefie Zajęć.

Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych dzieci prowadzone w oparciu o metodę E. E. Gordona oraz C. Orffa, a także innych metod muzykoterapeutycznych. Na zajęciach razem z dziećmi są obecni rodzice. Zajęcia polegają na wspólnym tworzeniu muzyki, którego podstawą i najważniejszym elementem jest głos ludzki. Składają się z rytmiczek i śpiewanek, które rodzice powtarzają razem z prowadzącym. Podczas zajęć instruktor jest w ciągłej interakcji z dziećmi i ich rodzicami, proponując różne głosowo – rytmiczne sekwencje. Ważny jest tu element tworzenia wspólnoty. Proces muzykowania wspomaga użycie instrumentów orffowskich: grzechotki, dzwonki, kołatki, tamburyna, bębenki itd. oraz inne instrumenty dziecięce. Dzieci nie są zmuszane do siedzenia w miejscu, mają pełną swobodę ruchu, a ich opiekunowie towarzyszą im w muzycznych poszukiwaniach i odkryciach. Zajęcia mają formę zabawy, odbywają się z wykorzystaniem chust, piórek, pacynek, miękkich piłek i innych akcesoriów animacyjnych.

Anna Jastrzębska – absolwentka studiów magisterskich o specjalności wokalno – aktorskiej na Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie (2021). Prowadzi i prowadziła zajęcia gordonkowskie i umuzykalniające dla dzieci m.in.. W Fundacji A.R.T., Szkole Muzycznej “Brzmi Dobrze”, Przedszkolu “Bajlandia” i Egurrola Dance Studio.

Może Cię również zainteresować…

Chór mam

Chór mam

Chór Mam to takie miejsce, gdzie mamy śpiewają, a dzieci im towarzyszą.

czytaj dalej